SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Dėl techninių kliūčių LLAF taurės šuolių su kartimi varžybos (buvo numatytos gruodžio 14 d.) nebus vykdomos

Į finalą – tiesiu taikymu: E. Matusevičiui ir D. Zagainovai pakako bandymo
2017-07-13

Ieties metikas Edis Matusevičius ir trišuolininkė Diana Zagainova pateisino Lietuvos rinktinės lyderių vardus. Lengvaatlečiai Bydgoščiuje (Lenkija) vykstančio Europos iki 23 metų čempionato atranką įveikė daugiau nei užtikrintai – pirmais bandymais.

Ieties metimo varžybose antrą sezono rezultatą tarp bendraamžių turintis E.Matusevičius įrankį numetė 75,54 m bei iškart įvykdė kvalifikacinį normatyvą (74,00 m). Tarp visų atrankos dalyvių lietuvio rezultatas buvo ketvirtas.

Praėjusią gegužę E.Matusevičius pagerino Lietuvos rekordą, ietį numetęs 84,78 m.

„Nėra skirtumo, koks normatyvas, vis tiek reikia mesti. Negali atsipalaiduoti net jei reikia numesti tik 74 metrus, nes jei atsipalaiduosi, tai ir nenumesi. Vakar truputį per galvą gavau, kad ne 76-77 metrai, bet vis tiek reikia mesti, o nusiteikimas buvo toks, kaip pagrindinėms varžyboms“, – po rungties pasakojo E.Matusevičius.

Dar prieš čempionatą lietuvis nerimavo dėl alkūnės skausmų – ranką jam diegė ir varžybų metu.

„Šiai dienai atrodo, kad padariau viską. Labai sunkiai jaučiausi, jau atsikėlus sunku buvo. Mėtėme prieš žiauriai stiprų vėją, sunku prieš jį bėgti. Stadionas pastatytas taip, kad „gaudytų“ vėją, – aiškino E.Matusevičius. – Ar galima šiandieną palyginti su treniruote? Ne, čia buvo kvalifikacija, ne treniruotė. Išmetus ietį iškart pasijautė alkūnė, sunku… Žiūrėsime gal kitą dieną bus geriau.“

Toliau už jį kvalifikacijoje ietį metė graikas Ioannis Kiriazis (78,43 m), rumunas Alexandru Novacas (77,00 m) bei moldavas Adrianas Mardare (76,09 m).

Moterų trišuolio rungties Europos iki 23 metų čempionės titulas vis dar gali likti Lietuvoje. Prieš dvejus metus pirmenybių nugalėtoja tapo Dovilė Dzindzaletaitė, tuo tarpu Bydgoščiuje užtikrintai šuoliuoja Diana Zagainova. Sportininkė jau pirmu bandymu nušoko 13,10 m ir į finalą žengė su dešimtu rezultatu.

Praėjusiais metais taip pat Bydgoščiuje vyko pasaulio jaunimo čempionatas, kuriame viena iš favoričių laikyta D.Zagainova neprasibrovė į finalą. Šį kartą scenarijus klostėsi kur kas palankesne linkme.

„Gerai atsimenu tą jausmą kaip pralaimėjau, bet negalvojau apie tai, kad tada prastai jaučiausi, kad nelabai pasisekė. Dabar visai kitas darbas, visai kitas pasiruošimas – atvažiavau tikrai gerai pasiruošusi. Nors pagal amžių esu jauniausia, bet tikslas ir buvo kuo greičiau įvykdyti kvalifikacinį normatyvą ir greičiau išeiti iš ten“, – džiaugėsi D.Zagainova.

Sportininkė džiaugėsi didele palaikymo komanda – ją stadione palaikė šeima, vaikinas bei draugai. Be to, atvyko tiek dabar ją treniruojantis Kęstutis Šapka, tiek ispanas Rafaelis Blanqueras Alcantudas – buvęs D.Dzindzaletaitės treneris Valensijoje. Nuo rugsėjo į šį Ispanijos miestą išvykti planuoja ir D.Zagainova.

„Dabar galima ramiai ruoštis rytojui ir rytoj parodyti geriausią rezultatą. Labai džiaugiuosi, kad mano abu treneriai yra čia su visa didžiule palaikymo komanda. Džiugu, kad treneriai susibendravo, – šyptelėjo trišuolininkė. – Ar varžovės žvelgia kitaip dėl to, kad Dovilė laimėjo prieš dvejus metus? Dovilė paliko gerą pėdsaką trišuolio istorijoje, tad be abejo varžovės pamačiusios mūsų aprangą šiek tiek sunerimsta, žino, kokia tai šalis ir kad galima tikėtis gerų rezultatų.“

Toliausiai atrankoje šoko prancūzė Yanis David – 13,75 m. D.Zagainovos asmeninis rekordas – 13,64 m – tarp čempionato dalyvių yra šeštas.

Moterų 800 m bėgime dalyvavo dvi Lietuvos sportininkės. Didžiąją dalį distancijos pirmavusi Monika Elenska savo bėgime finišavo trečia (2 min. 6,42 sek.), o bilietus į finalą iškovojo pirmas dvi vietas užėmusios bėgikės. Čempionate lietuvei atiteko 11 vieta.

Asmeninį rekordą svarbiausiose karjeros varžybose pasiekė Vytautė Pabiržytė – 800 m ji įveikė per 2 min. 7,76 sek.

„Džiaugiuosi rezultatu, bet kaip visą laiką norėjosi dar geriau. Labai geras jausmas stovėti su tokiomis stipriomis varžovėmis takelyje, galbūt gyvenime daugiau nepasitaikys tokia proga, tad džiaugiuosi, kad čia sudalyvavau“, – kvapą po finišo gaudė V.Pabiržytė.

Asmeninis rekordas lietuvei garantavo 16 vietą. Greičiausiai atrankoje bėgo islandė Anita Hinriksdottir – 2 min. 3,58 sek.

100 m pusfinalis sėkmingai susiklostė Karolinai Deliautaitei – sprinterė distanciją įveikė per 11,67 sek. bei antrą kartą per dieną pagerino asmeninį rekordą. Čempionate jai atiteko 12 vieta. Iki finalo lietuvei pritrūko 0,12 sek.

Popiet taip pat varžėsi kūjo metikas Tomas Vasiliauskas: įrankį jis numetė 58,52 metro ir užėmė 30 vietą.

 

Autorius – Robertas Trakys

Roberto Trakio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite