SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos jaunių čempionatas (vasario 10-11 d.): patikslinta programa (sportinis ėjimas perkeltas į šeštadienį)

Sportinės avalynės naudojimo taisyklės

Skrydžiai Klaipėdoje: krito Lietuvos rekordas, o Gudžius pasiekė ketvirtą rezultatą pasaulyje
2020-07-09

Diskas Klaipėdoje skrenda toli. Trečiadienį uostamiestyje vykusiame šio miesto čempionate varžėsi geriausi šalies metikai vyrai, krito Lietuvos rekordas, o Andrius Gudžius pasiekė ketvirtą sezono rezultatą pasaulyje.

Jaunimo varžybose triumfavo įspūdingai diską švystelėjęs Mykolas Alekna. Manto Jusio auklėtinis įrankį numetė 60,57 m bei pagerino Lietuvos 17-mečių rekordą, priklausiusį Domantui Poškai. Rekordiniu tapo ketvirtasis disko metiko bandymas.

„Pajutau, kad metimas bus geras, tačiau nesitikėjau, kad diskas nuskries už 60 metrų ribos. Išgirdęs rezultatą, labai apsidžiaugiau“, – sakė M.Alekna.

Praėjusiais metais sportininkas metė 1,5 kg diską, o geriausią rezultatą pasiekė Utenoje – 58,45 m. Iš jaunių į jaunimo grupę šiemet perėjęs lengvaatletis mesdamas sunkesnį, 1,75 kg įrankį, jau pranoko savo pernykščius rezultatus.

„Prieš sezoną apie Lietuvos 17-mečių disko metimo rekordą daug negalvojau. Nuo lengvesnio įrankio pereiti prie sunkesnio yra nelengva, todėl tokio rezultato, kokį pavyko pasiekti Klaipėdoje, nesitikėjau. Esu labai dėkingas savo treneriui Mantui Jusiui, kuris skiria labai daug laiko ir pastangų mano pasiruošimui ir tobulėjimui“, – dėkojo M.Alekna.

Mykolo pasiektas rezultatas šiemet Europoje tarp jaunimo grupės atstovų yra trečias.

„Artimiausi tikslai yra tapti Lietuvos jaunimo čempionu bei užimti kuo aukštesnę vietą Lietuvos suaugusiųjų čempionate, metant 2 kg diską. Tikiuosi, kad šis sezonas Klaipėdoje pasiektu rezultatu neapsiribos ir Lietuvos 17-mečių rekordą pavyks pagerinti dar kartą“, – vylėsi M.Alekna.

Vyrų varžybose net trys diskininkai įrankį numetė už 60 metrų ribos. Tą padaryti pavyko Aleksui Abromavičiui (60,54 m), D.Poškai (60,66 m) bei ketvirtą sezono rezultatą planetoje užfiksavusiam A.Gudžiui – 68,68 m.

Tai – aštuntas geriausias pasaulio ir Europos čempiono rezultatas karjeroje. Šiemet už lietuvį toliau metė tik švedas Danielis Stahlis (70,25 m), jamaikietis Fedrickas Dacresas (69,67 m) bei slovėnas Kristjanas Čehas (68,75 m).

 

Autorius – Robertas Trakys

Asmeninio archyvo nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite