SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Kauno atviras vaikų ir jaunučių kroso čempionatas perkeltas iš spalio 4 d. į spalio 11 d.

Jaunųjų lengvaatlečių metai: kurį vadinsime kylančia žvaigžde?
2017-11-21

Septyni jaunieji lengvaatlečiai geriausiųjų aštuntukuose – pasaulio jaunių ir Europos jaunimo čempionatuose dalyvavę sportininkai kartelę vėliau planetos pirmenybėse startavusiems lietuviams užkėlė aukštai. Visi šie jaunieji lengvaatlečiai LLAF Tarybos sprendimu tapo pretendentais į 2017 metų lengvosios atletikos žvaigždės titulą. Kas jo nusipelnė labiausiai?

„Galima sakyti, kad jauniams metai buvo labai sėkmingi, jaunimui iki 20 metų gal šiek tiek mažiau. Per visus pasaulio jaunių čempionatus, kurie vyksta nuo 1999 metų, mūsiškiai startavo sėkmingiausiai. Iškovota trečia vieta, ketvirta, penkta ir dvi septintos – net penki žmonės aštuntukuose. Tai tikrai sėkmingiausias čempionatas istorijoje“, – džiaugėsi jaunių ir jaunimo rinktinių vyr. trenerė Zita Tindžiulienė.

Bronzą Nairobyje (Kenija) vykusiose pirmenybėse nuskynė septynkovininkė Urtė Bačianskaitė, o taip pat daugiakovėje dalyvavusi Beatričė Juškevičiūtė buvo penkta. Ypač aukštą rezultatą (vos sekunde prastesnį nei suaugusiųjų Europos čempionato normatyvas) pasiekė 400 m barjeriniame bėgime ketvirta finišavusi Gabija Galvydytė – 58,94 sek.

Vieninteliu europiečiu 800 m rungties finale buvo Eduardas Survilas, sėkmingai pasirodė ir dešimtkovininkas Tomas Sabašinskas – abu sportininkai užėmė septintas vietas. Beje, šie penki lengvaatlečiai drauge šiemet pagerino net aštuonis įvairių amžiaus grupių Lietuvos rekordus.

„Ar jaunių rezultatai buvo staigmena? Nėra tokių sportininkų, kurie atsirado „iš niekur“. Jie anksčiau sportavo, tik galbūt stipriai nebuvo išsišokę. Ta pati Urtė Bačianskaitė pernai dalyvavo Europos jaunių čempionate, ten patyrė traumą, todėl neužėmė aukštos vietos“, – prisiminė Z.Tindžiulienė.

Tuo tarpu iš Europos jaunimo čempionate Italijoje dalyvavusios Lietuvos rinktinės narių išsiskyrė du Juzefos Baikštienės auklėtiniai – 110 m barjeriniame bėgime penktą vietą užėmęs Rokas Ickys bei aštuntas tarp šuolininkų į aukštį buvęs Juozas Baikštys.

„Kalbant apie jaunimą, buvo tikėtasi ir medalio iš metikų, rutulio stūmiko Pauliaus Gelažiaus, o galbūt ir J.Baikščio. Bet P.Gelažius patyrė traumą ir neišvyko į Europos čempionatą, o J.Baikščiui, manau, šiek tiek sutrukdė egzaminai, – svarstė Z.Tindžiulienė. – R.Ickys varžybose Vokietijoje demonstravo puikius rezultatus, su kuriais galėjo būti prizininkas Europos čempionate, bet liko penktas. Tai tikrai gera vieta, nors iš visos komandos galbūt tikėtasi šiek tiek daugiau.“

Kylančias žvaigždes Lietuvos lengvosios atletikos federacija renka penktus metus. Kai kurie nugalėtojai sėkmingai įsiliejo ir į suaugusiųjų gretas: 2014-ųjų kylanti žvaigždė šuolininkė į tolį Jogailė Petrokaitė pernai dalyvavo Europos čempionate Amsterdame, o prieš dvejus metus triumfavęs ieties metikas Edis Matusevičius šiemet pagerino šalies rekordą bei dalyvavo pasaulio čempionate Londone.

Balsuoti už geriausius metų lengvaatlečius portale 15min galite iki lapkričio 24 dienos. Nugalėtojai paaiškės susumavus aistruolių, LLAF Tarybos narių bei sporto žurnalistų balsus.

 

Autorius – Robertas Trakys

asmeninio archyvo nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite