SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Kauno atviras vaikų ir jaunučių kroso čempionatas perkeltas iš spalio 4 d. į spalio 11 d.

Karštį nugalėti padėjo ir trenerio raginimai – Arturas Mastianica sužibėjo pasaulio čempionate
2019-09-29

Lietuvos ėjiko valia Katare vykstančio planetos čempionato 50 km sportinio ėjimo varžybose nepaliko abejingų. Pragariškomis oro sąlygomis Arturas Mastianica viršijo visus lūkesčius – tarp 46 geriausių planetos ėjikų finišavo 15-as.

50 km varžybose visi dalyviai dėl karščio ir drėgmės demonstravo kone pusvalandžiu už asmeninius rekordus prastesnius rezultatus. Viktoro Meškausko auklėtinis distanciją įveikė per 4 val. 21 min. 54 sek. ir to pakako norint atsidurti visai greta lyderių.

„Sunkiai… Vienu momentu, po 35 kilometro, galvojau, kad „bus mirtis“. Bet treneris parėkė, tokiu raginančiu žodžiu, jog viskas padaryta ir reikia atidirbti. Iššūkis buvo labai rimtas, tikiuosi, kad jį įvykdžiau ir padariau viską“, – sunkiausias akimirkas prisiminė A.Mastianica.

Varžybas lietuvis pradėjo atsargiai – po pirmųjų kilometrų jis buvo už 40-uko ribos, tačiau įsibėgėjant rungčiai mūsiškio pozicija gerėjo sulig kiekvienu kilometru.

Vis dėlto įveikus du trečdalius distancijos A.Mastianicos tempas sulėtėjo, tačiau paskutiniuose kilometruose jam pavyko atsikovoti prarastas pozicijas ir viršyti trenerio iškeltus uždavinius – tandemas čempionate planavo 16-24 vietas.

„Rezultatai matėte kokie – baisu. Labiausiai tenkina vieta, esu 15-as pasaulyje – super“, – džiaugėsi A.Mastianica.

Beje, gali būti, jog 50 km sportinio ėjimo varžybos pasaulio čempionate vyko paskutinį kartą. IAAF planuoja 50 km ir 20 km distancijas pakeisti į 30-ies ir 10-ies kilometrų varžybas. Tokie pokyčiai įmanomi jau nuo kito, po dvejų metų JAV vyksiančio planetos čempionato.

„Ką daryčiau, jei 50 km rungtis bus panaikinta? Sportuočiau toliau (šypsosi – lengvoji.lt). Bandyčiau kovoti, kad ir kokia bebūtų rungtis – atsistoji, dirbi ir kovoji“, – nesureikšmino ėjikas.

Sekmadienį pasaulio lengvosios atletikos čempionate startuos dar viena Lietuvos ėjikė – 20 km rungtyje dalyvaus Europos taurės varžybų nugalėtoja Živilė Vaiciukevičiūtė.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite