SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Kelias į Tokiją gali nusitiesti per Uteną: pajėgiausi lengvaatlečiai grumsis LLAF taurės varžybose
2019-06-06

Birželio 7-8 dienomis Utena kais nuo lengvaatlečių kovų. Čia vyks tarptautinės Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos, kuriose susigrums daugiau nei 400 sportininkų iš penkių šalių.

Pirmaisiais smuikais turėtų griežti lietuviai: varžybose dalyvaus 2017 metų Europos šuolių į aukštį čempionė Airinė Palšytė, praėjusių metų žemyno pirmenybių prizininkė ieties metime Liveta Jasiūnaitė, Europos čempionato finalininkai ietininkas Edis Matusevičius ir bėgikas Simas Bertašius bei būrys kitų, nusitaikiusių į kitąmet vyksiančias Tokijo olimpines žaidynes.

Viena tokių turėtų būti trišuolininkė Diana Zagainova. 21-erių lengvaatletė šiemet Alytuje vykusiose SELL žaidynėse pasiekė trečią geriausią U23 amžiaus grupės rezultatą planetoje – 14,11 m. Europoje tarp suaugusiųjų šis rezultatas šiemet yra septintas.

„Buvau pasiruošusi tam šuoliui, todėl nei aš, nei mano treneris labai nenustebome. Žinoma, džiaugiamės, jog viskas eina teisingu keliu, kad kaip planavome, taip viskas ir klostosi“, – pasiekimo Alytuje nesureikšmino D.Zagainova.

Tuo tarpu LLAF taurės varžybose kylanti žvaigždė norėtų tiesiog pasimėgauti šuoliais, todėl tokių tikslų, kaip pasaulio (14,20 m) ar olimpinių žaidynių (14,32 m) normatyvų įvykdymas, sau nekelia.

„Be abejo, kelionė į Dohą ir kitąmet į olimpines žaidynės yra mano planuose. Bet nenoriu užsispausti ir kelti būtent tokį tikslą LLAF taurės varžyboms. Jeigu tai įvyks, puiku, jei ne – tai įvyks kurią kitą dieną. Mano tikslas yra pasimėgauti šiomis varžybomis ir pasimėgauti šuoliais, o ką tai duos, pamatysime šeštadienį“, – šyptelėjo D.Zagainova.

Beje, Ispanijoje gyvenusi ir su šios šalies treneriu Rafaeliu Blanqueru Alcantudu dirbanti D.Zagainova prognozuojamų karščių neprisibijo – treniruotis jai tekdavo ir esant kur kas karštesnėms oro sąlygomis.

„Esu pripratusi prie karščio, nes ilgą laiką gyvenau Ispanijoje ir dabar nemažai laiko ten praleidžiu. Esu pratusi treniruotis kiekvieną dieną 35 laipsnių karštyje, man tai yra geriausias oras šuoliams ir labai džiaugiuosi, kad bus tokios sąlygos“, – tikino D.Zagainova.

Po pertraukos į LLAF taurės varžybas sugrįš A.Palšytė. Vilniaus „Cosma“ lengvaatletė sprendimą startuoti Utenoje priėmė būtent dėl noro atsidėkoti klubui. Prieš dvi savaites Europos čempionų klubų taurės varžybose „Cosma“ vyrų komanda iškovojo aukštą ketvirtą vietą, o LLAF taurės varžybose paaiškės stipriausios Lietuvos lengvosios atletikos ekipos.

„LLAF taurės varžybose vasarą nedalyvavau jau keletą metų, tad šiemet bus įdomu sugrįžti į sektorių Lietuvoje būtent per šias varžybas. Juolab, visuomet jaučiuosi dėkinga savo klubui už visokeriopą pagalbą, tad norisi tiesiogiai prisidėti prie to, kad jis dar kartą įrodytų, jog yra ne tik vienas iš stipriausių Europoje, bet ir geriausias Lietuvoje“, – sakė A.Palšytė.

Tiesa, itin aukšto rezultato Utenoje šuolininkė į aukštį nesitiki, jos tikslas – pasiekti geriausią sezono rezultatą.

„Šiose varžybose su trenere nekeliame didelių tikslų, nes formos piką turėčiau pasiekti palaipsniui, artėjant rugpjūčio-rugsėjo mėnesiams. Nepaisant to, norėčiau sėkmingai išpildyti visus elementus, kuriuos pastarąjį mėnesį šlifavome treniruočių metu. Jeigu viskas klostysis pagal planą, orientuosimės į 190 cm aukštį, o jei jausiuosi labai gerai, galbūt šturmuosiu 194 cm“, – tikslius skaičius įvardijo geriausia 2017-ųjų Lietuvos sportininkė.

Gali būti, kad startas Utenoje lems ir tai, ar A.Palšytė kitą savaitę dalyvaus Deimantinės lygos varžybose Osle – į jas lietuvė kvietimą turi, tačiau dėl pasirodymo ten dar nėra apsisprendusi.

Pergalių LLAF taurės varžybose gali tikėtis ir Utenos sportininkai. Šio miesto daugiafunkcio sporto centro auklėtinė Ieva Zarankaitė yra šalies sezono lyderė tiek disko metimo, tiek rutulio stūmimo rungtyse. JAV studijavusiai lengvaatletei šios varžybos taps pirmuoju startu namų stadione.

„Labai džiaugiuosi, kad šiemet dalyvausiu Utenoje – tai bus pirmos varžybos „savo kieme“. Noriu, kad ateitų kuo daugiau žmonių palaikyti, nes varžybos tikrai aukšto lygio ir žinau, kad suvažiuos visos Lietuvos lengvaatlečiai. Labai noriu dalyvauti, turėtų būti labai smagu“, – džiūgavo I.Zarankaitė.

Šiemet uteniškė už Atlanto beveik nestartavo, tačiau grįžusi į Lietuvą pasiekė solidžius rezultatus tiek disko metime (55,80 m), tiek rutulio stūmime (16,04 m).

„Per paskutinius metus buvau labai užsiėmusi. Buvau kaip studentė, kaip trenerio asistentė ir kaip sportininkė. Turėjau subalansuoti visą laiką, kad galėčiau pasidaryti treniruotes, pasibaigti mokslus ir dirbti trenere, – pasakojo I.Zarankaitė. – Jau nuo sausio svajojau kaip Lietuvoje vasarą atostogausiu su treniruotėmis, grįšiu kaip į stovyklą, kaip bus smagu. Taip gavosi, kad nedalyvavau daugumoje varžybų, nes tiesiog nebuvo laiko.“

LLAF taurės varžybų prizinis fondas – beveik 4 tūkst. eurų. Utenoje bus galima vykdyti visų svarbiausių čempionatų normatyvus bei rinkti olimpinių žaidynių reitingo taškus.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite