SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Šiaulių metimų čempionatas vyks balandžio 29 d.

Kolumbijoje – talentingų lengvaatlečių blyksniai
2015-07-22

Kolumbijoje vykęs pasaulio jaunių lengvosios atletikos čempionatas Lietuvos sportininkams klostėsi permainingai. Nedidelė aštuonių sportininkų komanda apdovanojimų neiškovojo, tačiau vėliau nei pietiečių bręstančių lietuvių pasirodymai viltingai nuteikė, jog dabartiniams lyderiams ruošiama gera pamaina. Vieta geriausiųjų planetos jaunųjų lengvaatlečių dešimtuke, Lietuvos 17-mečių rekordas bei geriausias šalies sezono rezultatas tarp suaugusiųjų – tokį laimikį „nuskynė“ pasaulio jaunių čempionate dalyvavę lietuviai.

Aukščiausias vietas čempionate užėmė dešimtkovininkai Ernestas Kolenda bei Matas Adamonis. Daugiau nei pusę varžovų pranokę lietuviai galutinėje įskaitoje finišavo greta – atitinkamai 10-oje bei 11-oje pozicijose.

„Daugiakovė yra vienas iš būdų, kuris puikiai tinka bendram fiziniam pasiruošimui. Manau, jog tai padės sėkmingiau dalyvauti varžybose ateityje, tiesa, jau bėgimo rungtyse, – sakė E.Kolenda. – Pasirodymą vertinu labai gerai, kadangi pasiruošimas nebuvo labai kruopštus. Su treneriu mažai dėmesio skiriame techninėms rungtims, stengėmės jas kompensuoti bėgimo rungtyse.“

Žiemos sezono metu sportininkas pasiekė Lietuvos 16-mečių rekordą 600 m rungtyje, tad nenuostabu, jog praėjusią savaitę planetos pirmenybėse varžovus stebino būtent bėgimo rungtyse – 400 m bėgime jis buvo antras (49,09 sek.), o 1500 m – pirmas, artimiausią varžovą aplenkęs net 15 sekundžių (4 min. 18,79 sek.). Šiose rungtyse, 100 m bei 110 m barjeriniame bėgimuose, šuoliuose į aukštį ir su kartimi E.Kolenda pagerino asmeninius rekordus. Geriausią karjeros rezultatą lietuvis pasiekė ir daugiakovėje – 7053 tšk.

Nedaug trūko, jog vietoje sėkmingo pasirodymo E.Kolendą būtų ištikusi nesėkmė: pradinį 270 cm aukštį šuolių su kartimi rungtyje lietuvis peršoko tik trečiu bandymu.
„Iki šuolių su kartimi turėjau sunkumų ir kitose rungtyse. Vienai rungčiai nepasisekus nepalūžau ir nusiteikiau kovoti iki galo. Manau, tai padėjo sėkmingai baigti dviejų dienų kovą pasaulio čempionate“, – tikino E.Kolenda.

M.Adamonis surinko 6996 taškus bei komandos draugui pralaimėjo 57-iais. Su pakartotu asmeniniu rekordu – 7221 tšk. – sportininkas galėjo pakilti keturiomis pozicijomis aukščiau.

Kolumbijoje krito ir vienas Lietuvos rekordas: šalies 17-mečių rekordą pasiekė 200 m bėgęs Gediminas Truskauskas. Atrankos varžybose sprinteris distanciją įveikė per 21,75 sek. bei aštuonerius metus gyvavusį šalies rekordą pagerino 0,03 sek. Tiesa, net ir toks rezultatas mūsiškiui nepadėjo prasibrauti į pusfinalį: lietuvis liko 25-as – nuo patekimo į kitą etapą jį skyrė vos 0,02 sek…

„Dėl „nuplaukusio“ pusfinalio šiek tiek apmaudu, trūko labai nedaug, bet yra kaip yra. Nėra nieko blogo, kas neišeitų į gerą – atrankos bėgime pavyko pagerinti asmeninį rekordą, Lietuvos 17-mečių rekordą ir tuo esu labai patenkintas“, – pasirodymu nenusivylė G.Truskauskas.

Už lietuvio nugaros liko ir itin gilias tradicijas sprinto rungtyse turinčių Jamaikos bei Bahamų atstovai. Aukštaūgis G.Truskauskas prisipažįsta, jog sulaukia palyginimų ir su planetos rekordininku jamaikiečiu Usainu Boltu.

„Usainas Boltas man yra autoritetas, manau, jog dauguma lygiuojasi į šią legendą. Kai kurie žmonės sako, jog esu panašaus sudėjimo su Usainu, tik jo ūgis dar šiek tiek didesnis nei mano, – pasakojo G.Truskauskas. – Visais laikais sprinte dominavo ir dominuoja juodaodžiai, bet manau, kad ir lietuviai gali su jais konkuruoti.“

400 m rungties pusfinalyje bėgo bei aukštą 14 vietą iškovojo Erika Krūminaitė. Atrankos varžybose 17-metė lietuvaitė nuotolį įveikė per 54,63 sek. bei pasiekė geriausią šalies sezono rezultatą visose amžiaus grupėse. Pusfinalyje E.Krūminaitė bėgo kiek lėčiau (55,51 sek.).

„Džiaugiuosi dėl asmeninio rekordo, bet manau, galėjau ir geriau. Atrankos bėgime beveik visą laiką bėgau viena, konkurencija atsirado tik likus apie 10 metrų iki finišo. O pusfinalyje tiesiog pritrūko jėgų“, – prisiminė E.Krūminaitė.

Sportininkė teigia, jog sezono lyderės jos nestebina. Už jos nugaros šią vasarą rikiuojasi Universiados pusfinalyje bėgusi Eva Misiūnaitė, olimpinį normatyvą dvigubai ilgesnėje distancijoje jau įvykdžiusi Eglė Balčiūnaitė bei po traumos atsigaunanti Modesta Morauskaitė.

„Nestebina, jog esu lyderė, bet dar bus suaugusiųjų Lietuvos čempionatas, ten ir paaiškės, kas yra stipriausia šioje distancijoje. Visos stengsimės ir bėgsime kiek kojos neša“, – šyptelėjo E.Krūminaitė.

Šalies čempionatas rugpjūčio 7-8 dienomis vyks naujame Palangos stadione.

AFP/Scanpix nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite