SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Klaipėdos sezono atidarymo varžybose (gruodžio 14 d.) bus rungtyniaujama ir trišuolyje – patikslinti nuostatai ir programa

Šiaulių sprinto varžybos (gruodžio 13 d.): patikslinta programa

Lengvaatlečių metus LLAF Taryba įvertino labai gerai
2017-09-22

Labai gerai – taip šalies lengvaatlečių pasirodymą 2017-aisiais įvertino Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) Taryba. Trečiadienį Vilniuje vykusiame LLAF Tarybos posėdyje buvo aptarti svarbiausi metų startai, išrinktas vyriausiasis rinktinės treneris bei išklausytas arbitražinės komisijos pranešimas.

Metai Lietuvos lengvosios atletikos rinktinei buvo ypač sėkmingi: Europos uždarų patalpų čempionate Belgrade (Serbija) triumfavo šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, o pasaulio čempionate Londone auksu pasidabino disko metikas Andrius Gudžius. Sėkmingai lietuviai startavo Europos komandiniame čempionate Izraelyje, Europos daugiakovių komandų čempionate Ispanijoje ir Europos sportinio ėjimo taurės varžybose.

Labai gerai LLAF Taryba įvertino ne tik suaugusiųjų startus, bet ir jaunimą – pasaulio jaunių čempionate Kenijoje net penki lietuviai pateko į aštuntukus (daugiakovininkė Urtė Bačianskaitė iškovojo bronzą), o Europos jaunimo čempionate finaluose varžėsi du mūsiškiai.

Tarybos posėdžio metu aptartas pasirengimas spalio 12-14 dienomis Vilniuje vyksiančiam svarbiausiam ne varžybų tipo lengvosios atletikos renginiui kongresui-konvencijai. Vienbalsiai pritarta nacionalinės rinktinės vadove skirti LLAF generalinę sekretorę Nijolę Medvedevą – šiose pareigose ji pakeitė pernai pasitraukusį Kęstutį Jezepčiką.

Tarybos nariams taip pat buvo pristatytas LLAF arbitražinės komisijos pranešimas. Informuota, kad nukrypimų rasta maratonininkės Živilės Balčiūnaitės organizme – WADA teigia, kad tarp 2009-ųjų ir 2013-ųjų imtas kraujo mėginys yra netipinis, tad sportininkės biologinis pasas atskleidė antidopingo taisyklių pažeidimus.

Komisija pripažino sportininkę pažeidus IAAF varžybų taisyklių 32.2(b) punktą, tačiau dėl to, kad sportininkė už tą laikotarpį jau buvo nubausta, nusprendė papildomų sankcijų neskirti.

Taryba taip pat patvirtino 44-ą tarptautinį sporto meistrą po nepriklausomybės atkūrimo – juo tapo maratonininkas Remigijus Kančys. Sporto meistro vardai suteikti bėgikams Simui Bertašiui, Rokui Ickiui, Irmai Mačiukaitei, Monikai Elenskai, Justinui Beržanskiui, Mindaugui Striokui, Mantui Šeštokui, rutulio stūmikui Pauliui Gelažiui, šuolininkui į aukštį Mantui Liekiui bei trišuolininkei Ainai Grikšaitei.

 

lengvoji.lt

Digitalsport/Scanpix nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite