SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos jaunimo čempionatas (liepos 8 -9 d.): patikslinta programa ir dalyvių sąrašas

Lietuviai patikrins jėgas su žvaigždėmis – Norvegijoje vyks Europos komandinis čempionatas
2019-08-07

Pasaulio čempionas norvegas Karstenas Warholmas – prieš Roką Pacevičių, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkė vengrė Anita Marton – prieš Ievą Zarankaitę, stipriausia Europos barjerininkė baltarusė Elvira Herman – prieš Gabrielę Čeponytę. Rugpjūčio 9-11 dienomis Sandnese (Norvegija) vyksiančios Europos komandinio čempionato pirmos lygos varžybos Lietuvos lengvaatlečiams suteiks unikalią galimybę išbandyti jėgas su ryškiausiomis planetos lengvosios atletikos žvaigždėmis.

Prieš dvejus metus Tel Avive (Izraelis) kelialapį į aukštesnę lygą išplėšusi Lietuvos komanda pirmos lygos varžybose dalyvaus ketvirtą kartą šalies istorijoje. 2010 metais Vengrijoje mūsiškiai buvo 12-i, 2014-aisiais Estijoje – 10-i, o 2015-aisiais Graikijoje – 11-i.

Vedami ietininkų Edžio Matusevičiaus bei Livetos Jasiūnaitės, lietuviai sieks pagerinti iki šiol užimtas aukščiausias pozicijas, tačiau norint išlikti tarp stipriausių to gali būti maža – dėl besikeičiančio formato vietą pirmoje lygoje išsaugos tik septynios geriausios komandos.

Norvegijoje Lietuvos lengvaatlečiai surems ginklus su Belgijos, Baltarusijos, Vengrijos, Airijos, Olandijos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos, Turkijos bei šeimininkų norvegų ekipomis. Dalyvauti šios lygos čempionate turėjo ir Rusija, tačiau dėl besitęsiančio suspendavimo jų varžybose neišvysime.

„Be abejo, nebus lengva kovoti su šiomis komandomis. Pirmiausia dėl to, kad išlikti pirmoje lygoje bus sudėtinga, nes nuo sekančio Europos komandinio čempionato keičiasi formatas, keičiasi komandų skaičius ir vietoj 12 šalių liks 8. Realiai vertinant, išlikti tarp jų bus labai sudėtinga, – sakė LLAF viceprezidentė Nijolė Medvedeva. –  Manau, mūsų tikslas yra, kad visi sportininkai parodytų tokius rezultatus, kokius jie gali, gerai pasirodytų lyderiai, o kovoti turėsime iki galo, iki paskutinės rungties, nes niekada nežinai, kaip seksis kitiems.“

Savo rungtyse pagal sezono rezultatus prie favoritų priskiriami Simas Bertašius (1500 m, 3000 m), Adrijus Glebauskas (šuoliai į aukštį), Dovilė Kilty (trišuolis), Ieva Zarankaitė (disko metimas), L.Jasiūnaitė ir E.Matusevičius. Pastarasis sulaukė ir ypatingo organizatorių dėmesio – jis tapo vienu iš dviejų ne Norvegijos lengvaatlečių, pakviestų dalyvauti čempionato išvakarėse vyksiančioje spaudos konferencijoje.

„Edis Matusevičius, Liveta Jasiūnaitė, Dovilė Kilty šiemet demonstruoja labai aukštus rezultatus. Jie gali kovoti su bet kuriais varžovais ir pasiekę artimus savo asmeniniams rekordams rezultatus jie tikrai atsidurtų tarp prizininkų. Šis formatas yra ne visai toks, koks paprastose varžybose, nes yra ribojamas bandymų skaičius, tad kaip kam pasiseks – visi turės vienodas sąlygas“, – lyderius įvardijo N.Medvedeva.

Didžiausiomis Lietuvos komandos netektimis tapo šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė ir disko metimo planetos bei Europos čempionas Andrius Gudžius. Traumą besigydanti A.Palšytė startų iki pasaulio pirmenybių Dohoje (Kataras) kol kas nėra suplanavusi, tuo tarpu A.Gudžius Europos komandinį čempionatą praleis dėl noro padaryti įdirbį prieš svarbiausius metų startus.

„Andrius paprašė, kad suteiktumėme jam galimybę praleisti šias varžybas, kadangi dėl pėdos operacijos jis nemažą laiko tarpą negalėjo pilnu pajėgumu treniruotis. Dabar sportininkas atlieka pasirengimo etapą pasaulio čempionatui ir tokią galimybę jam suteikėme, kad jis tinkamai pasiruoštų Dohai“, – paaiškino N.Medvedeva.

Lietuvos komandos sudėtis:

Moterys

100 m – Karolina Deliautaitė
200 m – Agnė Šerkšnienė
400 m – Modesta Morauskaitė
800 m – Eglė Balčiūnaitė
1500 m – Monika Elenska
3000 m – Loreta Kančytė
5000 m – Loreta Kančytė
100 m barjerinis bėgimas – Gabrielė Čeponytė
400 m barjerinis bėgimas – Erika Krūminaitė
3000 m kliūtinis bėgimas – Evelina Miltenė
Šuoliai į aukštį – Urtė Baikštytė
Šuoliai su kartimi – Vitalija Dejeva
Šuoliai į tolį – Augustė Regalaitė
Trišuolis – Dovilė Kilty
Rutulio stūmimas – Ieva Zarankaitė
Ieties metimas – Liveta Jasiūnaitė
Disko metimas – Ieva Zarankaitė
Kūjo metimas – Agnė Lukoševičiūtė
4×100 m – K.Deliautaitė, A.Regalaitė, A.Šerkšnienė, Rasa Mažeikaitė, Gunda Jakimavičiūtė
4×400 m – A.Šerkšnienė, M.Morauskaitė, E.Balčiūnaitė, Erika Krūminaitė

Vyrai

100 m – Kostas Skrabulis
200 m – Gediminas Truskauskas
400 m – Rokas Pacevičius
800 m – Benediktas Mickus
1500 m – Simas Bertašius
3000 m – Simas Bertašius
5000 m – Egidijus Adomkaitis
110 m barjerinis bėgimas – Rapolas Saulius
400 m barjerinis bėgimas – Rapolas Saulius/Artūras Janauskas
3000 m kliūtinis bėgimas – Justinas Beržanskis
Šuoliai į aukštį – Adrijus Glebauskas
Šuoliai su kartimi – Osvaldas Gedrimas
Šuoliai į tolį – Marius Vadeikis
Trišuolis – Paulius Svarauskas
Rutulio stūmimas – Šarūnas Banevičius
Ieties metimas – Edis Matusevičius
Disko metimas – Aleksas Abromavičius
Kūjo metimas – Tomas Vasiliauskas
4×100 m – K.Skrabulis, G.Truskauskas, Giedrius Rupeika, Mantas Šeštokas, Valentinas Bukovskis
4×400 m – R.Pacevičius, B.Mickus, Dariušas Križanovskis, Einius Trumpa, A.Janauskas, V.Bukovskis

Autorius – Robertas Trakys

Vytauto Dranginio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite