SVARBŪS PRANEŠIMAI:

WA patvirtintas leistinos sportinės avalynės sąrašas

Lietuvos jaunučių čempionatas (Druskininkai, 06 14-15): patikslinta programa, dalyvių sąrašas 

LLAF taurės varžybose – Europos čempionato finalininkų šou ir užsieniečių antplūdis
2019-01-24

Sename Vilniaus manieže – lengvosios atletikos elitas. Šeštadienį sostinėje vyks LLAF taurės varžybos, kuriose varžysis ne tik pajėgiausi Lietuvos lengvaatlečiai, bet ir rekordinis skaičius sportininkų iš Latvijos bei Didžiosios Britanijos – net dvi dešimtys.

Iš ryškiausių žvaigždžių vilniečiai išvys 2016 metų Europos vicečempionę, 2017-ųjų čempionę uždarose patalpose šuolininkę į aukštį Airinę Palšytę, praėjusių metų 1500 m rungties Europos čempionato finalininką Simą Bertašių bei pasaulio čempionato prizininkę daugiakovėje latvę Laurą Ikauniecę.

„Šios varžybos man – mėgstamiausios žiemos sezone. Galbūt dėl to, kad jos vyksta manieže, kuriame mes treniruojamės, todėl jaučiuosi lyg namuose, – sakė Lietuvos rekordininkas S.Bertašius. – Dalyvausiu savo pagrindinėje 1500 m rungtyje. Žinoma, Vilniaus maniežas dėl savo stačių viražų nėra labai greitas, bet visada norisi pasiekti kuo aukštesnį rezultatą.“

Praėjusiais metais S.Bertašius nupūtė dulkes nuo 31-erius metus išsilaikiusio 1500 m šalies rekordo, priklausiusio Pavelui Fedorenkai. Bėgikas per vieną mėnesį rekordą pagerino net tris kartus, o puikius metus vainikavo Europos čempionate užėmęs šeštą vietą.

Tačiau sėkmingi metai spaudimo iš aplinkinių sportininkui nepadidino – reiklus jis yra pats sau.

„Po praeito vasaros sezono ir naujų rekordų jaučiu didesnį dėmesį iš aplinkinių, bet ne spaudimą. Sau esu gana reiklus, todėl dažniausiai pats tą spaudimą ir susikuriu“, – teigė lengvaatletis.

Intensyvų žiemos sezoną LLAF taurės varžybomis atidarys prieš dvejus metus būtent Vilniuje du metrus pirmą kartą peršokusi A.Palšytė. Pernai žiemą varžybose nestartavusi sportininkė sostinėje pasitikrins jėgas prieš startus Vokietijoje bei Čekijoje.

„Startai žiemą yra pakankamai kruopščiai suplanuoti, nepaisant to, kad su trenere kalbėjome, jog šis žiemos sezonas turėtų būti tiesiog kaip startinė stotelė einant link vasaros. Man yra lengviau startuoti tada, kai dalyvauju tiek žiemą, tiek vasarą ir varžybų nepraleidinėju – tada būna lengviau įsivažiuoti, – pasakojo A.Palšytė. – Šiemet didelio akcento žiemai nedėsime, žiūrėsime, kaip viskas gausis iš eigos. Startai numatyti, bet didelių lūkesčių ir reikalavimų sau nekeliu.“

Tarsi studentas, kuriam prieš egzaminą trūksta vienos nakties – taip savo dabartinę būseną šypsodamasi apibūdino A.Palšytė. Lengvaatletė kryptingai ruošėsi 2019-ųjų sezonams ir bandė nustumti persekiojančius skausmus į šalį, tačiau specifinių šuolių į aukštį treniruočių vis dėlto pritrūko.

„Planuoju dalyvauti LLAF taurės varžybose, nepaisant to, kad trūksta tam tikrų specifinių šuolių treniruočių. Kažko labai daug iš pirmo starto nesitikiu, tai bus tiesiog kaip gera šuolių į aukštį treniruotė. Tikiuosi, kad man pavyks ją sėkmingai atlikti“, – vylėsi A.Palšytė.

Šuolininkė į aukštį, kaip ir dar septyni lengvaatlečiai, jau įvykdė kovo 1-3 dienomis vyksiančio Europos uždarų patalpų čempionato normatyvus. Dar net keturis lietuvius nuo teisės varžytis Glazge skiria šimtosios sekundės dalys. 60 m bėgikai Kostas Skrabulis ir Gediminas Truskauskas nuo normatyvo atsilieka atitinkamai per 0,06 sek. bei 0,08 sek., o 60 m barjerinio bėgimo specialistai Rapolas Saulius ir Martynas Vrašinskas – per 0,07 sek. bei 0,11 sek.

„Nesu susikoncentravęs ties Europos čempionatu, žiemos tikslas buvo tiesiog pasidaryti 60 metrų rungties asmeninį rekordą – tą pavyko padaryti pirmu startu. Sportinė forma dar gerės, varžybų taip pat laukia nemažai, gal pavyks užkabinti ir normatyvą į Glazgą. Nieko neprižadu, o pagrindinis metų startas bus vasarą – Europos iki 23 metų čempionatas“, – teigė kylanti sprinto žvaigždė G.Truskauskas.

21-erių lengvaatletis praėjusių metų Europos čempionate buvo jauniausias individualioje rungtyje startavęs lietuvis. Šį sezoną 60 m sportininkas greičiausiai įveikė per 6,86 sek. – tą jis pasiekė būtent Vilniaus manieže.

„Prie Vilniaus maniežo esu labiausiai pripratęs, turint galvoje viską, kas liečia bėgimą, įskaitant psichologiją. Šiame sezone turėjau porą startų ir iš jų geriausias buvo Vilniuje. Nors pati danga čia nėra iš greičiausių, šiek tiek minkštoka“, – sakė G.Truskauskas.

Beje, žiūrovams patrauklios 60 m rungties LLAF taurės varžybose bus daugiau nei įprastai: sportininkai prie starto linijos stos ne du kartus, bet tris – atrankoje, pusfinalyje bei finale. Tiesa, geriausius sezono rezultatus turintys sprinteriai pasirodymą pradės nuo pusfinalio etapo.

LLAF taurės varžybų pradžia šeštadienį – 12.15 val. Įėjimas į maniežą nemokamas.

 

Autorius – Robertas Trakys

Regimanto Tarasevičiaus nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite