SVARBŪS PRANEŠIMAI:

WA patvirtintas leistinos sportinės avalynės sąrašas

Lietuvos jaunučių čempionatas (Druskininkai, 06 14-15): patikslinta programa, dalyvių sąrašas 

Maratonininkę ištiko nesėkmė: be sporto – bent pusmetis
2017-02-06

Tikslas – kuo greičiau atsistoti ant kojų. Viena pajėgiausių šalies stajerių Rasa Drazdauskaitė karjeroje priversta daryti pertrauką. Dar prieš didžiąsias metų šventes Azijoje viešėjusią maratonininkę ištiko nesėkmė – nelaimingo atsitikimo metu patyrė sunkią traumą.

„Įvyko nelaimingas atsitikimas ir susižalojau koją…Trūko raiščiai, plyšo meniskas. Labai džiaugiuosi, kad Kaune operavo mane gydytojas Liudas Bazaras, priėmė ekstra atveju, nes paprastai tokių operacijų tenka ilgai laukti. Operacija buvo gana sudėtinga“, – pasakojo trejų olimpinių žaidynių dalyvė R.Drazdauskaitė.

Pasak lengvaatletės, į bėgimo trasą ji galės grįžti mažiausiai po pusmečio. Iškilo grėsmė, kad sportininkė nespės atsistatyti iki rugpjūčio 4-13 dienomis Londone (Didžioji Britanija) vyksiančio pasaulio čempionato, nors normatyvą į šias pirmenybes ji įvykdė dar Rio de Žaneire.

Kada grįšiu į sporto priklausys nuo to, kaip atsistatysiu po operacijos, kaip praeis reabilitacija. Svarbu pakliūti pas gerus reabilitologus, kurie dirba su sportininkais. Kad grįšiu į sportą, tai grįšiu, tik laiko klausimas kada. Gali praeiti ir pusė metų, gali praeiti ir daugiau, žiūrint kaip gis koja, – sakė R.Drazdauskaitė. – Tikiuosi, kad spėsiu atsigauti iki pasaulio čempionato… Labai daug vilčių nededu, nes žinau situaciją.“

Lengvaatletė guodžiasi tuo, kad maratonas, lyginant su kitomis rungtimis, yra gana dėkingas. Tai yra, po reabilitacijos galima sportuoti nejaučiant didesnių pasekmių.

„Kai įvyko nelaimingas atsitikimas, pirma mintis šovusi į galva buvo „ar galėsiu dar bėgioti“. Kalbėjau su gydytoju ir jis mane nuramino, paaiškino, kad mano rungtis gana dėkinga – kad bėgu maratoną, o ne sprintą. Ta trauma labai didelės įtakos ilgiems nuotoliams neturi. Būčiau sprinterė ar šokinėčiau kažką, greičiausiai negalėčiau grįžti į sportą, bet maratoną bėgti galima“, – šyptelėjo stajerė.

R.Drazdauskaitė yra viena pajėgiausių šalies lengvaatlečių: 2015 metų pasaulio čempionate ji iškovojo Lietuvos maratonininkams rekordiškai aukštą 11 vietą, o praėjusiais metais Europos čempionate bėgdama pusmaratonį finišavo ketvirta.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite