SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Klaipėdos sezono atidarymo varžybose (gruodžio 14 d.) bus rungtyniaujama ir trišuolyje – patikslinti nuostatai ir programa

Marius Žiūkas Tokijo žaidynių varžybose Sapore pranoko 24 konkurentus
2021-08-05

Apie 800 kilometrų nuo Tokijo esančiame Sapore prasidėjo olimpinių žaidynių sportinio ėjimo varžybos.

Pirmas iš trijų čia esančių Lietuvos ėjikų Hokaido saloje startavo labiausiai patyręs – jau ketvirtose olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis 36 metų Marius Žiūkas. Jis 20 km distancijoje užėmė 33 vietą tarp 57 dalyvių, nuotolį įveikęs per 1 val. 27 min. 35 sek.

Puikią formą pastaruoju metu demonstruojantį lietuvį septintajame kilometre sustabdė teisėjai. M. Žiūkui buvo skirtos 2 baudos minutės.

„Nusivyliau galutiniu rezultatu, nes tos nelemtos baudos minutės kainavo mažiausiai 10 pozicijų. O kitkas nebuvo taip baisu, kaip atrodė planuojant varžybas šiame karštame ir drėgname ore. Trasoje karščio didelio nejaučiau, kitos priežastys lėmė ne visai gerą rezultatą.

Sunkiausia buvo psichologiškai, nes tos baudos minutės buvo labai netikėtos. Jau daugelį metų nebuvau gavęs baudos minučių ir problemų dėl savo technikos neturėdavau, todėl buvo psichologinis šokas. Teisėjai mane sustabdė jau 7 kilometre, 2 minutes stovėjau ir laukiau, matydamas, kaip visi sportininkai pro mane praeina ir toli nueina, nes 2 minutės mūsų rungtyje yra labai daug.

Išėjus iš sustojimo ir supratus, kad esi paskutinis trasoje ir kad artimiausias varžovas – už kelių šimtų metrų – buvo sunku psichologiškai. Bet tuomet supranti, kad čia yra olimpinės žaidynės, kur turi daryti, ką gali geriausiai šioje situacijoje. Negaliu pakeisti to, kas įvyko, todėl suėmiau save į rankas ir kovojau iki galo.

Po kelių kilometrų, po truputį priartėjau prie pirmojo varžovo. Fiziškai neblogai jaučiausi ir mačiau, kad galiu eiti tuo pačiu tempu su sportininkais, kurie kovojo dėl vietos šešioliktuke. Tas įkvėpė pasitikėjimo savimi. Juk kovoti reikia iki galo dėl kiekvienos pozicijos“, – sakė M. Žiūkas.

Olimpiniu čempionu tapo žaidynių debiutantas italas Massimo Stano (1 val. 21 min. 5 sek.), sidabrą ir bronzą iškovojo japonai – Koki Ikeda (1 val. 21 min. 14 sek.) ir Toshikazu Yamanishi (1 val. 21 min. 28 sek.). Trys ėjikai nepasiekė finišo, du buvo diskvalifikuoti.

M.Žiūkas 2008 m. Pekine buvo 35-tas, 2012 m. Londone – 38-tas, o 2016 m. Rio de Žaneire – 26-tas.

„Žinoma, šios žaidynės yra kitokios, pirmiausia dėl pandemijos ir penkerių metų ėjimo iki jų. Man asmeniškai, nežiūrint į šias varžybas, manau, šis olimpinis ciklas buvo sėkmingiausias. Demonstravau geriausius rezultatus karjeroje, jaučiausi gerai pasiruošęs ir fiziškai, ir psichologiškai. Todėl apmaudu, kad nepavyko to realizuoti užimta vieta. Tačiau džiaugiuosi, kad kovojau iki galo ir garbingai atstovavau šaliai“, – sakė sportininkas.

Sprendimas perkelti Tokijo žaidynių maratono bėgimo ir sportinio ėjimo varžybas į šiauriausią Japonijos prefektūrą priimtas dėl to, kad ištvermės rungčių sportininkai galėtų lenktyniauti palankesnėmis oro sąlygomis – Sapore vidutinė oro temperatūra šiuo metu būna 5-6 laipsniais žemesnė nei Tokijuje.

Šįvakar Sapore vyrų 50 km distancijoje startuos Arturas Mastianica, o moterų 20 km lentynėse rytoj varžysis Brigita Virbalytė-Dimšienė.

 

LTOK informacija

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite