SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Olimpinį normatyvą įvykdžiusi Brigita Virbalytė: „Man tai yra sugrįžimas“
2020-09-19

„Norisi rėkti, šaukti, esu be galo laiminga“, – ištarė 46-ajame Alytaus sportinio ėjimo festivalyje triumfavusi Brigita Virbalytė. Jos emocijų antplūdį lėmė ne užimta vieta, bet parodytas rezultatas: 20 km distanciją įveikė per 1 val. 30 min. 54 sek. bei šešiomis sekundėmis pranoko Tokijo olimpinių žaidynių normatyvą.

Prieš dvejus metus Europos čempionate Berlyne B.Virbalytė finišavo ketvirta, pasiekusi Lietuvos rekordą (1 val. 27 min. 59 sek.), tačiau pernai dėl traumos praleido pasaulio čempionatą Dohoje. Tuo tarpu šiemet geriausias jos rezultatas daug vilčių galvoti apie normatyvą nesuteikė – 1 val. 37 min. 40 sek.

„Keisčiausia buvo tai, kad aš nežinojau savo pajėgumo. Manau, ir visi aplinkiniai manimi tikėjo atsargiai, net ir patys artimiausi žmonės – mano treneris net nekalbėjo apie olimpinį normatyvą. Po varžybų Birštone man sužibo viltis, kad aš turiu bandyti, o už tą pabandymą niekas per rankas neduos, – pasakojo B.Virbalytė. –Birštone sekunde atsilikau nuo Lietuvos rekordo (10 000 m rungtyje – lengvoji.lt) ir šįkart nenorėjau to bei nuo pradžių laikiau pakankamai aukštą tempą, o vėliau juokavau, kad palikau intrigą žiūrovams.“

Varžybose Alytuje sportininkė kurį laiką žingsniavo drauge su vengre Viktorija Madarasz, tačiau netrukus liko viena. Lietuvaitė pusę distancijos įveikė per 45 min. 6 sek. – turėdama 24 sekundžių rezervą, siekiant olimpinio normatyvo.

Beje, iš pradžių bandyti įvykdyti normatyvą B.Virbalytė planavo ne Alytuje, bet spalį Podebraduose (Čekija) vyksiančiose analogiško rango varžybose.

„Sekiau laikrodį, mačiau, kad lėtėju, bet žinojau, kad normatyvas tikrai bus. Mano treneris kaip ir nežino šito pakeisto plano, aš pati sau pasakiau, kad šiandien bandysiu, nes žinome, kokia situacija yra su pandemija. Čekijoje skaičiai sparčiai auga, atrodo, kad tos varžybos ten gal net neįvyks“, – paaiškino B.Virbalytė.

Tokijo žaidynės geriausiai 2015 metų Lietuvos lengvaatletei bus trečiosios. Tiesa, normatyvas į šią olimpiadą yra kur kas aukštesnis nei buvę prieš tai.

„Tikrai labai svajojau apie tas Tokijo olimpines žaidynes, net ir būdama pakankamai saugi reitinge. Tikrai norėjau į jas vykti su įvykdytu normatyvu, kad kažkas nekalbėtų, jog išvyksiu nepelnytai. Labai sudėtinga dabar kalbėti, visos emocijos mano viduje, norisi rėkti, šaukti, esu be galo laiminga. Man tai yra sugrįžimas, – šypsojosi B.Virbalytė. – Per savo karjerą iš 1 val. 31 min. iki šiandienos buvau ėjusi 5-6 kartus. Olimpinis normatyvas yra labai aukšto lygio rezultatas ir tai, kad jį sugebėjau pademonstruoti, rodo, jog kitąmet galiu būti kur kas stipresnė ir galvoti apie aukštą vietą Tokijuje.“

Antrą vietą Alytaus sportinio ėjimo festivalyje užėmė V.Madarasz (1 val. 33 min. 41 sek.), trečią – ispanė Ainhoa Pinedo Gonzalez (1 val. 37 min. 50 sek.). Drauge vyko ir Lietuvos 20 km ėjimo čempionatas: čia auksas atiteko B.Virbalytei, sidabras – Austėjai Kavaliauskaitei (1 val. 41 min. 41 sek.), bronza – Adrijai Meškauskaitei (1 val. 42 min. 51 sek.).

Vyrų varžybose triumfavo favoritu laikytas švedas Perseusas Karlstromas. Distanciją jis įveikė per 1 val. 20 min. 58 sek. bei taip pat viršijo normatyvą į Tokijo olimpines žaidynes, nors jį jau buvo įvykdęs anksčiau. Antrą ir trečią vietas užėmė ukrainiečiai: Ivanas Losevas (1 val. 21 min. 10 sek.) ir Nazaras Kovalenka (1 val. 21 min. 12 sek.).

Sėkmingiausiai iš lietuvių pasirodė Arturas Mastianica, finišavęs šeštas ir pasiekęs asmeninį rekordą – 1 val. 22 min. 55 sek. Iškart už jo finišavo 32 sekundėmis atsilikęs Marius Žiūkas, tuo tarpu Lietuvos čempionato bronzos medalis atiteko Deimantui Kukiui (1 val. 45 min. 1 sek.).

„Rezultatu esu labai patenkintas. Tikslas buvo pabandyti padaryti olimpinį normatyvą, bet trūko daug, o antras tikslas buvo pasiekti gerą asmeninį rezultatą. Labai mane tenkina šie visi rezultatai, tiek Birštone, tiek Druskininkuose, tiek dabar. Iš pradžių, kai buvo atšauktos varžybos, nesinorėjo sportuoti, bet vėliau atsirado motyvacijos. Treneris sakė, kad pabandysime pasiruošti 20 km. Pabandėme, greičio buvo, bet pritrūko paskutiniuose penkiuose kilometruose jėgų“, – sakė A.Mastianica.

Pabradiškis praėjusių metų pasaulio čempionate 50 km nuotolyje užėmė 15 vietą, tuo tarpu M.Žiūkas buvo 11-as 20 km nuotolyje.

„European Athletics Permit Meeting“ statusą turinčiose varžybose Alytuje dalyvavo 12 šalių sportininkai. Šios varžybos buvo pirmosios pasaulyje po karantino, kuriose ėjikai galėjo vykdyti olimpinius normatyvus. Iškovotas B.Virbalytės kelialapis į Tokiją lengvaatlečiams yra penktasis: normatyvus jau įvykdė disko metikas Andrius Gudžius, trišuolininkė Diana Zagainova, ieties metikas Edis Matusevičius bei karjerą baigusi ėjikė Živilė Vaiciukevičiūtė

 

Autorius – Robertas Trakys

Mindaugo Astrausko nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite