SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos kroso taurės II etapas Jurbarke vyks balandžio 7 d. (perkeltas iš balandžio 8 d.)

Pasaulio čempionate debiutavusi Urtė Baikštytė į finalą nepateko
2022-07-18

Antrąją pasaulio lengvosios atletikos čempionato Judžine dieną karjeros debiuto sulaukė šuolininkė į aukštį Urtė Baikštytė. 23-ejų šiaulietė atrankos varžybose peršoko 1,86 m kartelę ir užėmė 21 vietą. Šį sezoną 1,91 m kartelę įveikusi lengvaatletė prieš čempionatą sau kėlė tikslą pagerinti šį rezultatą, bet pirmais bandymais įveikusi 1,75 ir 1,81 m karteles U. Baikštytė antruoju bandymu peršoko 1,86 m. Visi trys bandymai įveikti 1,90 – nesėkmingi.

„Tikrai nesu patenkinta savo rezultatu, norėjosi geriau, bet visada norisi geriau. Atmosfera stadione yra nuostabi. Labai džiaugiuosi, kad čia patekau, nes prieš kelis metus net neįsivaizdavau, kad čia dalyvausiu. Jausmas, kad esi tarp 32 geriausių pasaulyje, yra neįkainojamas.

Pasisėmiau patirties ir manau, kad Europos čempionate būsiu drąsesnė ir užtikrintesnė. Tikiuosi, bus geriau“, – planus už mėnesio Miunchene vyksiančiam čempionatui dėliojo U. Baikštytė.

Lengvaatletė mano, kad geresniam pasirodymui debiutiniame pasaulio čempionate jai pritrūko trenerės ir mamos Juzefos Baikštienės palaikymo: „Čia esu be mamos, kuri mane treniruoja. Tikriausiai yra tam tikras akreditacijų kiekis ir negalima išvežti visų trenerių. Jeigu būtų čia mama, gal viskas kitaip ir būtų, nes pačiai būti savaitę be trenerės iš tiesų yra sudėtinga.“

U. Baikštytė sako, kad jau prisitaikė prie amerikiečių suteiktų sąlygų pasaulio čempionate, nors iš pradžių gyvenimo sąlygos ir nustebino: „Esame atskirti nuo kitų atletų kaimelio, tai buvo tokia pirma pažintis su bendrabučiu šiek tiek keista, bet dabar apsipratome. Negaliu sakyti, kad sąlygos blogos. Ne vien lietuviai ten gyvena. Gauname valgyti, lovą turime – viskas gerai.“

Urtė Baikštytė / J. Stacevičiaus/LRT nuotr.

LRT.lt informacija

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite