SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Pavardes į istoriją įsirašę maratonininkai: „Bėgdamas už Lietuvą veji mintis apie pasitraukimą“
2017-08-06

Lietuvos maratonininkai atlaikė išbandymus Anglijoje. Londone vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate su beveik šimtu varžovų kovoję Remigijus Kančys ir Ignas Brasevičius įrašė pavardes į šalies istoriją – tapo pirmaisiais lietuviais, kirtusiais pasaulio pirmenybių trasą.

R.Kančys distanciją įveikė per 2 val. 16 min. 34 sek. bei užėmė 24 vietą, o I.Brasevičius tarp 98 sportininkų finišavo 51-as – 2 val. 22 min. 20 sek.

„Trasa tikrai nėra tokia greita, kokią prieš tai visiems nupiešė. Buvo pora apsisukimų, kalniukų, plius oras, vėjas. Trasa tikrai ne ta, kad darytum asmeninius rekordus. Bet čia ne rekordai svarbūs, o vieta“, – apie sudėtingas sąlygas prasitarė R.Kančys.

„Visi klydo – nebuvo nei trasa greita, nei oras labai geras“, – kolegai antrino I.Brasevičius.

Vis dėlto užimtos vietos lietuvius itin tenkino – praėjusiais metais R.Kančys Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse finišavo aštuntame dešimtuke, tuo tarpu tokio rango varžybų debiutantas I.Brasevičius į Londoną atvyko turėdamas priešpaskutinį asmeninį rekordą.

„Manau, Remigijaus vieta yra tokia, kokia turi būti, nes su asmeniniu rezultatu jis ir turėjo būti kažkur apie tokią poziciją, o aš iš viso laimingas – atvykau su priešpaskutiniu rezultatu. Beveik 50 aplenktų žmonių – super“, – džiūgavo I.Brasevičius.

Bėgikas vylėsi Londono trasoje pagerinti ir asmeninį rekordą, tačiau jėgų pritrūko antroje varžybų dalyje.

„Stengiausi bėgti asmeniniam rekordui, pusę taip ir bėgau, bet po pusės distancijos teko pamiršti apie asmeninius. Po 25 km buvo nelabai lengva bėgti, tiesiog norėjau garbingai pabaigti distanciją. Buvo minčių ir apie nebaigimą, bet tos mintys visada būna. Kai bėgi už Lietuvą, veji tas mintis“, – aiškino maratonininkas.

Tuo tarpu R.Kančys bėgimo strategijos prieš varžybas pernelyg nedėliojo.

„Asmeniškai neturėjau jokio plano, tiesiog išbėgau, stebėjau savijautą, kaip bėgsis, stebėjau varžovus ir bėgau savo ritmu. Viskas gerai pavyko, ypač paskutinius 10 kilometrų“, – pasakojo R.Kančys.

Po sekinančių varžybų bėgikai atsigavo greitai – stebėjo Vaidos Žūsinaitės pasirodymą moterų varžybose, o vakare planavo vykti į stadioną.

„Ar organizmas jau atsistatė? Norime kolos, tada greičiau atsistatys“, – juokėsi R.Kančys.

Moterų varžybose distanciją įveikė ir Vaida Žūsinaitė – lietuvė tarp 91 dalyvės finišavo 45-a (2 val. 41 min. 44 sek.).

„Net Rio trasa buvo lengvesnė, buvo ir įkalnių, ir nuokalnių – nelengva“, – sakė maratonininkė.

Lygindama savo pirmą startą pasaulio čempionate su debiutinėmis olimpinėmis žaidynėmis V.Žūsinaitė palankiau įvertino startą Brazilijoje.

„Rio buvau ramesnė prieš startą ir trasoje – kovingesnė, o dabar buvo tokių momentų, kai žiauriai sunku. Motyvacija buvo kritusi, bet gale kažkaip susikaupiau ir pradėjau gaudyti. Kai mačiau priekyje bėgančias, norėjosi sugauti ir gale šiek tiek susiėmiau“, – sakė V.Žūsinaitė.

Asmeninio rekordo lietuvė neplanavo, tačiau įsibėgėjant varžyboms tikėjosi pasiekti rezultatą, geresnį nei 2 val. 40 min.

„Neišlipau, ką padarysi. Džiaugiuosi, kad finišavau, kad pakovojau gale. Kiek galėjau, tiek padariau“, – šyptelėjo V.Žūsinaitė.

Sekmadienį pasaulio čempionate kovos dar viena lietuvė – ieties metimo kvalifikacijoje varžysis Liveta Jasiūnaitė.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite