SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Dėl techninių kliūčių LLAF taurės šuolių su kartimi varžybos (buvo numatytos gruodžio 14 d.) nebus vykdomos

Prie žalgiriečių žygio į finalo ketvertą prisidėjęs lengvaatletis kuklinasi: „Nuopelnai – komandai“
2018-05-10

„Žalgirio“ fizinis pasirengimas – išskirtinis. Fiziškai „Žalgiris“ dominuoja. Serijai įsibėgėjant, ryškėja vis geresnis „Žalgirio“ fizinis pasiruošimas. Tokiomis pagyromis per Eurolygos ketvirtfinalio seriją ir po jos buvo liaupsinami Kauno krepšininkai.

„Geri rezultatai – visos komandos nuopelnas“, – kuklinasi kauniečių fizinio rengimo treneris Justinas Grainys. 29-erių specialistas į krepšinio pasaulį pakrypo prieš aštuonerius metus, o prieš tai sukosi sporto karalienėje – lengvojoje atletikoje.

„Treniravausi pas nuostabų trenerį Aleksą Stanislovaitį, turbūt tik jo dėka pasiekiau tai, ką turiu dabar“, – prieš dvejus metus Anapilin iškeliavusį trenerį šiltai prisiminė J.Grainys.

Treniruočių partneris – Europos čempionato finalininkas

Kadaise J.Grainys buvo laikomas vienu perspektyviausių šalies lengvaatlečių. 2005 metais vaikinas dalyvavo Europos jaunimo festivalyje, kur ne tik prasibrovė į finalą, bet užėmė ir itin aukštą penktą vietą šuoliuose į tolį. Palyginimui, tokią pačią poziciją tame čempionate užėmė ir dabar pasaulyje 400 m rungtyje žibanti Agnė Orlauskaitė-Šerkšnienė.

Buvusio sportininko treniruočių partneriai A.Stanislovaičio grupėje buvo tokie lengvaatlečiai, kaip Europos čempionato finalininkas sprinteris Rytis Sakalauskas. Tačiau siekti sporto aukštumų J.Grainys baigė anksti.

„Lengvaatlečio karjera nutrūko todėl, kad nustojau rodyti aukštus rezultatus pagal savo amžių ir kaip tik atsirado šansas dirbti su „Žalgirio“ jaunimu, todėl nusprendžiau pradėti trenerio darbą. Jei tai galime vadinti karjera, – šyptelėjo J.Grainys. – A.Stanislovaitis turbūt visiems savo mokiniams įskiepijo fizinio rengimo pagrindus, kurie buvo pamatas viso tolimesnio tobulėjimo. Turbūt jo treniruotės, metodika ir bendravimas man yra įsimintiniausi dalykai iš lengvosios atletikos.“

Nuo lengvaatlečių pasaulio J.Grainys nenutolo iki šiol – lankosi varžybose bei palaiko ryšį su buvusiais treniruočių partneriais.

„Visuomet stebiu pagrindines sezono varžybas, tiek Lietuvos mastu, tiek pasauliniu. Kai yra galimybė, stengiuosi atvykti į stadioną ar maniežą. Daugelis mano kartos sportininkų jau yra taip pat treneriai, palaikome ryšį su keliais treniruočių draugais iki dabar“, – pasakojo „Žalgirio“ fizinio rengimo treneris.

Nurodymų klausėsi ir pats Jasikevičius

Nors „Žalgirio“ sistemoje J.Grainys dirba jau aštuntus metus, pagrindinėje ekipoje jis skaičiuoja šeštą sezoną. Iš pradžių specialistas treniravo vaikus, vėliau – „Žalgirio“ dublerius, o tada tapo ir Eurolygoje rungtyniaujančios komandos dalimi.

„Prieš aštuonerius metus pradėjau dirbti su vaikais, su kuriais „Žalgiris“ turėjo kontraktus – keletas iš jų jau žaidžia Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje. Po metų atsirado galimybė dirbti „Žalgirio“ dublerių sistemoje su legendiniu treneriu Aleksandru Kosausku, o dar kitas sezonas susiklostė taip, kad atsiradau pagrindinėje komandoje“, – prisiminė J.Grainys.

Beje, specialisto komandų prieš porą metų klausėsi ir dabartinis klubo strategas, krepšininko karjerą Kaune baigęs Šarūnas Jasikevičius.

„Šaras į komandą atvyko po savarankiško ruošimosi vasaros sezonui. Kai jis prisijungė prie „Žalgirio“, teko su juo dar savaitę padirbėti individualiai. Tikrai nebuvo jokių sunkumų, profesionaliai žiūrėjo į savo darbą, – tvirtino J.Grainys. – Dažniausiai į komandą atvykus žaidėjus su tokia patirtimi, mes taip pat konsultuojamės su juo, kaip jis dirbo iki šiol, kas jam tiko, netiko, siūlome savo idėjas ir taip randame optimaliausią sprendimą.“

Kalbėdamas apie dabar ekipoje žaidžiančius krepšininkus, J.Grainys nenorėjo pažymėti nė vieno fiziniais rodikliais išsiskiriančio žaidėjo.

„Kiekvienas iš jų turi savo stipriąsias ir silpnąsias puses, todėl išskirti vieno tikrai negalima. Aukštaūgiai visada demonstruoja geresnius jėgos rodiklius, gynėjai pasižymi geresniais galingumo ir vikrumo rodikliais“,  – paaiškino buvęs šuolininkas.

Finalo ketvertas – lengvaatlečiams pergalingoje arenoje

Kitą savaitę „Žalgirio“ komandos lauks svarbiausi mūšiai šiame amžiuje – ekipa rungtyniaus Eurolygos finalo ketverte. Prie tokio pasiekimo daugiau ar mažiau prisidėjo kiekvienas klubo narys, skaičiuojant ne tik aikštelėje žaidžiančius krepšininkus.

Specialistai pastebi, kad ketvirtfinalio serijoje su Pirėjo „Olympiacos“ žalgiriečiai turėjo daugiau jėgų nei varžovai, tad fizinė žaidėjų būklė buvo vienas svarbiausių „Žalgirio“ pergalių aspektų.

„Fizinis pasirengimas komandinėje sporto šakoje yra tik vienas iš daugelio veiksnių, lemiančių rezultatą. Ne kartą minėjau, kad kai komanda tiki visa sistema, tada krepšininkai atiduoda visas jėgas vardan vieno tikslo. Galima sakyti, jog visos komandos – žaidėjų, trenerių ir aptarnaujančio personalo – darbas irgi prisideda prie to, kad komanda atrodo fiziškai stipri“, – savo indėlio išskirti nenorėjo J.Grainys.

Buvusio šuolininko ir kitų žalgiriečių žingsnius atidžiai seks visa lengvosios atletikos bendruomenė. Beje, finalo ketvertas vyks kitai šuolininkei – Airinei Palšytei – pergalingoje Belgrado „Štark“ arenoje. Praėjusiais metais ten lengvaatletė pagerino Lietuvos rekordą bei iškovojo Europos čempionato auksą.

 

Autorius – Robertas Trakys

Roko Lukoševičiaus ir Žalgiris.lt nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite