SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Šiandien, Oregone (JAV), prasideda pasaulio lengvosios atletikos čempionatas.
2022-07-15

Šiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate kartu su geriausiais planetos atletais varžysis ir 9 Lietuvos sportininkai.

Lietuviai. Lietuvai Oregone atstovaus sezono sensacija tapęs Mykolas Alekna (disko metimas), 2017 metų pasaulio čempionas Andrius Gudžius (disko metimas), Ieva Zarankaitė (disko metimas), sportinio ėjimo atstovai Brigita Virbalytė (20 km), Marius Žiūkas (35 km), Arturas Mastianica (35 km), Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas), nacionalinius rekordus gerinanti Modesta Morauskaitė (400 m) ir tokio lygio varžybose debiutuosianti Urtė Baikštytė (šuolis į aukštį).

Laikas. Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Oregone turėjo įvykti pernai. Visgi išankstinius planus, kaip ir daugelį gyvenimo sričių, pakoregavo COVID-19 pandemija.

2020 metų vasarą startuoti turėjusios Tokijo olimpinės žaidynės buvo perkeltos į 2021-uosius. Būtent todėl buvo pakeista ir pasaulio čempionato data, nes tą pačią vasarą negali vykti ir olimpinės žaidynės, ir planetos pirmenybės.

Dėl tokio sprendimo ši vasara lengvosios atletikos mylėtojams bus ypatinga – liepos 15–24 dienomis vyksiantis čempionatas nebus vienintelis. Rugpjūčio 15 d. (pirmadienį) Miunchene (Vokietijoje) startuos Senojo žemyno pirmenybės, jose Lietuvos garbę gins geriausi šalies lengvaatlečiai.

Vieta. Lengvosios atletikos pasaulio čempionatas pirmą kartą istorijoje vyks JAV. Taip pat tai tik antras kartas, kai šios varžybos yra organizuojamos Šiaurės Amerikos žemyne. Be sportinio ėjimo ir maratono rungčių, visas pagrindinis veiksmas vyks „Hayward Field“ lengvosios atletikos stadione, esančiame Judžino mieste.

Patys amerikiečiai pabrėžia, kad šis stadionas jau daugiau nei 100 metų yra šalies universitetų lengvosios atletikos komandų namai. 1921 metais sporto karalienei savo duris atvėręs stadionas buvo rekonstruotas prieš ketverius metus. Gyvai geriausius pasaulio lengvaatlečius galės stebėti 30 tūkst. žiūrovų.

Šiame stadione 2014 metais vyko pasaulio jaunimo (U20) čempionatas, ne kartą dėl olimpinio kelialapio čia varžėsi pajėgiausi JAV lengvaatlečiai. Stadione vyko daugelis Nacionalinės koledžų atletų asociacijos (NCAA) čempionatų.

Karas Ukrainoje. Dėl Rusijos invazijos į Ukrainą čempionate yra uždrausta varžytis Rusijos ir Baltarusijos lengvaatlečiams. Dėl šaliai agresorei taikomų sankcijų čempionate nebus galima išvysti lietuviams puikiai pažįstamos šuolininkės į aukštį Marijos Lasickienės.

Lietuvos istorija pasaulio čempionatuose. Lietuvių pasiekimai pasaulio čempionatuose labiausiai yra siejami su disko metimo sektoriumi. Virgilijus Alekna šios rungties čempionu yra tapęs du kartus – 2003 ir 2005 metais. Būtent 2005-aisiais V. Alekna taip pat pagerino ir pasaulio čempionatų rekordą (70,17). Šio rezultato iki pat dabar niekam nepavyko pranokti.

Auksu pasaulio pirmenybėse pasigirti gali ir šiemet Oregone startuosiantis A. Gudžius. Kaunietis didžiausią savo karjeros titulą iškovojo 2017-aisiais.

Svarbu paminėti, kad V. Alekna savo kolekcijoje turi ir du pasaulio čempionatų sidabro medalius, kuriuos iškovojo 1997 ir 2001 metais.

1983 metais, atstovaudamos tuometei SSRS rinktinei, sidabro medalius iškovojo Ana Ambrazienė (400 metrų barjerinis bėgimas) ir Galina Murašova (disko metimas). Daugiakovininkė Remigija Nazarovienė 1997 metais iš pasaulio čempionato grįžo pasidabinusi bronza.

LRT.lt informacija

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite