SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos kroso taurės II etapas Jurbarke vyks balandžio 7 d. (perkeltas iš balandžio 8 d.)

 

Šiauliuose vyks LLAF taurės varžybos – varžysis ir olimpiečiai
2022-01-28

Naujasis olimpinis ciklas prasideda Šiauliuose. Šeštadienį Saulės mieste vyks Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos, daugumai lengvaatlečių tapsiančios pirmuoju jėgų išbandymu 2022 metų uždarų patalpų sezone. Varžybose dalyvaus daugiau nei pustrečio šimto sportininkų, tarp kurių bus Tokijo olimpinėse žaidynėse praėjusią vasarą Lietuvai atstovavę sprinteris Gediminas Truskauskas ir trišuolininkė Diana Zagainova.

Pastarajai lengvaatletei tarpsezonio metu netrūko pokyčių. Nuo šiol ji treniruojasi nebe Ispanijoje, bet Portugalijoje, naujasis jos treneris – Jose Sousa Uva, treniruočių partnerė – olimpinių žaidynių prizininkė Patricija Mamona, tuo tarpu atstovaujamas klubas – Vilniaus „Cosma“.

„Įspūdžiai labai geri. Žinojau, kad permainos bus ir jas planavau, bet nesitikėjau, kad gausis taip. Džiaugiuosi, kad gavau tokią galimybę treniruotis Portugalijoje ir iškart ją čiupau. Pokyčių labai daug, keičiama mano bėgimo technika, tad į varžybas ateinu tarsi naujas žmogus – nežinau, ko tikėtis. Esu nusiteikusi pozityviai, suprantu, kad tai užtruks, nes tai yra procesas“, – sakė D.Zagainova.

Prieš trejus metus Šiauliuose vykęs Lietuvos uždarų patalpų čempionatas sportininkei tapo lūžio tašku. Ten ji pirmą kartą priartėjo prie 14 metrų ribos, įvykdė Europos pirmenybių normatyvą, o tų metų vasarą pagerino šalies rekordą, įvykdė olimpinį normatyvą bei iškovojo Europos iki 23 metų čempionato auksą.

„Mano uždarų patalpų asmeninis rekordas buvo pasiektas būtent Šiauliuose – 13,97 m. Tada tapau Lietuvos čempione, prisiminimai labai geri. Man labai patinka Šiauliai ir Šiaulių maniežas, danga, atmosfera. Tikiuosi, kad ir šį kartą bus taip pat, – prisiminė D.Zagainova. – Tai pirmas sezono startas po stiprių pokyčių mano gyvenime, po olimpinių žaidynių. Labai mėgstu dalyvauti Lietuvoje ir visą laiką džiaugiuosi, kai yra tokia galimybė. Nekantrauju pamatyti, kokia mano sportinė forma.“

Nežinios dėl sportinės formos neturi G.Truskauskas: sprinteris praėjusią savaitę Latvijoje pagerino 200 m Lietuvos uždarų patalpų rekordą – 21,25 sek. Tiesa, LLAF taurės varžybose vilnietis bėgs 60 metrų: geriausias jo sezono rezultatas šioje rungtyje lygus 6,78 sek.

„Pati forma tikrai nėra pakritusi po praėjusių startų. Visi rodikliai treniruotėse geri, stengiamės toliau šlifuoti techniką, palaikyti tą, kas yra. Kas uždirbta, tas uždirbta, viskas yra gerai ir tikiuosi, kad 60 m rungtyje pavyks pakartoti ar pagerinti asmeninį rekordą. To linkiu ir kitiems sportininkams“, – teigė G.Truskauskas.

Tuo tarpu moterų 60 m bėgimas bene sunkiausiai prognozuojama rungtis: sezono lyderę Andrę Ožechauskaitę nuo Lukrecijos Sabaitytės ir Akvilės Andriukaitytės skiria atitinkamai 0,03 sek. bei 0,04 sek.

Vietinius aistruolius pergalėmis gali nudžiuginti šuolių į aukštį rungties favoritas Juozas Baikštys, o 60 m barjeriniame bėgime – sezono lyderis Rokas Ickys. Varžybų pradžia – 12.50 val.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite