Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Metų lengvaatlečių laurai atiteko metikams – triumfavo A. Gudžius ir L. Jasiūnaitė
2018-11-25

Sensacijos nėra: geriausi metų lengvaatlečiai – Europos čempionato prizininkai. Sekmadienį Vilniaus „Grand Resort“ viešbutyje įvyko geriausių 2018-ųjų lengvaatlečių apdovanojimų renginys, kuriame laurus susižėrė Senojo žemyno čempionas Andrius Gudžius bei bronzą iškovusi Liveta Jasiūnaitė.

Disko metikas A.Gudžius šį sezoną ne tik iškovojo Europos pirmenybių auksą, bet ir užėmė antrą vietą Deimantinės lygos finale, o šių prestižinių varžybų etape Stokholme pasiekė asmeninį rekordą (69,59 m). Tai – trečias geriausias metų rezultatas planetoje.

Geriausių metų lengvaatlečių rinkimuose Vaclovo Kidyko auklėtinis triumfavo penktą kartą iš eilės. Šįkart sportininko persvara buvo akivaizdi: jis surinko 49,37 proc. visų galimų balsų, antrą vietą užėmęs 1500 m bėgikas Simas Bertašius – 28,92 proc., o trečias buvęs 24 val. bėgikas Aleksandras Sorokinas – 11,59 proc.

Į geriausių penketuką taip pat pateko ieties metikas Edis Matusevičius bei ėjikas Arturas Mastianica.

Geriausia metų lengvaatlete pirmą kartą išrinkta ieties metikė Liveta Jasiūnaitė. Europos čempionato prizininkė surinko 42,24 proc. galimų balsų – metų geriausieji paaiškėjo susumavus aistruolių, sporto žurnalistų bei LLAF Tarybos narių balsus.

Antrą vietą užėmė net septynis Lietuvos rekordus šiemet pagerinusi bėgikė Agnė Šerkšnienė (23,72 proc. balsų), trečią – geriausia praėjusių metų šalies sportininkė Airinė Palšytė (16,22 proc.).

Šalia prizininkų trejeto liko ėjikės Brigita Virbalytė bei Živilė Vaiciukevičiūtė.

Tuo tarpu kylančios žvaigždės titulas antrą kartą atiteko Urtei Baikšytei. Šuolininkė į aukštį šių metų pasaulio jaunimo čempionate įveikė 187 cm aukštį bei užėmė šeštą vietą. Jai, kaip ir kitiems nugalėtojams, prizus įsteigė UAB „Sportland LT“.

Renginyje pagerbti jubiliatai, sporto vardų ženklelius iškovoję sportininkai, Lietuvos rekordininkai, Europos čempionato dalyvius išugdę treneriai, vyr. rungčių treneriai, rėmėjai, varžybų organizatoriai, žurnalistai, medikai bei oficialiai karjeras baigę sprinterė Lina Grinčikaitė-Samuolė ir šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys.

Specialiais Europos lengvosios atletikos (European Athletics) ženkleliais apdovanoti treneriai Juozapas Garalevičius (Simo Bertašiaus treneris) ir Teresė Nekrošaitė (treniruoja Livetą Jasiūnaitę) bei ilgametis LLAF statistikas Steponas Misiūnas.

Būrys lengvaatlečių pretenduoja ir į Lietuvos geriausių sportininkų „LTeam“ apdovanojimus. Beje, praėjusių metų geriausi lengvaatlečiai A.Gudžius bei A.Palšytė buvo pripažinti ir geriausiais šalies sportininkais apskritai.