SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos jaunių čempionatas (vasario 10-11 d.): patikslinta programa (sportinis ėjimas perkeltas į šeštadienį)

Sportinės avalynės naudojimo taisyklės

Abi Klaipėdos „Nikė“ ekipos – tarp stipriausių Europoje
2016-09-21

Savaitgalį Kasteljone (Ispanija) ir Leirijoje (Portugalija) Europos jaunimo čempionų klubų taurės varžybų A ir B grupėse dalyvavo Klaipėdos „Nikės“ vaikinai ir merginos. Ilga kelionė autobusu iki Viduržemio jūros pakrantės nesutrukdė merginoms galutinėje įskaitoje iškovoti aukštą antrą vietą bei kelialapį į kitų metų aukštesniąją A grupę, kurioje po 13 metų pertraukos vėl startuos kartu su vaikinais.

B grupės komandinėse varžybose Leirijoje startavusios merginos bendroje įskaitoje surinko 86 taškus ir aplenkė airių, portugalių, esčių, slovakių ir suomių komandas. Kadangi „Nikės” merginos buvo diskvalifikuotos 4 po 100 m estafetiniame bėgime, intriga dėl antrosios vietos galutinėje įskaitoje tvyrojo iki paskutinių kito estafetės bėgimo metrų.

„Iki pat paskutinės minutės nežinojome, ar patekome į dvejetuką, o tai buvo merginų uždavinys. Sėkmingas startas 4 po 400 m estafetės bėgime neužtikrino vietos dvejetuke – surinkome tiek pat taškų, kiek ir suomių merginos. Galiausiai teko skaičiuoti iškovotų aukščiausių vietų skaičių, pagal ką, laimei, pakilome aukščiau, – apie dramatišką varžybų pabaigą kalbėjo treneris Mindaugas Krakys. – Merginos dar niekada nestartavo A grupėje, kitais metais tai bus pirmasis kartas „Nikės“ klubo 20-ies metų istorijoje.”

Suomės mūsų klubui nusileido iškovotų antrųjų vietų skaičiumi.

Daugiausiai taškų komandai pelnė rungčių nugalėtojos Erika Krūminaitė (400 m), Eglė Morėnaitė (1500 m), Kamilė Vaidžiulytė (3000 m), Violeta Kuldaitė (3000 kl.), Gintarė Tirevičiūtė (aukštis) – po 7 tšk. Po 6 tšk. į bendrą kišenę krito iš Monikos Šaltenytės (800 m), Brigitos Budrytės (diskas), Aistės Žiginskaitės (kūjis) ir iš 4 po 400 m estafetinio bėgimo rungties.

Kol varžybos dramatiškai klostėsi Portugalijoje, „Nikės” vaikinai Kasteljone bandė išsaugoti savo poziciją A grupėje. Tą jie padarė antrus metus iš eilės, užėmę šeštą vietą ir nusileidę tik elitinių Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Italijos, Turkijos ir Portugalijos klubų komandoms. Tačiau gera varžybų atmosfera ir puikus šiltas oras pagyvino tiek trenerių, tiek sportininkų darbą.

„Kiekvienam su suaugusiais dirbančiam treneriui pasiūlyčiau nuvažiuoti į tokius jaunimo klubų čempionatus ir pajusti tą atmosferą – ji kitokia nei Europos, pasaulio čempionatuose ar olimpinėse žaidynėse. Šiose varžybose gali turėti kontaktą su sportininku, tribūnose didžiulis burzgesys ir palaikymas. O vienos dienos kompaktiškos varžybos smagios tiek sportininkui, tiek treneriui”, – dalinosi didžiausiuose čempionatuose su auklėtiniais dalyvavęs ir pusę pasaulio išmaišęs treneris Edmundas Norvilas.

Vaikinų gretose geriausiai pasirodė nugalėtoju tapęs pasaulio jaunimo čempionato dalyvis ietininkas Modestas Masteika bei antrąsias vietas užėmę aukštininkas Dainius Pazdrazdis ir 2013-ųjų jaunimo olimpinio festivalio nugalėtojas 800 m bėgikas Benediktas Mickus. Bendrai komanda surinko 64 taškus ir užnugaryje paliko kaimynus estus ir šveicarus.

Komandos vadovas Algimantas Pleskys šių metų klubo išvyką įvardijo kaip vieną sunkiausių organizacine, o sportininkui – dalyvavimo prasme: teko vykti autobusu, palikti vyrukus Ispanijoje ir toliau judėti link starto Portugalijoje.

„Nors kelionė buvo viena sudėtingiausių, ji buvo ir viena sėkmingiausių istorijoje. Tikėjomės, kad merginos gali pakilti į aukštesniąją lygą. Vyrukai, nebūdami stipriausios sudėties, pasirodė irgi puikiai. Abi komandos kitąmet kartu – to siekėme 13 metų. Europa jau senokai veikia klubų sistemoje, džiaugiamės ir didžiuojamės, jog buvome pirmieji pralaužę ledus Lietuvoje”, – kalbėjo “Nikės” klubo vadovas A.Pleskys.

Dėl kitų metų čempionatų vietos dar nėra aišku, tačiau tarp 2018-ųjų metų „Nikės“ klubo svajonių – Europos jaunimo čempionų klubų čempionato rengimas. Klubas dėkoja Klaipėdos miesto savivaldybei, AB “Klaipėdos Nafta” ir AB “Smiltynės Perkėla” bei kitiems rėmėjams.

Bendri rezultatai (vyrai):

1. Shaftesbury Barnet Harriers (GBR) – 123 points
2. Fenerbahce Sport Club (TUR) – 116
3. Playas de Castellon (ESP) – 93
4. Sport Lisboa e Benfica (POR) – 93
5. Atletica Vicentina Club (ITA) – 86
6. Nike Klaipeda (LTU) – 64
7. COA Lausanne-Riviera (SUI) – 53
8. Audentes Sports Club (EST) – 53

Bendri rezultatai (moterys):

1. AD Mass Ljubljana (SLO) – 98
2. Nike Klaipeda (LTU) – 86
3. Tampereen Pyrinto (FIN) – 86
4. SK SOG Nitra (SVK) – 80
5. Audentes Sports Club (EST) – 68
6. Juventude Vidigalense (POR) – 58
7. Sli Cualann AC (IRL) – 50

Autorė – Ieva Staponkutė

Ievos Staponkutės nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite