SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Aleksandras Pogrebnojus ir toliau puošia sportininkus – sukūrė aprangą bėgikams
2017-05-31

Ant bėgikų kūnų – ypatinga kolekcija. Vienas garsiausių šalies dizainerių Aleksandras Pogrebnojus bėgimo klubą „Volvere Run“ sportininkus papuošė išskirtine apranga.

Prieš pusantrų metų įkurtas klubas suvienijo bėgimo entuziastus – jame sportuoja 35 bėgikai, kuriems diriguoja 2008-ųjų Pekino olimpinių žaidynių dalyvis Vitalijus Kozlovas.

„Treneriu dirbu jau dešimtą sezoną, šeštus metus vedu „Nike“ treniruotes. Spalį prasideda pakankamai prasti orai, žmonės nori toliau sportuoti, o galimybių nėra, tad prieš pusantrų metų pasiūliau savo paslaugas nedidelei grupelei. Pasiūliau pabandyti sportuoti manieže su manimi, sportininkai ėmė kviesti draugus, tad po truputį plėtėmės“, – klubo įsteigimo pradžią prisiminė V.Kozlovas.

Prieš keletą mėnesių lengvaatletis nusprendė, kad „Volvere Run“ bėgikams raižyti trasas derėtų vienoda apranga. Idėja kreiptis į A.Pogrebnojų kilo vienai iš klubo narių.

„Aprangą planavome užsakinėti įmonėje „Trimtex“, tačiau mūsų bėgikė Viktorija pasiūlė pabandyti susisiekti su Aleksandru. Ji turėjo dizainerio kontaktus ir pradėjo komunikuoti su juo“, – pasakojo V.Kozlovas.

A.Pogrebnojus bėgikams sukūrė tamsiai mėlynas aprangas su dailininko Nerijaus Baublio vitražo fragmentais. Praėjusią savaitę Vilniaus Vingio stadione įvyko oficialus aprangos pristatymas, kuriame dalyvavo didžioji dalis klubo narių bei pats aprangos kūrėjas.

„Negaliu racionaliai atsakyti, kodėl pasirinkta būtent mėlyna spalva. Nesinorėjo tų spalvų, kurios visą laiką naudojamos lietuvių komandų aprangose“, – sakė A.Pogrebnojus.

Dizaineris teigė, kas skirtumas dirbant su sportininkais ir dirbant su modeliais – ryškus. Kiekviena sporto šaka turi savo specifiką, prie kurios reikia prisitaikyti.

„Apranga sportininkams vis tiek turi labai aiškią funkciją, negali varžyti judesių ir turi padėti siekti rezultatų. Kaip ir save realizuoji, savo kūrybą, bet turi atitikti įvairius reikalavimus – pas ledo ritulininkus vienokius, pas tenisininkus kitokius, pas bėgikus dar kitokius, – pasakojo A.Pogrebnojus. – Vyksta tarpusavio bendradarbiavimas, klausi, ko norima, kas buvo blogai praeitose aprangose.“

Dizaineris su sporto organizacijomis bei klubais bendradarbiauja dažnai: aprangas jis taip pat kūrė Lietuvos biatlono rinktinei, ledo ritulio klubui Elektrėnų „Energija“, šalies aklųjų riedulio (golbolo) rinktinei, taip pat pateikė alternatyvią olimpinę aprangą, kurią pristatė ir lengvaatletė Airinė Palšytė.

„Man patinka dirbti su visais – ar tai bebūtų golbolas, ar futbolo komanda, neturi didelio skirtumo“, – teigė dizaineris.

Šiuo metu A.Pogrebnojus kuria aprangą šalies biatlono rinktinei, su kuria sportininkai startuos kitų metų Pjongčango olimpinėse žaidynėse.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite