SVARBUS PRANEŠIMAS:

Patvirtintos aukšto meistriškumo sporto varžybų organizavimo būtinos sąlygos (įsigaliojo gegužės 30 d.)

Skirkite 1,2 proc. pajamų mokesčio lengvaatlečiams

Andriaus Gudžiaus pėdomis: į Europos čempionato finalus prasibrovė dar du lietuviai
2018-08-08

35 laipsnių karštis ir tvankumas kojos nepakišo sensacingam įvykiui – Lietuva po šešerių metų pertraukos turės bėgimo rungties atstovą Europos lengvosios atletikos čempionato finale. Juo tapo 24-erių Simas Bertašius, 1500 m nubėgęs per 3 min. 40,95 sek. bei tarp atrankos dalyvių parodęs septintą laiką.

„Turėjau vieną prasčiausių rezultatų tarp visų konkurentų. Tačiau, kaip treneris sakė, tie, kurie tiki sėkme, tie ir pritraukia sėkmę. Patikėjau sėkme ir pasisekė,  – džiaugėsi S.Bertašius. – Bėgimas bent man buvo chaotiškas, neužsiėmiau vietos, blaškiausi, galbūt tai atėmė kiek daugiau jėgų. Finale reikės bėgti kiek protingiau.“

Į finalą pateko trys pirmi finišavę lengvaatlečiai kiekviename iš trijų atrankos bėgimų bei dar trys, parodę geriausius laikus. S.Bertašius paskutiniame atrankos bėgime užėmė ketvirtą vietą, tačiau dėl patekimo į finalą jautėsi ramus.

„Jaučiau, kad finiše mane lenkia ir esu stumiamas į ketvirtą vietą, bet žvilgtelėjau į laiką ir supratau, kad jo pakaks“, – sakė Juozo Garalevičiaus auklėtinis, vien birželį triskart gerinęs Lietuvos rekordus.

Oro sąlygos stadione vargino visus sportininkus, ne išimtis buvo ir lietuvis.

„Tvankumas stadione jautėsi. Galvojau, kad bėgimai karštu oru Palangoje ir Utenoje bus mane paruošę, bet čia susidūriau su dar didesniu karščiu. Šįkart tai apsunkino bėgimą, bet visiems sąlygos vienodos“, – nesureikšmino S.Bertašius.

12 geriausių 1500 m bėgikų medalius išsidalins penktadienį. Beje, tarp finalo dalyvių bus trys norvegai broliai Jakobas, Filipas bei Henrikas Ingebrigtsenai.

S.Bertašiaus pėdomis į finalą žengė ir kitas Vilniaus „Cosma“ lengvaatletis Edis Matusevičius. Ieties metikas geriausiu trečiu bandymu įrankį numetė 81,08 m bei tarp A grupės sportininkų buvo ketvirtas. Vėliau mėtę keturi B grupės ietininkai aplenkė lietuvį, tad į finalą mūsiškis žengė su aštuntu rezultatu.

„Tikslas buvo 82 metrai, bet pasiektas rezultatas iš dalies tenkina. Žinau, kad galėjau geriau. Pirmais metimais ne taip drąsiai mečiau ir taip gavosi, kad nuskrido tik 79 metrus, – komentavo E.Matusevičius. – Įsidrąsinau, nes bijojau peržengti triskart liniją, kad nepasikartotų praėjusių metų pasaulio čempionato scenarijus (tada lietuvis liko be įskaitinės vietos – lengvoji.lt).“

Lietuvis B grupės kovas stebėjo ramiai, tačiau nesijautė saugus dėl patekimo į finalą.

„Tokiame čempionate, kai ieties metimas tokio lygio, reikia mesti virš 80 metrų, dar neaišku, ar su 81 metru pateksiu, – spėliojo E.Matusevičius. – Žinoma, kad pavyks B grupę stebėti ramiai. Nėra ko kankintis, nervintis. Kaip bus, taip bus.“

Ieties metikai finale grumsis ketvirtadienį.

Moterų 400 m rungties Europos čempionato normatyvą buvo įvykdžiusios net trys lietuvės. Dėl aukšto sezono rezultato Agnė Šerkšnienė į pusfinalį žengė be atrankos bėgimo, tuo tarpu Modestai Morauskaitei ir Evai Misiūnaitei teko kovoti dėl teisės startuoti ketvirtadienio vakarą.

Deja, durys į pusfinalį lietuvaitėms neprasivėrė: atrankoje M.Morauskaitė užėmė 18 vietą (52,68 sek.), o E.Misiūnaitė – 31-ą (54,02 sek.).

„Labai norėjau“, – ašarodama ištarė M.Morauskaitė.

Praėjusių metų Europos iki 23 metų finalininkė pasiekė antrą geriausią karjeros rezultatą, tačiau buvo tikra, kad pasirodyti galėjo kur kas geriau. Tuo tarpu E.Misiūnaitę iš vėžių išmušė Italijos bėgikės padarytas priešlaikinis startas.

„Viskas atrodė labai normaliai, stengiausi nereaguoti į aplinką ir susikaupti ties savimi. Žinojau, ką darysiu, bet „false“ startas išmušė visą planą. Galvojau, kad tik ne aš būčiau jį padariusi, gal netyčia koja sudrebėjo ir to nepajutau“, – prisiminė E.Misiūnaitė.

Patalpoje, kurioje sportininkai po pasirodymo duoda interviu žurnalistams, anksčiau startavusi E.Misiūnaitė stebėjo komandos draugės pasirodymą, o atėjus M.Morauskaitei ją guodė. Abiejų sportininkių penktadienį dar lauks estafetės 4×400 m rungtis.

„Bėgame tą pačią rungtį, kartu bėgsime estafetę, tai norisi, kad ir komandos draugams pasisektų. Smagu, kai tave palaiko ir smagu pačiai palaikyti“, – sakė E.Misiūnaitė.

Vyrų 200 m atrankos etape startavo Gediminas Truskauskas. 20-metis sportininkas nuotolį įveikė per 21,11 sek. bei tarp atrankos dalyvių užėmė 20 vietą.

„Pasirodymą vertinu neblogai, ne kiekvieną dieną išeina startuoti tokiose varžybose. Buvau jauniausias lengvaatletis iš Lietuvos komandos, kuris startavo individualioje rungtyje, tad įgavau patirties“, – pasirodymą komentavo G.Truskauskas.

Sprinteris vylėsi prasibrauti į pusfinalį, nors amžiumi vyresnis buvo vos už vieną varžovą. Beje, norint tęsti kovą čempionate, lietuviui būtų tekę parodyti laiką, artimą Lietuvos rekordui (20,74 sek.).

„Tikslas buvo patekti į pusfinalį, kad ir paskutiniu laiku. Nesitikėjau Lietuvos rekordo, nes ir taip sakau, kad tris kartus per save perlipau šį sezoną“, – sakė G.Truskauskas.

Moterų trišuolio atranka nesėkmingai susiklostė Dovilei Dzindzaletaitei. Mūsiškė nušoko 13,75 m bei užėmė 23 vietą. Norint varžytis finale, reikėjo šokti 30 cm toliau.

Trečiadienio vakarą dar trys lietuviai dalyvaus Europos lengvosios atletikos čempionato batalijose: Airinė Palšytė startuos šuolių į aukštį atrankoje, Eglė Balčiūnaitė bėgs 800 m rungties pusfinalyje, o Andrius Gudžius grumsis dėl medalių disko metimo finale.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite