SVARBŪS PRANEŠIMAI:

WA patvirtintas leistinos sportinės avalynės sąrašas

Lietuvos jaunių čempionatas (Klaipėda, 06.21-22): dalyvių sąrašas, patikslinta programa

Lietuvos čempionatas (Palanga, 06.28-30): patikslintas programos projektas

Aukščiausią asmeninę vietą Europos čempionate užėmęs G. Truskauskas: norėjosi į tą finalą
2024-06-10

Sekmadienį prieš vidurnaktį Romos (Italija) olimpiniame stadione antrą kartą per dieną pasirodė sprinteris Gediminas Truskauskas. Ryte užtikrintai peržengęs 200 m atrankos barjerą, vakarinėje sesijoje lietuvis siekė kelialapio į finalą. Pusfinalyje G. Truskauskas distanciją įveikė per 20,86 sek. ir užėmė 15 vietą. Į finalą prasibrovė 8 dalyviai, o paskutinio patekusio rezultatas – 20,52 sek.

Atrankoje geriausią Lietuvos sezono rezultatą (20,78 sek.) užfiksavęs bėgikas tikėjosi sėkmingai pasirodyti ir pusfinalyje. Nors finalo ir nepavyko pasiekti, 15 vieta – aukščiausias G. Truskausko pasiekimas Senojo žemyno čempionatuose. Tai buvo jau trečiasis Europos čempionatas, o iki šiol geriausiai sekėsi 2022 m. Miunchene (Vokietija) – 22 vieta.

„Vertinčiau visai neblogai. Visai džiaugiuosi, kad pavyko įgyvendinti savo lūkesčius – išbėgti netoli savo sezono geriausio rezultato. Aišku, čia nepavyko pusfinalyje priartėti prie asmeninio rekordo, bet visai netoli to rytinio rezultato. Lyginant su visu sezonu, sakyčiau į geresnę pusę viskas. Norėjosi į tą finalą, bet reikia greičiau bėgti. Visos mintys tiesiog buvo pakartoti bėgimą, kuo mažiau klaidų jame padaryti. Stengtis, kad būtų geresnis rezultatus, tada didesni šansai, kad ir finalas bus arčiau. Nepavyko padaryti to geresnio rezultato. Bėgo smagi ir greita kompanija, mačiau, kad reikia kovoti iki pat galo ir padaryti viską“, – po pusfinalio kalbėjo G. Truskauskas, kurio asmeninis rekordas – 20,48 sek.

Tarp visų rungties dalyvių geriausią reakcijos laiką (0,112 sek.) atrankoje užfiksavęs lietuvis puikiai startavo ir pusfinalyje. Pademonstravęs 0,142 sek. reakcijos laiką jis pirmas pajudėjo iš starto kaladėlių pirmajame pusfinalyje.

Romą užklupusiu lietumi pasidžiaugęs lengvaatletis gyrė varžybų atmosferą ir pasakojo apie artimiausius startus, kurie numatyti dar iki Paryžiaus olimpinių žaidynių kvalifikacijos pabaigos (liepos 1 d.):

„Karštoka buvo, tvankoka, tai tas lietus atgaivino ir pakeitė temperatūrą. Visa atmosfera, žmonių kiekis – prideda jaukumo ir varžybinės dvasios. Tikrai nuteikia pozityviai, padeda užsivesti bėgimui. Malonu ir jaučiasi, kad esi aukšto lygio varžybose.

Po šio čempionato tikslas būtų startuoti dar dvejose komercinėse varžybose. Jose parodyti kuo geresnius rezultatus ir surinkti kaip įmanoma daugiau taškų. Trečias startas lauktų Lietuvos čempionate, būtent jis gali duoti daugiausiai reitingo taškų.“

Šiuo metu olimpinių žaidynių reitingų sistemoje G. Truskauskas užima 76 poziciją, o 200 m rungtyje į Paryžių keliaus 48 sportininkai. Vilties startuoti Prancūzijos sostinėje lietuvis nepraranda, o pagrindo tikėti suteikia nusišypsojusi fortūna Tokijo olimpinėse žaidynėse (2021 m.) ir pasaulio čempionate Budapešte (2023 m.). Į šias varžybas sprinteris pateko paskutinę akimirką.

„Po tokių patirčių sakyčiau, kad viskas įmanoma. Pasaulio čempionato reitingų sistemoje gerokai trūko, kadangi tolokai buvau už brūkšnio, bet atsišaukė nemažai žmonių. Nesakau, kad neįmanoma. Norisi varžybose save maksimaliai realizuoti ir padidinti šansus“, – apie dalyvavimą antrose olimpinėse žaidynėse paeiliui užsiminė G. Truskauskas.

 

lengvoji.lt

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite