SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Baltijos šalių čempionatą Lietuvos lengvaatlečiai pradėjo septyniais aukso medaliais
2024-07-07

Šeštadienį Valmieroje (Latvija) vyko pirma Baltijos šalių suaugusiųjų komandinio čempionato diena. Lengvaatlečiai iš viso startavo 22-ose rungtyse, o lietuviai iškovojo 20 medalių. Po pirmosios varžybų dienos pirmavo Estijos komanda (173 taškai), antri buvo lietuviai (141), o treti žengė latviai (126).

Antrą kartą karjeroje Baltijos čempionate aukso medalį laimėjo sprinterė Modesta Justė Morauskaitė. Pastaroji 400 m distanciją įveikė per 52,95 sek. „Turėjau planą pasigerinti sezono rezultatą (52,43 sek. – aut. past.), ko padaryti nepavyko. Šį sezoną aš esu pastoviose savęs paieškose. Atsižvelgiant į pasiruošimą ir sezono eigą, tai sunku ir trūksta įdirbio norint atrasti save takelyje“, – iškart po finišo kalbėjo 400 m rungties Lietuvos rekordininkė.

Prieš pat Baltijos čempionatą, penktadienį vakare, sportininkę pasiekė džiugi žinia, jog ši stebuklingai pateko į Paryžiaus olimpines žaidynes. Iš pradžių už brūkšnio buvusi M. J. Morauskaitė po reitingų atnaujinimo sulaukė kvietimo į savo pirmas olimpines žaidynes. Svajonę išpildžiusi sprinterė papildė Lietuvos olimpinę rinktinę (į Paryžių vyks 11 lengvaatlečių – aut. past.), nors didelių vilčių nepuoselėjo:

„Visas viltis buvau palaidojusi, nes važiuoja 48-ios merginos, o aš buvau 55-oje vietoje. Kad atsišauks 7-ios merginos… Tai yra per mažas šansas, kad aš sau leisčiau patikėti, jog taip gali įvykti. Buvau susitaikiusi, kad šiemet man nepavyks išvykti į olimpines žaidynes, bet žinia pasiekė, kad mažas stebuklėlis įvyko. Sėkmės žiburėlis nusišypsojo laiku ir vietoje.“

„Paskambinau šeimynai, visi džiaugėmės, buvo išlieta ir džiaugsmo ašarų. Sunku suprasti, kad tai yra realybė. Klausiau, ar tai yra tikra ir aš nesapnuoju? Pačiose olimpinėse žaidynėse dar nebuvau, bet žinant tai, kad turiu kelialapį, tai yra neapsakoma savijauta. Kiekvienam palinkėčiau patirti tą jausmą“, – apie netikėtai užplūdusias emocijas pasakojo M. J. Morauskaitė, kuri Paryžiuje startuos jau rugpjūtį.

Birželio pradžioje Romoje (Italija) vykusiame Europos čempionate 23-ią vietą užėmusi lengvaatletė šią žiemą nestartavo dėl traumų ir sezoną pradėjo tik gegužę. Šeštadienį daugkartinė Lietuvos čempionė startavo ir 4×100 m estafetėje, kur su Andre Ožechauskaite, Eva Misiūnaite ir Lukrecija Sabaityte (44,45 sek.) užėmė antrą vietą. Baltijos čempionatas – paskutinės M. J. Morauskaitės varžybos iki Paryžiaus olimpinių žaidynių.

„Turime dar mėnesį prieš akis. Turiu laiko pagerinti savo formą, patobulinti silpnąsias vietas. Tikiuosi iš to išspausti viską. Varžybų jau nebenusimato, kad galėčiau pasiruošti ir būti geresnės fizinės formos“, – liepos mėnesio planais pasidalino sprinterė. Primename, jog lengvoji atletika olimpinių žaidynių programoje vyks rugpjūčio 1–11 d.

Net šeštą kartą Baltijos čempionu tapo vidutinių nuotolių bėgikas Simas Bertašius. Lietuvos rekordininkas 1500 m distanciją įveikė per 3 min. 45,08 sek. ir nepaliko vilčių konkurentams.

„Planas buvo laimėti, kad daugiau taškų komandai atneščiau. Čia svarbi vieta, o ne rezultatas, tai sakyčiau planas įgyvendintas. Kitas planas buvo taip stipriai neišsikrauti, nes dabar labai intensyvus periodas, laukia dar vienos varžybos už savaitės, tai tiesiog laimėti reikėjo. Sekmadienį tikiuosi Italijoje parodyti jau savo rezultatą“, – savo pasirodymą Valmieroje komentavo ir apie ateities varžybas užsiminė S. Bertašius.

Jau 9-ą kartą 1500 m rungtyje šiame vasaros sezone startavęs lengvaatletis kalbėjo apie nuovargį, tačiau sezono dar baigti neketina ir toliau sieks įvykdyti išsikeltus tikslus:

„Startų tikrai labai daug, tiek prieš Europos čempionato reitingų užsidarymą buvo labai intensyvus periodas, pavyzdžiui, 3 startai per 5 dienas, tiek prieš olimpinį langą turėjau daug varžybų. Žinau, kad nėra kur trauktis ir jeigu yra galimybė – startuoju. Mano tikslas yra gerinti savo asmeninį rezultatą, kad su tuo rezultatu atsivertų durys į geresnes varžybas.“

Nors sportininkui nepavyko šiemet patekti į Europos čempionatą bei olimpines žaidynes, S. Bertašius gegužės pabaigoje gerino nacionalinį rekordą (3 min. 37,19 sek.), o prieš savaitę iškovojo 2 aukso medalius Lietuvos čempionate.

„Sezoną vertinu labai gerai, nes grįžo pasitikėjimas savimi. Įvairių situacijų buvo – kai reikia finišuoti visus 400 m ar paskutinius 100 m, tai smagu, kad visokie finišai pavyksta, ir kad tų silpnų vietų lieka vis mažiau. Reikia dar geresnio to galutinio rezultato, kas yra tikrai realu.

Nuoskaudos dėl nepatekimo į Europos čempionatą ir olimpines žaidynes nėra, nes puikiai suprantu, kad lygis labai kyla ir jeigu tu kartu neprogresuoji, tiesiog atsilieki ir krenti žemyn. Norint progresuoti, svarbus ilgas ir nuoseklus darbas, bandymas patekti į geras varžybas ir bėgimas su sau lygiais konkurentais. Kai esi formoje, reikia pagauti tinkamas varžybas, o tai irgi yra sėkmės reikalas“, – savo rezultatus apžvelgė daugkartinis šalies čempionas, kuris po starto Italijoje dar planuoja varžytis ir rugpjūčio mėnesį.

Valmieroje šeštadienį aukso medaliais taip pat džiaugėsi Adas Dambrauskas (100 m – 10,43 sek.), Algirdas Strelčiūnas (šuolis į tolį – 7.59 m), Greta Karinauskaitė (3000 m kliūtinis bėgimas – 9 min. 41,35 sek.), Ieva Gumbs (rutulio stūmimas – 15.30 m) ir Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas – 57.45 m).

Sidabro medalius varžybose iškovojo Lukas Sutkus (400 m – 47,43 sek.), Ignas Bitinas (šuolis į aukštį – 2.04 m), Marius Vadeikis (šuolis į tolį – 7.41 m), Simonas Bakanas (rutulio stūmimas – 17.39 m), Tomas Vasiliauskas (kūjo metimas – 67.07 m), Eglė Vaitulevičiūtė (1500 m – 4 min. 28,33 sek.), Auksė Linkutė (3000 m kliūtinis bėgimas – 10 min. 23,76 sek.).

Bronzos medaliais pasidabino Robertas Vališauskas (1500 m – 3 min. 48,17 sek.), Gediminas Kulpavičius (110 m barjerinis bėgimas – 14,87 sek.), Eva Misiūnaitė (100 m – 11,88 sek.), Urtė Kščenavičiūtė (šuolis į tolį – 6.20 m), Orinta Navikaitė (ieties metimas – 47.93 m).

 

lengvoji.lt

Sauliaus Čirbos nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite