Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Brigita Virbalytė – septinta pasaulio ėjikė
2015-08-28

Pasaulio čempionatas artėja prie pabaigos. Penktadienį paaiškės penki pasaulio čempionai. Šiandien jau rungtyniavo du Lietuvos sportininkai.

3.30 val. Lietuvos laiku buvo duotas startas moterų 20 km sportiniam ėjimui. Po 5 km Brigita Virbalytė žingsniavo trylikta (22:51), o Neringa Aidietytė – dvidešimt ketvirta (22:58). 10 km Brigita baigė vienuolikta (45:17). Neringa Aidietytė po pusės distancijos ėjo dvidešimt antra (45:48), tačiau netrukus už tris pastabas buvo diskvalifikuota. Po 15 km Brigita jau dešimta (1:07:46), o finišo liniją ji kirto septinta (1:30:20), pagerindama asmeninį rekordą. Brigitos užimta vieta yra kol kas aukščiausias mūsų sportininkų pasiekimas šiame čempionate, be to tai aukščiausia mūsų ėjikų vieta pasaulio čempionatuose per visą istoriją (Kristina Saltanovič  2009 ir 2011 metais buvo aštunta). Brigita po finišo neslėpė džiaugsmo. Jau po dešimto kilometro ji pati stebėjosi, kad šiandien taip puikiai einasi, nepaisant karšto, jos nemėgstamo, oro.

Šios rungties aukso ir sidabro medaliai bus įteikti kinietėms Hong Liu (1:27:45) ir Xiuzhi Lu (1:27:45), o bronza ukrainietei Lyudmylai Olyanovskai (1:28:13).

Šuolių į aukštį kvalifikacinėse varžybose Raivydas Stanys neįveikė pradinio 2.17 m aukščio.

Šiandien vakarinėje sesijoje vyks moterų 200 m ir 100 m barjerinio bėgimo bei šuolių į tolį finalai. Vyrai dėl medalių rungsis 110 m barjeriniame bėgime.

Po 12 metų pertraukos 200 m finalinį bėgimą laimėjo Europos sprinterė. Olandė Dafne Schippers pagerino čempionatų rekordą ir pasiekė trečią rezultatą pasaulyje per visą istoriją – 21.63 sek. Elaine Thompson (Jamaika) užėmė antrą vietą (21.66), jos komandos draugė Veronika Campbell-Brown – trečią (21.97).

Šuolių į tolį sektoriuje trys sportininkės įveikė 7 m ribą ir pasidalino medalius. Paskutiniu šuoliu auksą išplėšė Tianna Bartoletta (JAV) – 7.14 m (geriausias sezono rezultatas pasaulyje).  Britei Sharai Proctor (7.07) ir serbei Ivanai Španovič (7.01) – abi jos pirmą kartą nušoko toliau kaip 7 m ir pagerino nacionalinius rekordus – atiteko sidabras ir bronza.

110 m barjeriniame bėgime triumfavo 2013 metų bronzos medalininkas Sergejus Šubenkovas (Rusija) – 12.98 sek. Antras finišavo jamaikietis Hansle Parchmentas (13.03), padovanojęs savo šaliai pirmąjį medalį šioje rungtyje. Trečias buvo JAV atstovas Ariesas Merrittas (13.04).

100 m barjerinį bėgimą laimėjo Danielle Williams (Jamaika) – 12.57 sek. Antra finišavo vokietė Cindy Roleder (12.59), trečia pirmą medalį čempionate Baltarusijai padovanojusi Alina Talay (12.66)