Lietuvos kroso taurės II etapo (Trakai, balandžio 20 d.) patikslinta programa

Brigita Virbalytė Tokijo žaidynėse užėmė 26 vietą
2021-08-06

Jau trečiose olimpinėse žaidynėse startavusi Lietuvos ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė Tokijo žaidynėse užėmė 26-ąją vietą 20 km distancijoje.

Apie 800 km nuo Tokijo esančiame Sapore vykusiose ėjikų varžybose lietuvė finišavo per 1 val. 35 min. 56 sek. Nuo auksą iškovojusios italės Anntonellos Palmisano ji atsiliko 6 min. 44 sek. Iš viso startavo 58 lengvaatletės, o finišą pasiekė 53.

2012 m. Londone B.Virbalytė-Dimšienė buvo 24-ta, 2016 m. Rio de Žaneire – 29-ta.

„Šios varžybos tikriausiai yra pats geriausias atspindys mano pastarųjų trejų metų. Po geriausio 2018 m. metų mano sezono buvo pats juodžiausias 2019 m. sezonas. Ir po to bandžiau atsigauti.

Pradėjau varžybas atsargiai, nes oro sąlygos  buvo tikrai sudėtingos – šiandien Sapore buvo pati karščiausia diena, kepino 34 laipsniai karščio. Bet paskui vis kopiau į viršų, lenkiau varžoves, tarp jų buvo ir nemažai tituluotų, pajėgių sportininkių, pasaulio čempionatų prizininkių. Jų asmeniniai rezultatai yra kur kas geresni už mano, dėl to džiaugiausi. Ir vienu momentu užsivedžiau, galvojau, kad tikrai galiu pakovoti dėl aukštesnių vietų. Tačiau paskutiniuose penkiuose kilometruose pritrūko tų kelių treniruočių, nes pasirengimas nesiklostė taip gerai, kaip norėjosi. Todėl šiandien tikriausiai ir esu ten, kur esu. Nors jei ne tie paskutiniai kilometrai, gal būčiau patekusi į geriausiųjų dvidešimtuką”, – po finišo sakė Lietuvos ėjikė, pridūrusi, kad labai gaila, jog dėl galimų karščių Tokijuje ėjimo ir maratono varžybos buvo perkeltos iš Tokijo į šiauriausioje Japonijos prefektūroje esantį Saporą: „Nes šiandien ir čia, ir ten buvo tokia pati temperatūra.“

Prieš tai Sapore startavo vyrai. Antrosiose olimpinėse žaidynėse dalyvavęs 29 metų Arturas Mastianica 50 km distanciją penktadienį įveikė per 4 val. 6 min. 43 sek. ir užėmė 31 vietą.

Ketvirtadienį pirmas iš trijų čia esančių Lietuvos ėjikų Hokaido saloje startavo labiausiai patyręs – jau ketvirtose olimpinėse žaidynėse dalyvavęs 36 metų Marius Žiūkas. Jis 20 km distancijoje užėmė 33 vietą tarp 57 dalyvių, nuotolį įveikęs per 1 val. 27 min. 35 sek.