SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Visus sportininkus, planuojančius dalyvauti Europos komandiniame čempionate ar kitose tarptautinėse oficialiose varžybose, prašome nepamiršti, kad reikia turėti I RUN CLEAN pažymėjimą.

Registruotis ir gauti pažymėjimą galima čia.

„Cosma“ taurės varžybose – estafetės batalijos dėl starto Berlyne bei Airinės Palšytės sugrįžimas
2018-06-28

Patekti į Europos čempionatą – su tokiu tikslu iš įvairių žemyno kampelių į Vilnių sulėks greičiausios Lietuvos bėgikės. Penktadienį sostinės „Vingio“ stadione vyks atviros sporto klubo „Cosma“ taurės lengvosios atletikos varžybos, tapsiančios ypatingai svarbiu startu moterų estafetės 4×400 m komandai.

16-os tarp Senojo žemyno komandų reitinguojamos lietuvės sieks sutvirtinti pozicijas reitinge, mat būtent 16 šalių iškovos teisę dalyvauti rugpjūtį Berlyne vyksiančiose pirmenybėse.

„Smagu vėl susitikti visoms kartu ir pakovoti dėl bendro tikslo – patekti į Europos čempionatą. Jei tuo netikėtume, nebūtumėme susirinkusios. Europos Top-16 tikrai yra realu“, – tvirtino ekipos lyderė Agnė Šerkšnienė.

Estafečių reitinge sudedami du geriausi komandų rezultatai, pasiekti per dvejus metus. Pajėgiausia sudėtimi lietuvės bėgo tik kartą – praėjusiais metais Europos komandiniame čempionate Izraelyje distanciją įveikusios per 3 min. 35,69 sek. Antrą laiką, kur kas prastesnį, užfiksavo Baltijos šalių čempionate bėgusios Lietuvos lengvaatletės – 3 min. 39,77 sek.

Pagerinusios antrą rezultatą per 0,36 sek., mūsiškės reitinge aplenktų vengres, 2,2 sek. greitesnis laikas leistų pranokti švedes, o pasiekusios identišką laiką kaip pernai Izraelyje, lietuvaitės atsidurtų priekyje portugalių. Tuo tarpu nepavykus pagerinti rezultato, rinktinei atsirastų grėsmė nukristi į 17 vietą, mat kitą savaitę antrą kartą bėgs pavojinga Ispanijos estafetės komanda.

Tačiau apie tokį scenarijų bėgikės net negalvoja, o „Vingio“ stadiono takais skries visos pajėgiausios 400 metrų bėgikės: iš Šveicarijos atvyks A.Šerkšnienė ir Eglė Balčiūnaitė, iš Ispanijos – Modesta Morauskaitė, o prie jų prisijungs Lietuvoje gyvenančios Eva Misiūnaitė bei Erika Krūminaitė.

Beje, per 51,32 sek. 400 metrų šiemet bėgusi A.Šerkšnienė – viena Europos sezono lyderių. Tarp penkių geriausių europiečių rezultatų patenka trys lenkės Justynos Swiety-Ersetič pasiekimai bei du – lietuvės.

„Iš tiesų, Lietuvoje dalyvavau jau seniai. Čia startas bus kitoks, estafetės bėgimas, tai ir jaudulys bus kitoks. Labiau gal azartas negu jaudulys, nes estafetę bėgti visada yra smagu, – ekipa džiaugėsi A.Šerkšnienė. – Visos tikimės, kad pasieksime tikslą, dėl kurio čia susitikome ir pasikrausime teigiamų emocijų.“

„Cosma“ taurės varžybas papuoš ne tik estafetės batalijos: nuo rugpjūčio pirmą kartą sektoriuje varžysis ir Europos šuolių į aukštį čempionė Airinė Palšytė. Vėliau pasiruošimą vasaros sezonui pradėjusi lengvaatletė į stadioną svarstė sugrįžti liepą, tačiau sėkmingi šuoliai treniruočių metu paskatino pirmu metų startu pasirinkti varžybas Vilniuje.

„Vingio“ stadione dalyvaus Europos čempionato normatyvus jau įvykdė šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas bei bėgikas Simas Bertašius, o įvykdyti normatyvus šiose varžybose gali bandyti sprinteris Kostas Skrabulis, barjerininkas Rapolas Saulius bei trišuolininkė Aina Grikšaitė. Beje, drauge su profesionalais varžysis ir vaikai – jų laukia 60 m bėgimas.

Varžybų nugalėtojai ir vaikų varžybų dalyviai bus apdovanoti prizais. Tam tikrus rezultatus pasiekę sportininkai bus apdovanoti piniginiais čekiais. „Cosma“ taurės vaikų varžybų pradžia – 15 valandą, profesionalų – 16 valandą.

 

Autorius – Robertas Trakys

Daniel Mitchell nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite