SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Šiaulių metimų čempionatas vyks balandžio 29 d.

Daug žadanti ateitis: 17-metė kaunietė pagerino Lietuvos šuolių su kartimi rekordą
2022-06-17

Lietuvos rekordas – po 17-metės kojomis. Penktadienį Vilniuje vykusiame šalies jaunių lengvosios atletikos čempionate įspūdingą rezultatą užfiksavo kaunietė Rugilė Miklyčiūtė, šuolių su kartimi rungtyje įveikusi 3,92 m aukštį.

Centimetru prastesnis buvęs šalies rekordas nuo 2012-ųjų priklausė Rolandai Demčenko. Į pastarosios pasiekimą R.Miklyčiūtė taikėsi dar praėjusią žiemą, įveikusi 3,90 m. Rekordinį aukštį Vilniuje Ritos Sadzevičienės auklėtinė įveikė lemiamu trečiu bandymu.

„Šiandien turėjau tikslą pašokti tą rekordą, tad pasiektas rezultatas nenustebino. Per treniruotes stabiliai šokinėju 4 metrus. Po nesėkmingų bandymų save įtikinėjau, ką turiu daryti, kad greičiau užsiversčiau. Trenerė prieidama pasakydavo, kokios mano klaidos bei skatino, jog tikrai galiu šokti aukščiau“, – komentavo R.Miklyčiūtė.

Pasiekusi Lietuvos rekordą kaunietė bandė peršokti ir treniruotėse įveikiamą aukštį – 4 metrus.

„Nebuvo sunku susitelkti varžytis toliau ir bandyti įveikti 4 metrus. Pirmas bandymas buvo nelabai vykęs, bet per antrąjį kilau virš kartelės – tik užkabinau truputį su koja. O per trečią jau pasijautė nuovargis“, – sakė R.Miklyčiūtė.

Giliomis tradicijomis šuolių su kartimi rungtyje Lietuva negarsėja, tačiau talentingoji Kauno sporto mokyklos „Startas“ lengvaatletė bus viena favoričių liepos 4-7 dienomis Jeruzalėje (Izraelis) vyksiančiame Europos jaunių čempionate. Aukščiau už mūsiškę šį sezoną šoko vos keturios varžovės.

„Dabar konkretus skaičius yra 4 metrai. Norisi šį rezultatą parodyti Europos čempionate, būtų smagu būtent ten tą padaryti“, – tikslą įvardijo R.Miklyčiūtė.

Vilniuje lengvaatletė pasiekė ne tik moterų, bet ir jaunuolių, jaunių, 19-mečių, 18-mečių bei 17-mečių Lietuvos rekordus.

 

Autorius – Robertas Trakys

Dariaus Kibirkšties nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite