Lietuvos kroso taurės II etapo (Trakai, balandžio 20 d.) patikslinta programa

„Druskininkai-2017“ – nugalėtojai ir rezultatai
2017-09-09

Šeštadienį Druskininkuose puikiu oru vyko XXV tarptautinės sportinio ėjimo varžybos ir Lietuvos 10 km sportinio ėjimo čempionatas. Dalyvavo 111 sportininkų iš penkių šalių, be lietuvių dar ir baltarusiai, latviai, lenkai ir Lietuvoje šiuo metu besitreniruojantys kazachai.

Moterų 10 km distancijoje niekas rimčiau nepasipriešino Brigitai Virbalytei (Vilnius/Alytus) – 45 min.36 sek. Brigita septintą kartą tapo Lietuvos 10 km čempione. Antrą vietą užėmė baltarusė Nadzeya Darazhuk (47:30), trečią Monika Vaiciukevičiūtė (Švenčionys/Klaipėda), kuri iškovojo ir Lietuvos čempionato sidabro medalį (48:16). Lietuvos čempionato bronzos prizininke tapo Austėja Kavaliauskaitė (Vilnius/Krakės), pirmą kartą Druskininkuose startavusi suaugusių grupėje (50:47).

Tarp vyrų pirmas tris vietas užėmė Baltarusijos ėjikai Aliaksandras Liakhovichius (40:50), Yauhenas Zaleskis (41:12) ir Dzmitrijus Dziubinas (41:26). Ketvirtas finišavęs Marius Žiūkas (Vilnius/Prienai/Jonava) iškovojo Lietuvos čempionato aukso medalį (41:33, geriausias Lietuvos sezono rezultatas). Marius šiame nuotolyje čempionu tapo septintą kartą – daugiau negu bet kuris kitas Lietuvos ėjikas. Kiti Lietuvos čempionato apdovanojimai atiteko Švenčionių atstovams Genadijui Kozlovskiui (42:42) ir Artūrui Mastianicai (43:30).

Kitų amžiaus grupių nugalėtojai ir aukščiausias vietas užėmę lietuviai:

Jaunuoliai. 10 km. Danil Sadomskij (Vilnius) 49:04.
Jaunuolės. 5 km. Yekaterina Shlykova (Kazachstanas) 26:15, 2.Aušrinė Kuzmickaitė (Kaunas) 27:21.
Jauniai. 5 km. Lukasz Niedzialek (Lenkija) 22:47, 3.Paulius Juozaitis (Birštonas) 23:33.
Jaunės. 3 km. Valentina Zalevskaja (Kazachstanas) 14:54, 2.Adrija Meškauskaitė (Švenčionys) 14:58.
Jaunučiai. 3 km. Raivo Lininš (Latvija) 14:48, 2.Ignas Dumbliauskas (Druskininkai) 15:28.
Jaunutės. 1 km. Toma Dailidonytė (Vilnius/Krakės) 4:29.
Berniukai. 1 km. Martynas Beperščius (Švenčionys) 4:47.
Mergaitės. 1 km. Nora Meškauskaitė (Švenčionys) 4:43.
Veteranai. 5 km. Normunds Ivzans (Latvija) 19:33, 2.Algirdas Šakalys (Vilnius/Druskininkai) 20:49 (rezultatai su amžiaus koeficientu).