SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Klaipėdos sezono atidarymo varžybose (gruodžio 14 d.) bus rungtyniaujama ir trišuolyje – patikslinti nuostatai ir programa

Ėjimo čempionate – rekordą pasiekusios Brigitos Virbalytės ir Arturo Mastianicos triumfas
2018-09-09

Šeštadienį Druskininkuose vyko tarptautinės sportinio ėjimo varžybos „Druskininkai 2018“ bei Lietuvos sportinio ėjimo 10 km čempionatas. Dėl šalies pirmenybių medalių grūmėsi keturi prieš mėnesį Europos čempionate startavę ėjikai, o čempionų titulus iškovojo Brigita Virbalytė-Dimšienė ir Arturas Mastianica.

Moterų rungtyje B.Virbalytė pagerino sau pačiai priklausiusį varžybų rekordą. Europos čempionate 20 km nuotolyje ketvirta finišavusi lietuvė perpus trumpesnį nuotolį Druskininkuose įveikė per 43 min. 2 sek.

„Visada yra malonu dalyvauti Druskininkų varžybose, čia dalyvauju gal jau 20 metų. Visada norisi pasiekti pergalę ir šiandien jos ypač norėjosi, – sakė B.Virbalytė. – Po Berlyno emocijos pačios geriausios, o 10 kilometrų yra pati mėgstamiausia mano distancija. Iškart norėjau pradėti greitai, lyg ir bandžiau pasibelsti į Lietuvos rekordą, tačiau truputėlį pritrūko. Pagerinau varžybų rekordą ir tai džiugina.“

10 km distancijos starto šūvis moterims ir vyrams nuaidėjo tuo pačiu metu, tad B.Virbalytė turėjo galimybę pasigalynėti su pajėgiais stipriosios lyties atstovais.

„Truputėlį pradžioje pabandžiau, bet vyrų kilometro tempas buvo 4 min. 10 sek.– moteriai turbūt per aukštas tempas. Norėjau pabandyti, tie žmonės, kurie atvyko palaikyti į varžybas, mane motyvavo ir norėjosi padovanoti kuo geresnių emocijų jiems“, – pasakojo 2015-aisiais geriausia Lietuvos lengvaatlete išrinkta B.Virbalytė.

Antra finišavo Živilė Vaiciukevičiūtė, kuri Europos čempionate sensacingai užėmė penktą vietą. 22-ejų sportininkė 10 km įveikė per 44 min. 32 sek. Trečią poziciją tarptautinėse varžybose užėmė kazachė Diana Aidosova (47 min. 26 sek.), o Lietuvos pirmenybių bronza atiteko Austėjai Kavaliauskaitei (50 min. 44 sek.).

B.Virbalytė sezono dar nebaigė: rugsėjo gale ji dalyvaus daugiadienėse komercinėse varžybose Kinijoje.

„Mane itin džiugina, kad sportinė forma vis dar yra labai gera. Prieš daugiadienes Kinijos varžybas esu nusiteikusi optimistiškai ir didelio nuovargio nejaučiu, – džiaugėsi australo Brento Vallence‘o treniruojama B.Virbalytė. – Psichologiškai nuovargis yra, bet kai tokios geros emocijos, varžytis norisi. Tai pats geriausias gyvenimo sezonas ir noriu jį pabaigti skambia nata.“

Tarptautinėse vyrų varžybose pirmąsias pozicijas okupavo svečiai iš Baltarusijos: jas laimėjo Aleksandras Liakhovičius (40 min. 51 sek.), o antras finišavo šių metų Europos čempionato prizininkas Dmitrijus Dziubinas (41 min. 25 sek.). Pastarajam aršią kovą metę trečią vietą užėmęs bei Lietuvos čempionu tapęs Arturas Mastianica – mūsiškis pralaimėjo vos keturiomis sekundėmis.

„Į varžybas atvykau tikėdamasis, kad pasieksiu asmeninį rekordą, bet pritrūko – jį pakartojau lygiai sekunde į sekundę. Norėjosi tapti Lietuvos čempionu ir žinojau, kad reikės kovoti prieš Tadą. Labai esu patenkintas tuo, kad laimėjau Lietuvos 10 km rungties titulą, jis man yra pirmas – smagu“, – džiaugėsi A.Mastianica.

Viktoro Meškausko auklėtinis pagrindine savo rungtimi laiko 50 km distanciją, kurioje varžėsi ir Europos čempionate (pasiekęs asmeninį rekordą užėmė 14 vietą – lengvoji.lt), tad startuoti penkiskart trumpesniame nuotolyje ėjikui yra nemenkas iššūkis.

„10 kilometrų rungtis man yra kančių kančia. Atsistoji ir greitai turi eiti visą distanciją, tą greitį išlaikyti. Man nepatinka nei 5 km eiti, nei 10 km – reikia kentėti“, – šyptelėjo ėjikas.

A.Mastianicai startas Druskininkuose tapo paskutinėmis sėkmingo sezono varžybomis. Šiemet lietuvis 50 km distanciją įveikė net triskart, o 20 km – du kartus.

„Iškart po Europos čempionato norėjosi poilsio, jo gavau. Vėliau ruošiausi varžyboms Druskininkuose ir šis startas buvo paskutinis prieš atostogas“, – sakė A.Mastianica.

Sidabrą Lietuvos čempionate iškovojo Tadas Šuškevičius (42 min. 12 sek.), o bronzą – Darius Jazepčikas (45 min. 41 sek.).

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite