SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos kroso taurės II etapo (Trakai, balandžio 20 d.) patikslinta programa

Elito duris atvėrusi Modesta Morauskaitė: rezultatai kyla, bet nuo to varžybose lengviau nėra
2022-06-14

Lietuvos rekordininke tapusi Modesta Morauskaitė apsukų nemažina. Bėgikė puikiai pasirodė prestižinėse Kontinentinio turo varžybose, o praėjusį šeštadienį solidų rezultatą užfiksavo ir Ispanijos klubų čempionate.

„Dabar jau atpažįsta“, – šypteli M.Morauskaitė, paklausta, ar ją jau žino pajėgiausios planetos 400 metrų bėgikės.

Elito duris atvėrusios 26-erių lietuvės nepastebėti takelyje negalima. Mūsiškės kovingumas į neviltį varo kur kas daugiau titulų turinčias varžoves.

Dėl pergalės kovėsi krisdama

Birželio pradžioje Bydgoščiuje (Lenkija) vykusiose „World Athletics“ Kontinentinio auksinio turo varžybose M.Morauskaitė iškovojo retą lietuviams pergalę. Pernai tokio lygio varžybas pavyko laimėti ieties metikei Livetai Jasiūnaitei, 2017 ir 2018 metais – diskininkui Andriui Gudžiui, tuo tarpu bėgimo rungties analogiško lygio varžybų nugalėtojo iš Lietuvos nebuvo net 17 metų. 2005-aisiais neolimpinę 1000 m distanciją Ostravoje (Čekija) laimėjo Irina Krakoviak.

Dėl pergalės Bydgoščiuje M.Morauskaitei teko kovoti… krentant. Kovinga lietuvė visą distanciją užtikrintai pirmavo, tačiau finišo tiesiojoje ją pavijo britė Nicole Yeargin. Pirmos vietos išleisti nenorėjusi mūsiškė krisdama išplėšė pergalę per 0,04 sek., 400 metrų įveikusi per 51,34 sek.

„Pamačiusi starto protokolą, supratau, kad iš tiesų labai realu užlipti ant podiumo tokio rango varžybose. Tiesiog žinojau, kad jei padarysiu savo, viskas bus gerai ir gal pavyks išplėšti pergalę. Tikrąja ta žodžio prasme, pavyko ją išplėšti (juokiasi – lengvoji.lt). Kojos pasidavė paskutiniuose metruose ir teko nerti į finišo tiesiąją. Laimėjau 4 šimtosiomis, dėl to džiaugiuosi labai. Tokio rango varžybose užimti pirmą vietą man reiškia labai daug“, – prisiminė M.Morauskaitė.

Pergalės kaina – mėlynės ir nubrozdinimai ant kūno. Laimei, didesnių sužalojimų krisdama lietuvė nepatyrė.

„Tokio sprendimo, kad va čia reikia griūti, nebuvo. Išbėgusi į paskutiniąją tiesiąją negirdėjau ir nieko nemačiau aplink save, todėl atrodė, kad bėgu maksimaliu greičiu. Bet kai pamačiau paskutiniuose penkiuose metruose varžovę, pabandžiau staigiai pridėti greičio, kas kainavo kojų atėmimą. Jėgų kaip ir buvo greičiau bėgti, bet nebuvo galimybės staigiai pakeisti ritmą, nes nuovargis buvo labai didelis. Dėl to turėjome nevėkšlišką finišą su keliais nemaloniais nubrozdinimais. Visas kairysis šonas paženklintas Bydgoščiaus stadionu“, – pasekmes išvardijo M.Morauskaitė.

Metė iššūkį septyniskart olimpinei čempionei

Iškovojusi pergalę Bydgoščiuje Lietuvos rekordininkė dalyvavo analogiško lygio varžybose Chožuve (Lenkija), į kurias atvyko ryškiausios 400 m bėgančios lengvosios atletikos žvaigždės. M.Morauskaitės varžovėmis tapo Europos sezono lyderė lenkė Natalija Kaczmarek, žemyno čempionė Justyna Swiety-Ersetic iš Lenkijos bei legendinė amerikietė Allyson Felix – septyniskart olimpinė čempionė, bent po vieną medalį parsivežusi iš visų žaidynių nuo 2004-ųjų.

Chožuve greičiausia buvo N.Kaczmarek (50,40 sek.), pranokusi A.Felix (50,71 sek.), J.Swiety-Ersetic (50,74 sek.) bei M.Morauskaitę (50,93 sek.). Mūsiškė ten užfiksavo antrą savo karjeros rezultatą.

„Šios varžybos buvo stipresnės nei prieš tai Bydgoščiuje. Bėgo Europos sezono lyderė, daugkartinė pasaulio ir olimpinė čempionė Alison Felix. Tik svajojau bėgti viename stadione su tokio lygio sportininke kaip ji. Be proto didelė garbė bėgti kartu, norėjau mėgautis bėgimu, galimybe bėgti tokiame stadione su tokiomis atletėmis ir iš savęs nespaudžiau absoliučiai jokio rezultato. Tačiau pavyko parodyti labai aukštą rezultatą, antrą kartą karjeroje išbėgti iš 51 sekundės, praėjus dviem dienoms po varžybų. Viskas eina teisinga linkme“, – dėstė M.Morauskaitė.

Ispanijoje gyvenanti vilnietė džiaugėsi galimybe po finišo pabendrauti ir su pačia A.Felix.

„Po finišo su Felix persimetėme keliais žodžiais, sakiau jai, kad man didelė garbė su ja bėgti. Kaip visą laiką mes, merginos, po finišo dalinomės laktatiniais įspūdžiais, kaip visoms sunku. Rezultatai kyla, bet nuo to varžybose lengviau nepasidaro. Po finišo nuo visų pasislėpusios gulėjome ir bandėme atsigauti“, – juokėsi M.Morauskaitė.

400 m varžybų seriją lengvaatletė baigė Ispanijos klubų čempionatu, kur atstovaudama Valensijos ekipai nuotolį įveikė per 51,32 sek. Birželio 25-26 dienomis Šiauliuose vyksiančiame Lietuvos čempionate ji bėgs 200 m, o po jo tikslingai ruošis pasaulio čempionatui, kuris vyks liepos 15-24 d. vyks Judžine (JAV).

Norėtų bėgti olimpinių žaidynių finale

Olimpinių žaidynių finale dar nebėgo joks nepriklausomos Lietuvos bėgikas. Į pasaulio čempionato finalą mūsų šalies atstovui pavyko prasibrauti sykį: tą 2005 metais padarė I.Krakoviak, bėgusi 1500 m rungtyje. M.Morauskaitės šiemet užfiksuotas Lietuvos rekordas – 50,49 sek. – būtų garantavęs vietą 400 m bėgimo rungties finale visose olimpinėse žaidynėse, išskyrus pernykštėse Tokijuje.

„Tikslas pasirodyti kuo geriau ir parodyti kuo aukštesnį rezultatą. Žinoma, finale bėgti labai norėtųsi, bet su dabartiniu rezultatu klausimas, ar pavyktų pakliūti į jį, vien atsižvelgus į Tokijo olimpines žaidynes. Pasaulio čempionate rezultatai tikrai neprastesni būna, o šie metai – ne išimtis“, – teigė M.Morauskaitė.

Planetos sezono reitinge lietuvaitė klasifikuojama 13-a, Europoje – trečia. M.Morauskaitė jau įvykdė normatyvus tiek į pasaulio, tiek į Europos lengvosios atletikos čempionatus.

 

Autorius – Robertas Trakys

Dariaus Kibirkšties nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite