Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Europos čempionatas: pirmoji diena
2018-08-06

Antradienį Europos čempionate varžėsi šeši Lietuvos lengvaatlečiai – visi rytinėse varžybose.

9.35 val. prasidėjo 50 km sportinio ėjimo rungtis. Tarp 36 ėjikų startavo Tadas Šuškevičius ir Arturas Mastianica. Po 10 km Arturas buvo devynioliktas (46:48), po 20 km liko toje pačioje vietoje (1:33:31). Tadas po 10 km ėjo trisdešimtas (47:55), po 20 km šoktelėjo į 24 vietą (1:35:13). 30 km Arturas įveikė šešioliktas (2:20:49), Tadas – dvidešimtas (2:22:49). Pabaigus 40 km Arturas jau penkioliktas (3:08:26), Tadas liko toje pačioje pozicijoje (3:10:59).Finiše Arturas buvo keturioliktas su asmeniniu rekordu ir geriausiu Lietuvos sezono rezultatu (3:58:29). Tadas finišavo septynioliktas (4:01:30). Geriausiu Lietuvos ėjikų rezultatu Europos čempionatuose išlieka Tado Šuškevičiaus devinta vieta 2010 metais Barselonoje.

Rutulio stūmimo kvalifikacinėse varžybose Ieva Zarankaitė savo grupėje užėmė 12 vietą (15.13) ir į finalines varžybas nepateko. Bendroje įskaitoje ji liko dvidešimt trečia.

Disko metimo kvalifikacinėse varžybose pirmieji du  Andriaus Gudžiaus bandymai nebuvo sėkmingi (pirmasis – 60.49, antrasis – už sektoriaus ribų), bet trečiuoju jis įvykdė kvalifikacinį normatyvą (64.30) ir trečiadienį 21.20 val. rungtyniaus finale. Tarp visų dalyvių jo rezultatas buvo ketvirtas.

800 m atrankos bėgime Eglė Balčiūnaitė finišavo šešta, pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą (2:02.18) ir pateko tarp 16 pusfinalinkių.

3000 m kliūtinio A atrankos bėgime Justinas Beržanskis pagerino asmeninį rekordą ir geriausią Lietuvos sezono rezultatą (8:36.88) ir finišavo dešimtas. Su šiuo rezultatu jis pateko į visų laikų geriausių kliūtininkų dešimtuką (devinta vieta). Po B bėgimo paaiškėjo, kad čempionate jis užėmė 19 vietą. Prieš 4 metus Ciuriche jis buvo dvidešimt šeštas.