SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Visi sportininkai, treneriai kviečiami registruotis ir peržiūrėti „I run clean“ programą bei gauti programos baigimo sertifikatą bei universalų kodą. Kandidatai dalyvauti Europos U20 ir U23 čempionatuose, Jaunimo Olimpiniame festivalyje, Universiadoje privalo turėti programos baigimo sertifikatą su kodu, sertifikato kopiją atsiųsti į federaciją info@laf.lt. Sertifikatas galioja dvejus metus.

Europos čempionatas: pirmoji diena
2018-08-06

Antradienį Europos čempionate varžėsi šeši Lietuvos lengvaatlečiai – visi rytinėse varžybose.

9.35 val. prasidėjo 50 km sportinio ėjimo rungtis. Tarp 36 ėjikų startavo Tadas Šuškevičius ir Arturas Mastianica. Po 10 km Arturas buvo devynioliktas (46:48), po 20 km liko toje pačioje vietoje (1:33:31). Tadas po 10 km ėjo trisdešimtas (47:55), po 20 km šoktelėjo į 24 vietą (1:35:13). 30 km Arturas įveikė šešioliktas (2:20:49), Tadas – dvidešimtas (2:22:49). Pabaigus 40 km Arturas jau penkioliktas (3:08:26), Tadas liko toje pačioje pozicijoje (3:10:59).Finiše Arturas buvo keturioliktas su asmeniniu rekordu ir geriausiu Lietuvos sezono rezultatu (3:58:29). Tadas finišavo septynioliktas (4:01:30). Geriausiu Lietuvos ėjikų rezultatu Europos čempionatuose išlieka Tado Šuškevičiaus devinta vieta 2010 metais Barselonoje.

Rutulio stūmimo kvalifikacinėse varžybose Ieva Zarankaitė savo grupėje užėmė 12 vietą (15.13) ir į finalines varžybas nepateko. Bendroje įskaitoje ji liko dvidešimt trečia.

Disko metimo kvalifikacinėse varžybose pirmieji du  Andriaus Gudžiaus bandymai nebuvo sėkmingi (pirmasis – 60.49, antrasis – už sektoriaus ribų), bet trečiuoju jis įvykdė kvalifikacinį normatyvą (64.30) ir trečiadienį 21.20 val. rungtyniaus finale. Tarp visų dalyvių jo rezultatas buvo ketvirtas.

800 m atrankos bėgime Eglė Balčiūnaitė finišavo šešta, pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą (2:02.18) ir pateko tarp 16 pusfinalinkių.

3000 m kliūtinio A atrankos bėgime Justinas Beržanskis pagerino asmeninį rekordą ir geriausią Lietuvos sezono rezultatą (8:36.88) ir finišavo dešimtas. Su šiuo rezultatu jis pateko į visų laikų geriausių kliūtininkų dešimtuką (devinta vieta). Po B bėgimo paaiškėjo, kad čempionate jis užėmė 19 vietą. Prieš 4 metus Ciuriche jis buvo dvidešimt šeštas.