Kauno m. vaikų ir jaunučių kroso čempionatas (2024 04 10) nebus vykdomas

Europos čempionate aukščiausią vietą karjeroje užėmusi Dovilė Kilty: įtampos nejaučiau
2023-03-06

Sekmadienį Stambule (Turkija) baigėsi keturias dienas vykęs Europos uždarų patalpų čempionatas, kuriame varžėsi 6 Lietuvos lengvaatlečiai – Dovilė Kilty (trišuolis), Aina Grikšaitė (trišuolis), Diana Zagainova (trišuolis), Urtė Baikštytė (šuolis į aukštį), Juozas Baikštys (šuolis į aukštį), Jogailė Petrokaitė (šuolis į tolį).

Geriausiai iš lietuvių pasirodė D. Kilty, kuri vienintelė pateko į finalą ir jame iškovojo šeštą vietą (geriausias asmeninis pasirodymas Europos čempionatuose). Prieš čempionatą teigusi, jog geras rezultatas artėja, trišuolininkė neklydo, nes būtent rungties finale užfiksavo savo geriausią sezono rezultatą – 13.92 m.

„Įtampos tikrai nejaučiau ir pasitikėjau savo jėgomis, nes žinojau, kad esu pasiruošusi“, – po finalo džiaugsmingai pasakojo D. Kilty.

Sportininkė pridūrė, jog rezultatas finale nėra svarbus, svarbi tik užimta vieta: „Mano minimalus tikslas buvo šešta vieta, o maksimalus – kaip Dievas duos.“

Jau ketvirtame Europos uždarų patalpų čempionate dalyvavusi trišuolininkė išskyrė sukauptą patirtį ir ko pritrūko finale: „Kaip ir visą sezoną, turėjau problemų su nestabiliu įsibėgėjimu, galbūt, trūko ir sėkmės. Visgi, esu patenkinta užimta vieta ir galimybe atstovauti savo šaliai.“

„Norėčiau padėkoti Astonui (treneris iš Didžiosios Britanijos), masažistui Mantui Lesnickui, trenerei Janinai Tribienei bei Nijolei Medvedevai (LLAF generalinė sekretorė) už visokeriopą pagalbą“, – pridėjo D. Kilty, kuri po trumpo poilsio pradės pasiruošimą vasaros sezonui.

Moterų trišuolio finalą laimėjo Tuğba Danışmaz (14.31 m), kuri su šiuo rezultatu pagerino Turkijos nacionalinį rekordą.

Kitų lietuvių pasirodymai

Trišuolio kvalifikacijoje, kurią sudarė 3 šuoliai, dalyvavusios A. Grikšaitė (13.50 m) ir D. Zagainova (13.37 m) atitinkamai užėmė dvyliktą ir keturioliktą vietas. Dovilės Kilty rezultatas kvalifikacijoje – 13.83 m (septinta vieta).

Pirmą čempionato dieną šuolio į aukštį kvalifikacijoje startavusi Urtė Baikštytė peršoko 1.82 m ir liko penkiolikta, o šios rungties finale triumfavo olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionatų prizininkė iš Ukrainos – Jaroslava Mahučik (1.98 m).

Juozas Baikštys vyrų šuolio į aukštį kvalifikacijoje užfiksavo geriausią Lietuvos sezono rezultatą (2.14 m), bet į finalą nepateko. Šuolio į aukštį finale čempionu tapo nyderlandas Douwe Amelsas, kuris pagerino šalies nacionalinį rekordą (2.31 m).

Paskutinė iš lietuvių šuolio į tolį kvalifikacijoje, kurią taip pat sudarė 3 šuoliai, pasirodžiusi Jogailė Petrokaitė nušoko 6.26 m ir į finalą neprasibrovė. Šios rungties finalą laimėjo Jazmina Sawyers (Didžioji Britanija), kuri užfiksavo geriausią sezono moterų šuolio į tolį rezultatą pasaulyje – 7.00 m.

Kiti Europos čempionato rezultatai

Vyrų rutulio stūmimo rungtyje pirmą kartą Europos čempionu tapo italas Zane‘as Weiras, kuris užfiksavo geriausią sezono rezultatą Europoje – 22.06 m. Moterų rutulio stūmimo rungtį laimėjo pasaulio čempionė iš Portugalijos Auriola Dongmo, kuri taip pat užfiksavo geriausią Europos sezono rezultatą – 19.76 m.

3000 m rungtį pirmą kartą laimėjo vokietė Hanna Klein, kuri distanciją įveikė per 8 min. 35,87 sek. Identiškoje vyrų rungtyje nugalėjo olimpinis ir pasaulio čempionas Jakobas Ingebrigtsenas, kuris finale pagerino šalies rekordą – 7 min. 40,32 sek.

Beje, pastarasis nugalėjo ir 1500 m bėgime, kai pagerino čempionato rekordą – 3 min. 33,95 sek. Tokijo olimpiadoje sidabrą iškovojusi Laura Muir tapo čempione 1500 m rungtyje – 4 min. 03,40 sek.

Vyrų trišuolį laimėjo olimpinis ir pasaulio čempionas iš Portugalijos Pedro Pichardo, kuris finale užfiksavo geriausią sezono rezultatą pasaulyje – 17.60 m.

2 aukso medalius iš olimpiadų turinti belgė Nafissatou Thiam pagerino penkiakovės pasaulio rekordą – 5055 taškai. Beje, Europos vicečempione tapusi Adrianna Sulek užfiksavo antrą geriausią moterų penkiakovės rezultatą istorijoje – 5014 taškų. Vyrų septynkovę laimėjo pasaulio čempionas ir dešimtkovės rekordininkas Kevinas Mayeris, kuris pademonstravo geriausią sezono rezultatą Europoje – 6348 taškai.

Vyrų 60 m netikėtai laimėjo italas Samuele‘is Ceccarellis (6,48 sek.), kuris finale aplenkė olimpinį 100 m sprinto čempioną Marcellį Jacobsą (6,50 sek.). Moterų 60 m rungtyje triumfavo čempionato rekordą gerinusi Mujinga Kambundji (7,00 sek.).

Šuolio su kartimi rungtyje čempione tapo Suomijos nacionalinį rekordą pagerinusi Wilma Murto (4.80 m). Vyrų šuolio su kartimi finalą laimėjo norvegas Sondre Guttormsenas (5.80 m). Čempionatą praleido pasaulio rekordininkas Armandas Duplantis, kuris vos prieš dvi savaites įveikė 6.22 m aukštį.

400 m rungtyje triumfavo pasaulio rekordininkai – norvegas Karstenas Warholmas (45,35 sek.) ir nyderlandė Femke Bol (49,85 sek.).

Vyrų šuolio į tolį auksą laimėjo olimpinis čempionas Miltiadis Tentoglou, kuris nušoko 8.30 m.

4×400 m vyrų estafetėje pirmą vietą iškovojo geriausią sezono rezultatą Europoje užfiksavę sprinteriai iš Belgijos (3 min. 05,83 sek.), o identiškoje moterų estafetėje pergalę šventė nyderlandės, kurios pagerino čempionato rekordą (3 min. 25,66 sek.).

Fantastiškai baigėsi vyrų 800 m rungtis, kurią vos 0,003 sek. persvara laimėjo ispanas Adrianas Benas (1 min. 47,34 sek.). Antroje vietoje liko praktiškai identišką laiką pademonstravęs prancūzas Benjaminas Robertas. Moterų 800 m bėgime triumfavo olimpinė ir pasaulio vicečempionė Keely Hodgkinson (1 min. 58,66 sek.).

Paskutinę Europos čempionato rungtį, 60 m barjerinį bėgimą, laimėjo nacionalinį Suomijos rekordą pakartojusi Reetta Hurske (7,79 sek.). Vyrų šios rungties čempionu pirmą kartą tapo šveicaras Jasonas Josephas (7,41 sek.), kuris užfiksavo geriausią Europos sezono rezultatą.

Apskritai, daugiausiai medalių čempionate iškovojo Nyderlandų ir Lenkijos rinktinės – po septynis. Daugiausiai aukso medalių laimėjo Norvegijos atstovai – keturis.