SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Europos čempionato atrankoje užtikrintai pasirodęs G. Truskauskas pateko į pusfinalį
2024-06-10

Sekmadienį Romos (Italija) olimpiniame stadione startavo pirmasis sprinteris iš Lietuvos. Ryte 200 m atrankoje dalyvavo Gediminas Truskauskas, kuris užfiksavo geriausią Lietuvos sezono rezultatą (20,78 sek.) ir su aštuntu rezultatu pateko į pusfinalį. Beje, savo atrankos bėgime lengvaatletis finišavo antras.

„Sekėsi pagal planą. Norėjosi realizuoti save, akcentuoti tai, ką reikia akcentuoti – visus techninius elementus. Daugiau fokuso į save, nes turbūt šio sezono startų klaidelės ir būdavo, kad nepavykdavo techniškai atlikti visko ir koncentracija buvo į aplinką – į kitus varžovus. Dabar dėjau kitus akcentus ir panašu, kad į teisingą pusę“, – po pasirodymo atrankoje kalbėjo lietuvis.

Atrankoje G. Truskauskas užfiksavo geriausią reakcijos laiką iš visų dalyvių (0,112 sek.), tačiau pats apie tai sužinojo tik kalbėdamas su žurnalistais:

„Net nemačiau reakcijos laiko, turbūt asmeninis rekordas (šypsosi). Bet ne, papildomai kažko nedariau. Tiesiog buvau labiau susifokusavęs ir daugiau koncentracijos. Komfortiškai kaladėlėse jaučiausi, tai pavyko išvystyti tą puikų išėjimą.“

Jau tos pačios dienos vakarą sprinterio laukia 200 m rungties pusfinalis, o į šį etapą Europos čempionate G. Truskauskas pateko antrą kartą karjeroje. Per kelias valandas sportininkas tikisi pailsėti, o vakare – pademonstruoti dar geresnį rezultatą:

„Planas nusigauti iki viešbučio, labai daug kažkas nesikeis, visa atsigavimo rutina – pavalgyti, pas kineziterapeutą nueiti, pailsėti. Bandyti vakare ne ką prasčiau pasirodyti. Nemažai šansų, kad apie asmeninį reikės bėgti. Norisi pusfinalyje realizuoti save geriausiai ir tikrai tas rezultatas, jeigu ir nebus asmeninio, tai bus kažkur netoli.“

G. Truskausko asmeninis rekordas (20,48 sek.) yra ir Lietuvos rekordas, kuris lengvaatlečiui priklauso nuo 2021 metų. Pusfinalyje iš viso startuos 24 bėgikai, o į finalą pateks tik 8.

 

lengvoji.lt

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite