SVARBŪS PRANEŠIMAI:

WA patvirtintas leistinos sportinės avalynės sąrašas

Lietuvos jaunių čempionatas (Klaipėda, 06.21-22): dalyvių sąrašas, patikslinta programa

Lietuvos čempionatas (Palanga, 06.28-30): patikslintas programos projektas

Europos čempionato duris pravėrusi L. Sabaitytė: labai jaudinausi
2024-06-11

Pirmadienį Europos lengvosios atletikos čempionate debiutavo 22-erių sprinterė Lukrecija Sabaitytė. Antra jauniausia Lietuvos komandos narė startavo 200 m atrankoje, kurią įveikė per 23,56 sek. Su šiuo rezultatu bėgikė savo atrankos bėgime liko šešta, o galutinėje rikiuotėje užėmė 19 vietą. Į pusfinalį pateko 12 greičiausių atrankos dalyvių, o paskutinės patekusios rezultatas – 23,42 sek.

Nedaug nuo asmeninio rezultato (23,50 sek.) atsilikusi L. Sabaitytė tikėjo savo galimybėmis patekti į pusfinalį, tačiau akcentavo jaudulio aspektą:

„Vertinu visai neblogai, nes buvo ir prastesnių startų šiame sezone. Kai matau, kad tiek mažai trūko iki pusfinalio, tai šiek tiek apmaudu. Turbūt jaudulys pakišo koją. Nestartavau per greitai, bet per greitai praradau jėgas, o turėjau išlaikyti iki pat galo. Tas pavyko paskutinėse varžybose Kaune. Reikėjo šiek tiek techniškiau bėgti, o dabar labai jaudinausi. Būtų pusfinalyje geriau.“

Prieš daugiau nei dvi savaites Kaune, Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybose, L. Sabaitytė pakartojo 100 m asmeninį rekordą (11,69 sek.) ir pagerino 200 m geriausią karjeros rezultatą (23,50 sek.). Šios varžybos prisidėjo prie patekimo į Europos čempionatą, kuris buvo netikėtas, kadangi kvietimą pavyko gauti tik praėjusią savaitę.

„Mačiau, kad esu 37 reitinge, o patenka 36 sportininkės. Buvo labai apmaudu, nors anksčiau ir negalvojome, kad išeis pakliūti. O sužinojusi, kad patekau, labai apsidžiaugiau galimybe atstovauti Lietuvai. Labai džiaugiuosi, kad finišavau aukščiau nei atvykau, ne taip gėda dabar. Prieš startą atrodė, kad visi palaiko, visa komanda, visa Lietuva. Dabar žiūrėsiu kaip reaguoja visi po finišo“, – apie garbę ir motyvaciją kalbėjo aukščiausio lygio varžybų patirties pasisėmusi L. Sabaitytė.

Pasak lengvaatletės, progresą lėmė sunkus darbas stovyklose bei kolegų palaikymas, o dabar visos mintys sutelktos į Lietuvos čempionatą:

„Stovyklos. Labai daug stovyklose dirbome ir ten buvo dar geresni laikai negu pavyko pasiekti varžybose. Galvojome, gal čia pavyks realizuoti ir viską parodyti. Man labai padėjo konkurencija su Modesta Juste Morauskaite ir trenerio (Marto Skrabulio – aut. past.) palaikymas.

Dabar laukia Lietuvos čempionatas ir jau ruošimės kitų metų svarbioms varžyboms, nes olimpinės žaidynės tai dar tikrai per anksti.“

Lietuvos čempionatas Palangoje vyks birželio 28–30 d. Jame startuos visi pajėgiausi šalies lengvaatlečiai.

 

lengvoji.lt

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite