SVARBŪS PRANEŠIMAI:

WA patvirtintas leistinos sportinės avalynės sąrašas

Lietuvos jaunių čempionatas (Klaipėda, 06.21-22): dalyvių sąrašas, patikslinta programa

Lietuvos čempionatas (Palanga, 06.28-30): patikslintas programos projektas

Europos čempionato kvalifikacijoje sužibėjusi J. Petrokaitė: jaučiausi labai gerai
2024-06-11

Antradienį Senojo žemyno čempionate Romoje (Italija) startavo Jogailė Petrokaitė. Šuolininkė į tolį kvalifikacijoje pademonstravo dešimtą geriausią rezultatą (6.65 m) tarp 29 dalyvių ir iškovojo bilietą į finalą. Tai jau trečias J. Petrokaitės Europos čempionatas ir pirmas kartas, kai pasiektas finalo etapas. Tiesa, apie patekimą į dvyliktuką lietuvė sužinojo tik susitikusi su žurnalistais.

„Stadione rodo pirmas aštuonias ir aš nesu tarp jų. Žinau, kad yra dar keturios vietos, bet nežinau ar telpu į dvyliktuką. Gale pradėjo panelės šokinėti po 6.70 m, kas ir buvo kvalifikacinis normatyvas. Jūs pranešėte geras žinias, labai smagu (šypsosi).

Emocijos tikrai labai geros, tikrai labai džiaugiausi tuo 6.65 m rezultatu. Jaučiausi labai gerai ir žinojau, kad šiandien gali būti mano diena. Kartais šuolininkui smagu pirmą šuolį peržengti, nes tai toks indikatorius, kad tu jautiesi gerai tą dieną. Jeigu jautiesi gerai, tai dažniausiai ir žengsi tą pirmą, bent jau aš asmeniškai“, – džiūgavo ir apie varžybų eigą pasakojo daugkartinė Lietuvos čempionė.

2016 m. Amsterdame (Nyderlandai) J. Petrokaitė užėmė 23-ą vietą, 2022 m. Miunchene (Vokietija) – 14-ą, o dabar finalo duris atvėrė net 13 centimetrų pagerintas sezono rezultatas. Visi lengvaatletės šuoliai kvalifikacijoje – X–6.65–6.49.

„Visą laiką važiuojame į šiuos čempionatus tikėdamiesi ir atiduodami visą savo širdį, laiką, emocijas. Visada tikimės geriausio. Žinoma, tai yra planuotas dalykas ir tie planai kartais sportininkams neišsipildo, bet šiandien, ačiū Dievui, viskas pavyko. Pirmas suaugusiųjų finalas, prie pensijos pradėjau į finalus eiti (juokiasi), tai labai džiaugiuosi“, – sakė patekimu į finalą tikėjusi J. Petrokaitė. Jos asmeninis rekordas – 6.76 m.

Dar neregėtas karjeros aukštumas pasiekusi lietuvė teigė papildomo spaudimo nejaučianti, todėl finale sieks pademonstruoti dar geresnę savo versiją:

„Spaudimo gal ne, o tas jaudulys varžybinis visą laiką yra. Ne pirmą dieną mes čia, žinome, kaip su juo elgtis. Būtų baisiau jei nebūtų to jaudulio ir tavęs tas nedžiugintų. O kadangi jis yra, tai viskas gerai. Finale mėgautis ir daryti, ką dariau šiandien. Rytoj vėl viskas prasidės nuo pradžių.“

Moterų šuolio į tolį finalas vyks trečiadienį, paskutinę Europos čempionato dieną, nuo 21:54 val. Jį tiesiogiai transliuos LRT televizija ir portalas lrt.lt

 

lengvoji.lt

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite