Šiaulių metimų čempionatas vyks balandžio 29 d. (patikslinta programa)

Europos U18 čempionatas: Orinta Navikaitė – bronzos medalis
2022-07-06

Ketvirtadienis –  paskutinė čempionato diena.

Lukas Lasevičius 10000 m sportiniame ėjime užėmė 13 vietą (49:48.09, asmeninis rekordas).

Merginos ėjo 5000 m. Justė Perveneckaitė finišavo 11-a (24:46.51), Akvilė Orliukaitė – 19-a (25:17.47)

Orinta Navikaitė (Rokiškis, trenerė Ina Nagelė) iškovojo bronzos medalį ieties metime – 50.64 m (asmeninis rekordas).

Šis Europos jaunių (U18) čempionatas yra trečiasis. Iki šiol vienintelį Lietuvos lengvaatlečių medalį 2016 metais buvo iškovojusi Urtė Baikštytė (sidabras šuolyje į aukštį).

Programa ir rezultatai.

Video transliacija.

Trečiadienio varžybose pirmoji iš mūsiškių startavo Gerda Kirkytė. 400 m barjerinio bėgimo pirmame pusfinalyje ji finišavo aštunta (1:02.15) ir užėmė čempionate tryliktą vietą.

Orinta Navikaitė pagerino asmeninį ieties metimo rekordą(47.36) ir su aštuntu kvalifikacijos rezultatu pateko į rytdienos finalą.

Vakare Adas Dambrauskas  ir Danielius Vasiliauskas  bėgo 200 m pusfinaliuose ir savo bėgimuose abu buvo šešti. Adas pagerino asmeninį rekordą (21.80/1.2), Danieliaus laikas – 22.01/2.9. Bendrojr įskaitoje Adas buvo 11-as, Danielius – 13-as.

Viltė Stašaitytė šuolio į aukštį finale užėmė dešimtą vietą – 1.75 m (1.65/2 – 1.70/1 – 1.75/3 – 1.79/xxx).

Antradienis – antroji čempionato diena. Rungtyniavo 7 Lietuvos lengvaatlečiai.

Rugilei Miklyčiūtei nepavyko patekti į finalines varžybas. Įveikusi 3.70 m (3.60/2 – 3.70/1 – 3.80/xxx) aukštį ji užėmė 14 vietą.

400 m barjerinio bėgimo atrankiniame bėgime Gerda Kirkytė finišavo ketvirta (1:01.41) ir su dvyliktu atrankos rezultatu pateko į trečiadienį vyksiančius pusfinalius. Naglis Baranauskas savo bėgime buvo aštuntas (56.89), jam čempionatas jau baigėsi, užimta 27 vieta.

Abu mūsų 200 m bėgikai pateko į pusfinalius. Danielius Vasiliauskas atrankos bėgime finišavo antras (21.81/2.2), Adas Dambrauskas – trečias (22.01/1.0).

Vakarinė sesija mūsiškiams prasidėjo finalu – trišuoliu su Aurėja Beniušyte. Aurėja užėmė septintą vietą – 12.67/2.2 m (12.17/1.6 – 12.65/0.5 – 12.30/1.7 – 12.12/2.0 – 12.44/1.1 – 12.67/2.2). Jos antro bandymo rezultatas yra naujas Lietuvos 15-mečių rekordas.

Ema Rupšytė 100 m pusfinalyje finišavo penkta (11.98/1.6) ir į finalą nepateko. Jo galutinė vieta – aštuoniolikta.

D.Vasiliauskas ir A.Dambrauskas bėgo trečiame 100 m pusfinalyje. Danielius finišavo ketvirtas – 10.72/0.6 sek. (Lietuvos 16-mečių rekordas, 13-a vieta čempionate), Adas – šeštas (10.76/0.6, 17 vieta čempionate).

Pirmadienį, liepos 4 d., Jeruzalėje prasidėjo III Europos U18 lengvosios atletikos čempionatas. Jame dalyvaus 16 Lietuvos lengvaatlečių.

Pirmosios čempionato dienos rytinėje sesijoje startavo dvi Lietuvos atstovės.

Šuolių į aukštį kvalifikacinėse varžybose dėl kelialapio į finalą varžėsi 27 šuolininkės. Vietą finale užtikrino įveiktas 1.77 m arba pirmu bandymu 1.74 m aukštis. Viltė Stašaitytė dviem centimetrais pagerino savo asmeninį rekordą ir trečiadienį 19.15 val. kovos finale – 1.77 m (1.63/1 – 1.68/1 – 1.71/1 – 1.74/3 – 1.77/3).

Pirmame 400 m atrankos bėgime startavusi Monika Lina Eglinskas užėmė 6 vietą (57.58) ir į pusfinalį nepateko. Tarp visų 29 dalyvių jos rezultatas buvo 21-as.

Vakarinėje sesijoje čempionato kovas pradėjo dar 8 lietuviai.

Ieties metimo  A kvalifikacinėje grupėje Matas Baziliauskas užėmė 10 vietą – 54.96 m (51.12 – 54.96 – 54.13)  ir į finalines varžybas nepateko. Tarp visų dalyvių jo rezultatas dvidešimtas.

Pirmame 100 m barjerinio bėgimo atrankos bėgime Gerda Kirkytė padedant 2.1 m/sek vėjui bėgo greičiau už asmeninį rekordą (14.16) ir finišavo penkta. Čempionate ji užėmė 25 vietą, tik keturių tūkstantųjų sekundės dalių jai pritrūko norint patekti į pusfinalį.

Adas Dambrauskas pirmame 100 m atrankos bėgime finišavo trečias, pagerino Lietuvos U18 ir 17-mečių rekordus ir pateko į pusfinalį (10.69/1.5). Trečiame bėgime Danielius Vasiliauskas su dar geresniu rezultatu (10.67/2.2) taip pat finišavo trečias ir ryt bėgs pusfinalyje. Jei ne toks vėjo greitis (>2.0 m/sek), jis būtų atėmęs iš Ado ką tik jo pagerintus rekordus. Tarp visų atrankos dalyvių Danieliaus rezultatas buvo dvyliktas, Ado – tryliktas.

Aurėja Beniušytė su devintu atrankos varžybų rezultatu (12.43/0.4), vos centimetru blogesniu už asmeninį rekordą, pateko į ryt vyksiantį finalą. Gabija Mockutė užėmė 24 vietą (11.53/0.7).

Ema Rupšytė 100 m atrankos bėgime finišavo penkta (12.01/3.1) ir pateko į pusfinalio bėgimus, kurie vyks rytdienos vakarinėje sesijoje.

Ieva Nikiforovaitė nustūmė rutulį 13.68 m ir baigė čempionato varžybas užimdama 23 vietą.

Pirmąją čempionato dieną, kuomet vyko tik atrankos varžybos, iš 10 startavusių lietuvių penki žengė į kitą etapą. Ryt rungtyniaus devyni mūsų sportininkai.