SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Šiaulių metimų čempionatas vyks balandžio 29 d. (patikslinta programa)

Finišo tiesiojoje galingą spurtą surengusi G. Galvydytė į pusfinalį nepateko
2023-08-23

Trečiadienį pasaulio čempionate startavo vidutinių nuotolių bėgikė Gabija Galvydytė. Budapešto (Vengrija) stadione ji dalyvavo 800 m atrankoje, kurioje distanciją įveikė per 2 min. 00,79 sek. Galutinėje rikiuotėje Gabija užėmė 29 vietą ir į pusfinalį nepateko. Iki jo pritrūko 0,44 sek.

„Rezultatą vertinu gerai, bet pačio bėgimo gerai nevertinu, nes žiauriai trūksta patirties. Mėgstu bėgti aplink varžoves, nes bijau užsidaryti, todėl gaunasi truputį lėtesnis rezultatas dėl didesnio atstumo. Lyg ir baisu išbėgti į priekį, bet kitiems metams bus daugiau patirties“, – pasakojo pasaulio čempionate debiutavusi G. Galvydytė.

Lengvaatletė užfiksavo trečią geriausią laiką karjeroje, o iki asmeninio rekordo pritrūko vos 0,50 sek. (2 min. 00,29 sek.). Dalį distancijos grupės gale bėgusi sportininkė paskutinėje atkarpoje spurtavo ir pakilo iki ketvirtos pozicijos. „Norisi kuo geriau, bet gaunasi kaip visada. Galėjau anksčiau spurtuoti, bet varžovė bėgo šalia, todėl nelabai buvo vietos ir turėjau atsitraukti. Kad ir kaip bespurtuotum, paskutiniuose metruose kažką pagauti yra sunku“, – bėgimo eigą komentavo Gabija.

„Rezultatas labai geras, būtų labai smagu prabėgti per greičiau nei 2 minutes, bet dabar yra labai geras tikslas kitiems metams, ties kuriuo ir dirbsiu. Pernai sportinės formos iki sezono galo išlaikyti nepavyko, todėl šiemet nepersistengiau, pasiėmiau laisvo laiko, treniruotėse nepersidirbau ir viskas pasisekė į gerą pusę. Tokiu pačiu laiku prabėgti birželį ir dabar yra labai sunku“, – praeitą ir šį sezonus lygino bėgikė.

Nors atranka vietos laiku vyko 10 valandą ryto, temperatūros stulpelis viršijo 30 laipsnių žymą: „Karštis jautėsi. JAV esu prie jo pripratusi, bet čia karštis kitoks, nes kepina saulė. Atrodo, kad ima jėgas iš tavęs. Iškart po čempionato skrendu į JAV, kur tęsiu mokslus ir ruošiuos kitam sezonui. Pagrindinis kito sezono tikslas – patekti į Paryžiaus olimpines žaidynės.“

Primename, kad birželio pradžioje G. Galvydytė tapo NCAA vicečempione (2 min. 00,47 sek.), birželio pabaigoje iškovojo Europos žaidynių bronzos medalį (1500 m – 4 min. 09,48 sek.), o liepos pabaigoje tapo 800 m Lietuvos čempione (2 min. 02,28 sek.).

 

Gabijos video komentaras

 

Autorius – Justas Virbickas

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite