SVARBŪS PRANEŠIMAI:
Intriguojančių kovų atomazgos: Lietuvos čempionėmis tapo Aina Grikšaitė ir Airinė Palšytė
2022-06-26

Baigėsi dvi dienas Šiauliuose vykęs Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Antrą varžybų dieną netrūko intriguojančių dvikovų, o atkakliausiai klostėsi moterų trišuolio rungtis, kurioje pergalę iškovojo pirmą kartą Lietuvos čempionate dalyvavusi lengvaatletė.

Aukso medalį trišuolyje vilnietei Ainai Grikšaitei atnešė 13,98 m. Varžybose Andrejaus Tolstiko auklėtinė savo asmeninį rekordą pagerino tris kartus: antru bandymu nušokusi 13,87 m, trečiu – 13,93 m bei ketvirtu – 13,98 m. Antrą vietą užėmė pasaulio ir Europos čempionatų dalyvė Dovilė Kilty (13,74 m), trečią – olimpietė, Lietuvos rekordininkė Diana Zagainova (13,67 m).

„Labai smagu laimėti, be to, pirmą kartą. Niekada nedalyvavau Lietuvos čempionate, visą laiką startuodavau Švedijoje, tai dabar labai smagu laimėti, – komentavo A.Grikšaitė. – Ar norėjosi 14 metrų? Taip… Atrodo tie du centimetrai niekis yra, bet reikia padaryti tą patį ir truputį geriau. Čia bus vasaros tikslas.“

Net penki iš šešių A.Grikšaitės bandymų jai būtų garantavę šalies čempionės titulą. Be to, pasiektas rezultatas yra geriausias tarp Lietuvos trišuolininkių šiemet.

„Labai džiugina stabilumas. Džiaugiuosi, kad pasiekiau kažkokį lygį ir galiu antrą savaitę šokti taip pat, apie 13,80-13,90 m. Visi šuoliai buvo tokie, stabilumas jaučiasi“, – sakė A.Grikšaitė.

27-erių lengvaatletė turi realiausias galimybes tarp Lietuvos trišuolininkių iškovoti teisę dalyvauti rugpjūtį Miunchene vyksiančiame Europos čempionate. Dar iki šių varžybų mūsiškė rikiavosi 20-ta, o į pirmenybes vyks 26 geriausios žemyno trišuolininkės.

„Neseku situacijos, nes nerandu (juokiasi – lengvoji.lt). Truputį žiūrėjau, bet nelabai suprantu. Tačiau tikrai noriu dalyvauti ir to sieksiu“, – teigė A.Grikšaitė.

Solidų rezultatą moterų 200 m rungtyje užfiksavo Modesta Morauskaitė. Sprinterė distanciją įveikė per 23,26 sek. bei pagerino asmeninį rekordą. Lietuvos rekordas, priklausantis Agnei Šerkšnienei, lygus 22,99 sek. Tuo tarpu M.Morauskaitė šį sezoną pasiekė šalies rekordą dvigubai ilgesniame nuotolyje, 400 m nubėgusi per 50,49 sek. Čempionate Šiauliuose sportininkė jėgų šioje rungtyje nebandė.

„Du 200 m bėgimai per dieną mums atstoja puikią greičio treniruotę. Planas buvo kvalifikaciniame bėgime išbėgti daugmaž 400 metrų rungties tempu, o antro bėgimo planas „eiti rezultatui“. Merginos stiprios, merginos Lietuvoje šiais metais tikrai bėga. Kaip tik šeštame take mačiau vieną iš sezono lyderių. Buvo puiki proga startuoti greitai ir nuo pat pradžių iki finišo kovoti dėl pirmos vietos bei dėl puikaus rezultato“, – komentavo M.Morauskaitė.

Ispanijoje gyvenanti sportininkė jau anksčiau įvykdė normatyvą tiek į pasaulio, tiek į Europos čempionatą 400 m rungtyje. M.Morauskaitė neabejoja, kad esant palankioms sąlygoms jai galėtų paklusti ir 200 m bėgimo Lietuvos rekordas.

„Viskas yra įmanoma, čia tik laiko klausimas. Nežinau, ar šiemet dar turėsiu progą bėgti 200 metrų. Iki pasaulio čempionato startų nebenusimato, o po pasaulio čempionato laukia Europos. Tarpe tarp šių varžybų gali nebebūti progos sustartuoti. Sunku spręsti. Jei pavyktų užkabinti vieną 200 metrų startą būnant pike, viskas įmanoma ir viskas realu“, – šyptelėjo M.Morauskaitė.

Įdomi dvikova vyko ir šuolių į aukštį sektoriuje. Nugalėtoja tapo Airinė Palšytė, įveikusi 189 cm aukštį. Sezono lyderei Urtei Baikštytei pakluso 186 cm.

„Dešimtas jubiliejinis kartas, kada laimiu Lietuvos čempionatą. Skaičius solidus ir, manau, tikrai ne paskutinis – tą galiu prižadėti. Iš vienos pusės džiugu, kad pavyko laimėti, toks buvo vienas iš tikslų šiandieną. Kitas tikslas buvo šokti 196 cm, nes tai buvo tarsi paskutinis traukinio bilietas į pasaulio čempionatą. Šiek tiek taktiškai nesusidėliojau sezono startų, tai neturiu jų pakankamai, kad galėčiau patekti pagal reitingus, todėl turėjau rizikuoti ir bandyti pasiekti kvalifikacinį normatyvą, kuris yra tikrai be proto aukštas“, – komentavo A.Palšytė.

Į pasaulio čempionatą lengvaatletė nevyks, tačiau dėl to nesigraužia – jos tikslas sėkmingai pasirodyti žemyno pirmenybėse.

„Jaučiau, kad paskutiniuose bandymuose buvau šiek tiek pavargusi, galbūt nuo saulės. Bet bandymai nebuvo blogi, antru bandymu turbūt galėjau peršokti 193 cm. Čempionės titulas visą laiką yra svarbus, tai mažas žingsnelis į priekį. Sezonas dar nesibaigė, kadangi nevyksiu į pasaulio čempionatą, labai smarkiai ruošiuosi Europos čempionatui ir manau, kad ten tikrai varžysiuosi tarp stipriausiųjų“, – sakė A.Palšytė.

Ieties metimo rungtyje triumfavo Liveta Jasiūnaitė, įrankį numetusi 58,43 m. Kitas olimpietis Gediminas Truskauskas triumfavo 200 m rungtyje, pasiekęs geriausią sezono rezultatą – 20,62 sek. Pergales iškovojo ir kiti favoritai: daugkartiniam Lietuvos čempionui Simui Bertašiui pavyko pasidabinti pirmu aukso medaliu 800 m distancijoje (1 min. 51,03 sek.), tuo tarpu analogiškoje moterų rungtyje konkurencijos nesulaukė Gabija Galvydytė. NCAA pirmenybių prizininkė nuotolį įveikė per 2 min. 4,11 sek.

„Šiaip sau sakiau, kad jei subėgsiu 2:03-2:04, būsiu visai patenkinta. Sunku bėgti, niekas nespaudžia. Pirmą ratą pačiai reikėjo bėgti, po to lyg atsirado jėgų, bet vis tiek norisi, kad kažkas šone bėgtų kartu su manimi“, – sakė G.Galvydytė.

NCAA finale mūsiškė iškovojo bronzą, pasiekusi asmeninį rekordą – 2 min. 1,76 sek. Šį vasaros sezoną lietuvė tikisi užbaigti startu Europos čempionate.

„Treneris sakė, kad tikrai bėgsiu 2:01. Jis tikėjo manimi nuo pat metų pradžios. Teko daug ilgesnių treniruočių padaryti, tempinių, manau, kad tai buvo mano silpnesnė vieta. Kai ją patobulinome, pasimatė rezultatai, – pasakojo G.Galvydytė. – Treneris mane labai palaiko, netgi siuntė mane į varžybas. Sakė „Gabija, kitą savaitę skrendi į varžybas“, klausiau kodėl. Jis atsakė, kad nori, jog surinkčiau taškus Europai. Treneris tikrai palaiko ir džiaugiuosi turėdama tokį trenerį.“

Pirmą Lietuvos čempionato dieną aukščiausius rezultatus užfiksavo disko metikas Mykolas Alekna (69 m), šalies rekordą pagerinusi šuolininkė su kartimi Rugilė Miklyčiūtė (4,10 m) bei šuolininkė į tolį Jogailė Petrokaitė (6,76 m).

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite