SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Kauno atviras vaikų ir jaunučių kroso čempionatas perkeltas iš spalio 4 d. į spalio 11 d.

Įvyko pirmosios oficialios lengvaatlečių sezono varžybos – varžėsi disko metikai ir bėgikai
2020-06-07

Pirmosios oficialios lengvosios atletikos vasaros sezono varžybos įvyko Vilniuje. Sostines Vingio stadione penktadienį varžėsi disko metikai, o šeštadienį prie starto linijos stojo 5000 m rungties bėgikai.

Pasitikrinti jėgas su varžovais yra būtina – kone vienu balsu tarė abiejų varžybų dalyviai. O iniciatyvą pradėti sezoną kiek tik galima anksčiau parodė jauni treneriai.

Abu Aleknos sūnūs pasiekė asmeninius rekordus

Sporto klubo „Jusis Training“ organizuotose disko metimo varžybose dalyvavo visi stipriausi šalies diskininkai vyrai, išskyrus pasaulio ir Europos čempioną Andrių Gudžių. Paskutiniu metimu pergalę išplėšė su Vaclovu Kidyku nuo šių metų dirbantis Domantas Poška, kurio rezultatas – 59,63 m.

Antrą vietą užėmė Aleksas Abromavičius (58,24 m), trečią – 1,75 kg svorio diską metęs 17-metis Mykolas Alekna (58,12 m). Tuo tarpu vyresnysis olimpinio čempiono Virgilijaus Aleknos sūnus Martynas metė tokio paties svorio įrankį, kaip ir suaugę (2 kg), pasiekė asmeninį rekordą bei įvykdė sporto meistro normatyvą. Martyno Aleknos rezultatas – 56,15 m.

„Varžybų tikslas buvo, kad po karantino sportininkai trokštų sportuoti, nes mačiau, kad akys mažiau žiba, kai nėra varžybų. 10 mėnesių ruošiesi, o pasirodyti gali tik likusius du. Iš tų 8 varžybų dvejose lyja, kitu metu gal kažką skauda ir per sezoną gali neparodyti to, kam esi pasiruošęs. Neužtenka treniruotėse gerai mėtyti, nes atvažiavus į varžybas viskas pasikeičia“, – aiškino varžybų organizatorius, abu Aleknos sūnus treniruojantis Mantas Jusis.

Lengvosios atletikos treneris teigė, kad karantino pradžioje atlikti tinkamą treniruočių procesą buvo sunku, o tą darbą, kurį pavyko atlikti jo sportininkams, specialistas įvardija kaip formos palaikymą.

„Dirbome Portugalijoje, kai paskelbė karantiną, tada grįžome, užsidarėme 14 dienų. Po to dirbome „online“ (interneto pagalba – aut. past.), miške, nusiveždavome kur nors pasidaryti štangą. Bet rimto darbo 4 savaites nebuvo, buvo tiesiog formos palaikymas“, – sakė M.Jusis.

Auklėtinių pasiekti rezultatai trenerį nudžiugino: M.Jusio nuomone, Mykolas gali pagerinti Lietuvos 17-mečių disko metimo rekordą, priklausantį Domantui Poškai (59,96 m).

„Mykolas sudalyvavo tikrai gerai, įvykdė normatyvą į pasaulio jaunimo čempionatą, o tai vertinu kaip didelį progresą. Pernai metė 1,5 kg diską, o dabar tiek pat toli mėto 1,75 kg įrankį. Matau galimybes šiemet mesti apie 60 metrų, kas būtų Lietuvos rekordas. Martynas Alekna įvykdė sporto meistro normatyvą, pasiekė asmeninį rekordą ir įvykdė Europos iki 23 metų čempionato normatyvą. Tai rodo, kad vyrukai yra gerame kelyje. Kartais Martyną reikia paspausti treniruotėse, o Mykolą reikia stabdyti, nes kiek jam pasakysi, tiek padarys, iš salės neišeina“, – šyptelėjo M.Jusis.

Greičiausi 5000 m bėgikai – Egidijus Adomkaitis ir Vaida Žūsinaitė

28 stajeriai jėgas išbandė „Vilnius 5000“ bėgimo varžybose stadione. Organizatoriai, dėl dar anksčiau priimtų karantino lengvinimų sąlygų, į varžybas kvietė 30 bėgikų, atrinktų pagal asmeninius rekordus. Rezultatai nenuvylė – net 10 dalyvių distanciją įveikė greičiau nei per 16 minučių.

„Išsikėlėme tikslą surinkti 20 vyrų ir 10 moterų, tokį formatą palaikėme. Šiek tiek stresiuko pridavė organizavimas, kadangi tai buvo pirmosios organizuotos varžybos ir dar pats jose bėgau. Panašu, kad viskas susiklostė gerai, susirinko nemažai dalyvių, kas nudžiugino. Žmonės buvo labai išsiilgę bėgimo, aktyviai registravosi, ypač tarp vaikinų. Tai buvo pirmas rimtesnis startas ant stadiono dangos“, – teigė varžybų organizatorius Arnas Gabrėnas.

Tarp vyrų greičiausias buvo Egidijus Adomkaitis, nuotolį nubėgęs per 15 min. 3,4 sek. Artimiausią varžovą Europos komandiniame čempionate Lietuvai šioje rungtyje atstovavęs lengvaatletis aplenkė net pusę minutės.

„Žiemą treniravomės, po to buvo neužtikrintumas, kam ruoštis, kodėl bėgiojame. Atrodė, kad viską darėme iš idėjos. Bet po to, užsižymėjus tą birželio 6-ąją, atsirado kažkoks šviesulys. Labai reikėjo, kad tas sezonas atsidarytų. Iš visų kolegų, kurie kartu bėgo, girdėjau, kad visiems atsirado motyvacija, visi stengėsi labiau treniruotėse“, – sakė E.Adomkaitis.

Svarbiausiomis sezono varžybomis Povilo Rakštiko auklėtinis laiko rugpjūtį vyksiančius Lietuvos čempionatą ir Baltijos šalių čempionatą. Tiesa, netolimoje ateityje sportininkas norėtų ilginti distancijas bei specializuotis maratone.

„Mano galutinis tikslas yra greitai prabėgti maratoną. Šiuo metu stengiuosi pakelti greitį ir visai gerai sekasi bėgti 5 km. Šiai rungčiai koncentruojuosi labiausiai, o rudenį, jei leis sąlygos, planuoju bėgti pusmaratonį, gal net maratoną“, – planais pasidalijo E.Adomkaitis.

Dvigubas sugrįžimas į stadioną laukė Vaidos Žūsinaitės-Nekriošienės. Į varžybas stadione maratonininkė sugrįžo ne tik po karantino, bet ir pirmą kartą būdama mama. 5000 m olimpietė nubėgo per 16 min. 55 sek. ir viršijo sau prieš startą iškeltą tikslą.

„Labai smagu, kad buvo suorganizuotos tokios varžybos. Gera nuotaika, daug palaikymo. Susirinko tikri entuziastai, norintys ir bėgti, ir palaikyti. Net nesitikėjau tokio laiko, galvojau, kad nubėgsiu per 17:15-17:30, bet išbėgau greičiau nei per 17 minučių. Bėgau atsargiai pradžioje, galbūt tas atsargumas išgelbėjo, nes išlaikiau gana tolygų tempą“, – sakė V.Žūsinaitė.

Lengvaatletė džiaugiasi progresu treniruotėse, o pasiruošti tinkamai varžyboms padėjo ir jos vyras baidarininkas Ričardas Nekriošius.

„Per kelis mėnesius padariau didelį darbą, pagal galimybes nubėgau daug kilometrų. Likus gal mėnesiui iki varžybų pasidariau greitesnių treniruočių, o ši savaitė buvo lengvesnė, ramesnė. Vyras leido pailsėti man kelias naktis prieš varžybas, tai buvo labai gerai“, – džiaugėsi V.Žūsinaitė.

 

Autorius – Robertas Trakys

Roberto Trakio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite