SVARBUS PRANEŠIMAS:

Informacija dėl LLAF sportininkų licencijų

Patikslinti LLAF taurės varžybų (vasario 1 d.) nuostatai ir programa

Lengvaatlečių pasirodymą pradėjusi K. Deliautaitė: „Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę“
2018-08-06

„Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę čia dalyvauti, nors rezultato norėjosi žymiai geresnio“, – šyptelėjo Berlyne vykstantį Europos lengvosios atletikos čempionatą Lietuvai atidariusi sprinterė Karolina Deliautaitė. Šią savaitę 23-ąjį gimtadienį minėsianti bėgikė 100 m atrankoje užėmė 23 vietą bei liko už pusfinalio ribos.

Lietuvė nuotolį įveikė per 11,75 sek. Geriausio jos sezono rezultato – 11,54 sek. – būtų pakakę patekimui į kitą etapą. Tokį laiką sportininkė parodė prieš savaitę vykusiame Lietuvos čempionate.

„Jaučiau didesnę atsakomybę, nes tai buvo pirmas suaugusiųjų čempionatas. Pakankamai daug žiūrovų, nesu pripratusi ir varžovės gana stiprios. Bėgau su elitu ir norėjosi geriausio rezultato – Berlyne visada norėjau bėgti“, – pasakojo K.Deliautaitė.

Sprinterė pastebėjo, kad jaudulys ją labiau kamavo viešbutyje, o ne stadione.

„Kelias dienas prieš varžybas jaudinausi labiau nei sėdėdama „call room‘e“ (starto laukimo kambarys – lengvoji.lt). Sėdžiu viešbutyje, atrodo, kad jaudinuosi, bijau, sėdžiu stadione – išmušė kažkokia apatija“, – sakė K.Deliautaitė.

Antrą atrankos bėgimą, kuriame startavo ir lietuvė, laimėjo Lenkijos sprinto žvaigždė Ewa Swoboda. Viena čempionato favoričių 100 m nubėgo per 11,33 sek. Beje, būtent lenkė bėgo greta pirmame take startavusios K.Deliautaitės.

„Gaila, kad šalia nebuvo apylygės varžovės, gal bėgimas būtų buvęs kitoks. Pirmame take bėgant iš vienos pusės išvis nieko nėra, iš kitos – be proto gera „starterė“. Žinant mano startą, ji iškart du metrus į priekį pabėgo ir reikėjo kovoti vienai“, – komentavo Jono Čižausko auklėtinė.

Beje, K.Deliautaitė yra viena iš trijų Lietuvos sportininkų, kuriai Europos lengvosios atletikos asociacija suteikė teisę startuoti čempionate ir neįvykdžius normatyvo. Tiesa, lietuvės geriausias sezono rezultatas už normatyvą prastesnis buvo vos 0,04 sek.

„Labai džiaugiuosi, kad pakvietė, nes antrus metus iš eilės nepasisekė įvykdyti normatyvo – bėgau labai šalia. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę čia dalyvauti, bet yra kaip yra“, – sakė sprinterė.

Antradienį pasirodymą Europos čempionate pradės rutulio stūmikė Ieva Zarankaitė, 800 m bėgsianti Eglė Balčiūnaitė, 3000 m kliūtinio bėgimo specialistas Justinas Beržanskis bei didžiausia Lietuvos komandos viltis, disko metikas Andrius Gudžius, o 50 km sportinio ėjimo varžybose startuos Tadas Šuškevičius ir Arturas Mastianica.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite