SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Klaipėdos sezono atidarymo varžybose (gruodžio 14 d.) bus rungtyniaujama ir trišuolyje – patikslinti nuostatai ir programa

Šiaulių sprinto varžybos (gruodžio 13 d.): patikslinta programa

Lietuvos čempionatas pirmą kartą vyks Palangoje
2015-08-04

Rugpjūčio 7-8 dienomis atnaujintame Palangos miesto stadione vyks svarbiausias metų lengvosios atletikos renginys Lietuvoje – šalies čempionatas. Į pajūrį sugužės beveik pustrečio šimto sportininkų, tarp kurių bus bene visi tituluočiausi šių dienų lengvaatlečiai.

Dalis sportininkų jau antrą savaitę pluša treniruočių stovykloje Palangoje, kur turėjo galimybę susipažinti su renovuotu miesto stadionu. Jis lengvaatlečiams paliko gana gerą įspūdį.

„Stadionas tikrai dailus, džiugu, kad pagaliau ir Palanga turi gana gerą sporto bazę. Kasmet atvykstame į pajūrį stovyklauti, tad papildomas stadionas ir sporto salė yra labai pravarti, – džiaugėsi šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė. – Kadangi danga tiesta šiemet, ji nėra labai kieta, tad šuolių rungčių varžyboms gal ir nevisai ideali, bet treniruotėms tikrai puiki!“

A.Palšytė sezoną pradėjo įspūdinga pergale prestižinių Deimantinės lygos varžybų etape Katare, tačiau po to patyrė traumą, dėl kurios varžybose nedalyvavo kiek daugiau nei mėnesį. Į šuolių į aukštį sektorių lengvaatletė sugrįžo pergalingai bei triumfavo Universiadoje. Vėliau lietuvė su visomis pajėgiausiomis planetos šuolininkėmis išbandė jėgas Deimantinės lygos etape Monake, kur užėmė aukštą ketvirtą vietą.

„Šiuo metu tikrai sunkiai dirbu treniruotėse, tad sportinė forma gerėja, bet neakcentuojame, kad jos pikas būtų per Lietuvos čempionatą, varžybose dalyvausiu esant didelei fizinei apkrovai. Visas dėmesys nukreiptas į pasaulio čempionatą Pekine“, – teigė A.Palšytė.

Lietuvė All-Athletics.com sudarytame planetos reitinge užima penktą vietą. Pasak sportininkės, šis reitingas yra svarbiausias lengvosios atletikos pasaulyje, o už patekimą į Top-10 netgi gaunamos premijos iš atletus remiančių įmonių.

Vasaros sezonas lengvaatlečiams buvo sėkmingas: Universiadoje triumfavo A.Palšytė, Europos iki 23 metų čempionate – trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė, su medaliais grįžo ieties metikai Edis Matusevičius, Liveta Jasiūnaitė, disko metikas Andrius Gudžius. Dar penki sportininkai įvairaus amžiaus grupių čempionatuose liko su „mediniais“ medaliais, užimdami ketvirtas vietas. Prieš šalies čempionatą dauguma pajėgiausių sportininkų praėjusį savaitgalį išbandė jėgas Baltijos šalių mače Valmieroje (Latvija).

Bene didžiausia Lietuvos komandos puošmena varžybose tapo E.Matusevičiaus pasirodymas ieties metimo rungtyje. 19-metis sportininkas ietį numetė 78,82 metro, pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą, pagerino 16 metų gyvavusį šalies jaunimo rekordą bei mače užėmė antrą vietą. Tarp jaunimo grupės sportininkų pasaulyje toliau už lietuvį metė tik slovėnas Matija Muharas (79,20 m).

„Valmieroje varžybas baigiau po keturių bandymų, nes pajutau stiprų kirkšnies skausmą, kuris neleido baigti varžybų. Bandysiu susitvarkyti su skausmu ir, jei viskas bus gerai, Palangoje sieksiu aukščiausių rezultatų“, – sakė E.Matusevičius.

Sportininkas priartėjo ir prie svarbiausių suaugusiųjų tarptautinių varžybų normatyvų. Kitų metų Europos čempionato normatyvas – 79 metrai, šių metų planetos pirmenybių – 82 m, o kitąmet vyksiančių Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių – 83 m. Beje, asmeninį rekordą E.Matusevičius per metus pagerino net septyniais metrais. Iki šio sezono ieties metiko geriausias rezultatas buvo 71,52 metro.

„Po Europos čempionato netikėjau, kad galiu pakartoti tokius rezultatus, tačiau įrodžiau sau, jog jei viską atliksiu techniškai, tai yra įmanoma. Prieš sezoną planavome Europos jaunimo čempionate numesti bent 75 metrus, tą ir padarėme. Su treneriu nekalbame apie rezultatus, o analizuojame techniką, dėl kurios kyla ir rezultatai“, – tikino E.Matusevičius.

Lietuvos čempionatas – paskutinė galimybė įvykdyti rugpjūčio 22-30 dienomis Kinijoje vyksiančio pasaulio lengvosios atletikos čempionato normatyvus. Šiuo metu teisę startuoti pasaulio čempionate jau iškovojo net 17 lengvaatlečių, tačiau dėl traumų arba prastų sportinių formų į Kiniją nevyks maratonininkės Živilė Balčiūnaitė, Remalda Kergytė, Vaida Žūsinaitė bei ėjikai Marius Žiūkas ir Kristina Saltanovič.

Lietuvos čempionato bei stadiono atidarymo ceremonija vyks penktadienį 16 val. 30 min. Varžybų pradžia šeštadienį – 16 val.

 

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite