SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Dėl techninių kliūčių LLAF taurės šuolių su kartimi varžybos (buvo numatytos gruodžio 14 d.) nebus vykdomos

Lietuvos čempionatas: pirmoji diena
2022-06-25

Šiandien 14.00 val. Šiauliuose iškilmingai atidarytas Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas.

Pirmąją varžybų dieną sužinojome 23 rungčių prizininkus:

VYRAI

100 m. 1.Gediminas Truskauskas (Vilnius) 10.53/-1.2 (atrankoje 10.35/3.0, apgynė pernai laimėtą čempiono titulą), 2.Kostas Skrabulis (Vilnius) 10.89 (atrankoje 10.69/1.4), 3.Dovydas Jocius (Raseiniai) 10.89 (atrankoje 10.70/2.9)

400 m. 1.Tomas Keršulis (Lietuva) 46.45 (asmeninis rekordas, geriausias Lietuvos sezono rezultatas, pakartojo pernykštį laimėjimą), 2.Lukas Sutkus (Telšiai) 47.57 (asmeninis rekordas), 3.Dariuš Križanovskij (Vilnius) 48.05 (asmeninis rekordas).

1500 m. 1.Simas Bertašius (Raseiniai/Vilnius) 3:48.69 (aukso medalis septintą kartą iš eilės), 2.Arnas Gabrėnas (Vilnius) 3:50.82 (asmeninis rekordas), 3.Eduardas Rimas Survilas (Vilnius) 3:58.34.

10000 m. 1.Justinas Beržanskis (Šiauliai) 31:39.32 (šioje distancijoje buvo laimėjęs tik sidabrą prieš 11 metų), 2.Jaunius Strazdas (Vilnius) 32:02.61 (asmeninis rekordas), 3.Evaldas Gustaitis (Marijampolė) 32:06.56 (asmeninis rekordas).

3000 m kliūtinis  bėgimas. 1.Giedrius Valinčius (Marijampolė) 9:07.66 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, penktą čempionatą paeiliui tarp medalininkų: 2018-2019 m – sidabras, 2020-2022 m – auksas), 2.Airidas Bendaravičius (Marijampolė) 10:02.49 (asmeninis rekordas), 3.Matas Baura (Šiaulių r.) 10:37.95.

110 m barjerinis bėgimas. 1.Edgaras Benkunskas (Kaunas) 14.52/-0.5 (antras medalis šios rungties Lietuvos čempionatuose – pernai buvo bronza), 2.Domas Gailevičius (Kaunas) 14.88, 3.Matas Vilinauskas (Klaipėda) 15.93.

Šuolis į aukštį. 1.Juozas Baikštys (Šiauliai) 2.20 (iki šiol buvo laimėjęs tik bronzos medalį 2015 metais), 2.Mantas Liekis (Klaipėda) 2.15 (pakartotas asmeninis rekordas, Lietuvos vicečempionu tapo ketvirtą kartą), 3.Adrijus Glebauskas (Kaunas/Kėdainiai) 2.15 (dešimtą kartą paeiliui tapo prizininku – 5 kartus buvo pirmas, 2 – antras, 3 – trečias).

Šuolis su kartimi. 1.Osvaldas Gedrimas (Klaipėda) 4.90 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, šeštas iš eilės, septintas per visą laiką laimėtas aukso medalis), 2.Lukas Kolpakovas (Vilnius) 4.60, 3.Nikodemas Laurynas (Vilnius) 4.60.

Šuolis į tolį. 1.Marius Vadeikis (Kaunas) 7.53/0.6 (pripažįsta tik auksą [2009, 2016, 2018, 2019, 2022] ir bronzą [2007, 2010, 2011, 2012, 2015, 2016]), 2.Artūras Raklevičius (Vilnius) 7.49/-0.2 (asmeninis rekordas), 3.Tomas Lotužis (Skuodas/Vilnius) 7.47/-0.9.

Rutulio stūmimas. 1.Šarūnas Banevičius (Klaipėda/Klaipėdos r.) 17.54 (aukso medalį laimėjo aštuntą kartą iš eilės, devintą per visą istoriją), 2.Vytenis Ivaškevičius (Vilnius) 17.42, 3.Simonas Bakanas (Kaunas/Utena) 16.82.

Disko metimas. 1.Mykolas Alekna (Vilnius) 69.00 (asmeninis rekordas, Lietuvos U23 ir 19-mečių rekordai, dvyliktas Aleknų šeimos aukso medalis disko metime – vienuoliką buvo laimėjęs tėtis Virgilijus), 2.Andrius Gudžius (Kaunas) 65.21 (14-as medalis Lietuvos čempionatuose – dabar turi 7 aukso. 6 sidabro ir 1 bronzos), 3.Aleksas Abromavičius (Vilnius) 59.93 (15-as medalis Lietuvos čempionatuose – 4 aukso, 5 sidabro, 6 bronzos).

4×100 m. 1.Kaunas (Tomas Sabašinskas, Edgaras Benkunskas, Domantas Dobrega, Kristupas Seikauskas) 41.59 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas), 2.Kaunas (Lukas Šermukšnis, Einius Trumpa, Domas Gailevičius, Nedas Talalas) 41.91, 3.Šiauliai (Dangiras Grušas, Dominykas Urbonas, Nojus Navickas, Airidas Zabaras) 43.57.

MOTERYS

100 m. 1.Eva Misiūnaitė (Kaunas/Vilnius) 12.00/-2.8 (atrankoje 11.73/3.5, antras Lietuvos čempionatų medalis šioje distancijoje, pernai buvo antra), 2.Lukrecija Sabaitytė (Vilnius) 12.05 (atrankoje 11.66/2.0), 3.Karolina Deliautaitė (Kaunas) 12.10 (atrankoje 12.02/0.4).

400 m. 1.Agnė Šerkšnienė (Kaunas) 54.66 (dvyliktas čempionatų medalis bėgant 400 m – 9 aukso, 3 sidabro), 2.Ema Sarafinaitė (Jonava) 55.95 (asmeninis rekordas), 3.Roberta Žikaitė (Kaunas/Raseiniai) 58.13.

1500 m. 1.Vytautė Budavičienė (Kaišiadorys) 4:24.87 (asmeninis rekordas, čempione tapo pirmą kartą, 2017 ir 2021 metais buvo laimėjusi sidabro, 2020 metais – bronzos medalius), 2.Eglė Vaitulevičiūtė (Vilnius) 4:26.39 (asmeninis rekordas), 3.Andra Tamašauskaitė (Kaunas) 4:32.06 (asmeninis rekordas).

10000 m. 1.Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė (Alytus/Kaunas) 36:13.31 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, šioje distancijoje čempione tapo antrą kartą, prieš tai 2020 metais), 2.Diana Banienė (Panevėžys) 36:49.14 (asmeninis rekordas).

3000 m kliūtinis  bėgimas. 1.Greta Karinauskaitė (Šiauliai) 9:50.26 (asmeninis, Lietuvos U23  ir Lietuvos čempionatų rekordas, geriausias Lietuvos sezono rezultatas, antras čempionės medalis kliūtiniame bėgime), 2.Regvita Gackaitė (Elektrėnai/Šiauliai) 11:34.10 (asmeninis rekordas).

100 m barjerinis bėgimas. 1.Gabija Klimukaitė (Klaipėda) 14.28/-1.7 (pirma pergalė Lietuvos čempionate, 2019-2021 metais buvo sidabro medalininkė), 2.Neda Lasickaitė (Vilnius) 14.56 (asmeninis rekordas), 3.Olivija Vaitaitytė (Vilnius) 14.81.

Šuolis su kartimi. 1.Rugilė Miklyčiūtė (Kaunas) 4.10 (tris kartus – 3.95 m, 4.00 m, 4.10 m – gerino Lietuvos moterų, U20, U18, 19-mečių, 18-mečių ir 17-mečių rekordus, įvykdė pasaulio jaunimo čempionato normatyvą, antras aukso medalis Lietuvos čempionatuose), 2.Elzė Kudulytė (Vilnius) 3.50 (asmeninis rekordas), 3.Kamilė Petrauskaitė (Kaunas) 3.40.

Šuolis į tolį. 1.Jogailė Petrokaitė (Raseiniai) 6.76/0.0 (asmeninis rekordas, geriausias Lietuvos sezono rezultatas, ketvirtas Lietuvos čempionatų aukso medalis), 2.Luka Garšvaitė (Kaunas) 6.12/-0.3, 3.Eivilė Cemnolonskytė (Panevėžys/Vilnius) 5.97/-0.1 (asmeninis rekordas).

Rutulio stūmimas. 1.Ieva Zarankaitė (Utena) 16.83 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, penktas iš eilės laimėtas čempionatas, šeštas per visą laiką), 2.Urtė Bačianskaitė (Panevėžys) 14.39, 3.Eglė Zarankaitė (Utena/Vilnius) 12.85.

Disko metimas. 1.Ieva Zarankaitė (Utena) 59.42 (dešimtas čempionatas iš eilės su medaliu: 2013-2017 m sidabras, 2018-2022 m auksas), 2.Paulina Stuglytė (Rokiškis/Vilnius) 48.90, 3.Eglė Zarankaitė (Utena/Vilnius) 48.73.

4×100 m. 1.Šiauliai (Airūnė Čegytė, Marija Fausta Rimkevičiūtė, Gerda Kirkytė, Ema Rupšytė) 47.27 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas), 2.Kaunas (Karolina Talalaitė, Aistė Unskinaitė, Greta Zalatoriūtė, Andrė Ožechauskaitė) 47.35, 3.Kaunas (Evelina Savickaitė, Austė Macijauskaitė, Urtė Kščenavičiūtė, Akvilė Jonauskytė) 47.50.

Čempionato transliaciją galite žiūrėti per SPORT1 televiziją bei LLAF facebook’o paskyroje.

Rezultatai.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite