Lietuvos pavasario kroso čempionatas
2017-04-29

Penktadienį Palangoje vyko Lietuvos pavasario kroso čempionatas ir visų amžiaus grupių pirmenybės.

Vyrų 8 km bėgimą laimėjo kaunietis Remigijus Kančys (24:33). Tai jo pirmoji pergalė Lietuvos kroso čempionatuose. Iki šiol jis buvo iškovojęs pavasario ir rudens krosuose 3 sidabro ir 5 bronzos apdovanojimus. Praėjusių metų čempionas Darius Petkevičius  (Marijampolė) liko antras (24:59), trečias finišavo Evaldas Gustaitis (Marijampolė) 25:20.

Pirmą kartą Lietuvos kroso čempione tapo ir Loreta Kančytė (Kaunas), 6 km nubėgusi per 21 min. 39 sek. Kiti medaliai atiteko klaipėdietėms Bangai Balnaitei (21:56) ir Eglei Krištaponytei (22:24).

Kitose amžiaus grupėse nugalėjo:
U23. Darius Petkevičius (Marijampolė) 24:59 (8 km) ir Renata Butkytė (Švenčionys) 24:11 (6 km).
Jaunimas. Ernestas Danilovas (Kelmė) 19:28 (6 km) ir Auksė Linkutė (Šiauliai) 14:26 (4 km).
Jauniai. Giedrius Valinčius (Marijampolė/Kalvarija) 12:15 (4 km) ir Ugnė Žvinklytė (Klaipėda) 10:45 (3 km).
Jaunučiai. Justas Budrikas (Šilutė) 6:12 (2 km) ir Marija Jekabsone (Kaunas) 6:48 (2 km).
Vaikai. Erik Černiavski (Švenčionys) 3:07 (1 km) ir Agnė Ramanauskaitė (Klaipėda) 3:15 (1 km).

Miestų grupėje nugalėjo Klaipėda, rajonų – Vilniaus rajonas, klubų – Klaipėdos „Nikė“.

Šios varžybos kartu buvo ir Lietuvos kroso taurės trečias etapas. Prieš ketvirtą etapą, kuris vyks jau tik rudenį – spalio 20 d., pirmauja: