SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Šiaulių metimų čempionatas vyks balandžio 29 d.

Lietuvos sporto apdovanojimuose metų sportininku pripažintas Mykolas Alekna
2023-12-22

Ketvirtadienį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko Lietuvos sporto apdovanojimų ceremonija, kurioje buvo išrinkti geriausi 2023 metų olimpiečiai ir paralimpiečiai. Geriausiu metų sportininku antrus metus iš eilės tapo Manto Jusio ir Mohamado Saataros treniruojamas lengvaatletis Mykolas Alekna. Disko metikui apdovanojimą įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

2023 metais M. Alekna pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalį, tapo Europos U23 ir Lietuvos čempionu, įvykdė olimpinį normatyvą ir pasiekė asmeninį rekordą (71 m).

Metų sportininko kategorijoje buvo nominuotas ir Andrius Gudžius, kuris šiemet iškovojo Europos žaidynių bronzą ir užėmė šeštą vietą pasaulio čempionate. Pasaulio čempionas geriausio sportininko titulą pelnė 2017 ir 2018 metais. Olimpinis čempionas Virgilijus Alekna metų sportininku pripažintas 2000 metais, paskui tris kartus iš eilės (2004–2006 m.).

Šiemet metų trenerio kategorijoje buvo nominuotas M. Jusis, kuris šį apdovanojimą pelnė pernai.  Metų proveržio titulo siekė kliūtinio bėgimo atstovė Greta Karinauskaitė. Apdovanojimų nominantai buvo paskelbti lapkritį, juos išrinko Lietuvos sporto apdovanojimų Taryba, sudaryta iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto,  Lietuvos paralimpinio komiteto,  Lietuvos sporto žurnalistų federacijos, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos, Lietuvos olimpinio fondo, LTOK sportininkų komisijos atstovų. Tarybos balsas sudarė 80 proc., likusius 20 proc. lėmė visuomenės balsas.

Lietuvos sporto apdovanojimus tiesiogiai transliavo TV3 televizija. Įrašas

 

lengvoji.lt

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite