SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Lietuvos kroso taurės II etapo (Trakai, balandžio 20 d.) patikslinta programa

LLAF ataskaitinė konferencija
2016-05-02

Penktadienį Palangos „Vanagupės“ viešbutyje vyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ataskaitinė konferencija, kurioje dalyvavo 46 balsavimo teisę turintys LLAF priklausančių klubų ir organizacijų atstovai. Federacijos veikla, kaip ir praėjusiais metais, vienbalsiai buvo įvertinta gerai.

Konferencijos pradžioje LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis apžvelgė ne tik 2015-uosius, bet ir į pastaruosius 15 metų, kuriuos jis praleido užimdamas federacijos prezidento pareigas. 2000-aisiais LLAF skendo skolose, organizavo ženkliai mažiau varžybų bei deleguodavo kur kas mažesnį skaičių sportininkų, trenerių ir pagalbinio personalo į svarbiausius metų startus.

2015 metais LLAF šalyje organizavo 68 varžybas, į tarptautinius čempionatus ar mačus delegavo 486 sportininkus bei 142 trenerius ir lydinčio personalo atstovus. Vien delegavimas į Europos, pasaulio čempionatus, tarpvalstybines varžybas bei mačus iš LLAF biudžeto atseikėjo daugiau nei 170 tūkst. eurų.

Nors praėjusių metų biudžetas buvo numatytas deficitinis, federacija sugebėjo baigti metus, turėdama teigiamą balansą. Konferencijoje patvirtintas 2016-ųjų biudžetas taip pat numatomas deficitinis.

„Lėšų trūksta, bet reikia paminėti, kad per pastaruosius 15 metų vieną trečdalį LLAF biudžeto sudarydavo ne valstybės, ne LTOK, bet federacijos iš rėmėjų gautos ar kitaip uždirbtos lėšos. Jos svyruodavo nuo 200 tūkst. iki 400 tūkst. eurų per metus. Tačiau norint įgyvendinti visus federacijos keliamus tikslus, kasmet trūksta mažiausiai 500 tūkst. eurų“, – sakė E.Skrabulis.

Pasak LLAF prezidento, lėšų trūks ir artimiausiais metais, kol žmonės nepakeis požiūrio į tikrąjį sportą, jo misiją, našumą bei naudą. E.Skrabulis taip pat įžvelgė trenerių problemą: jie praranda autoritetą atletų akyse.

„Ne federacija kasdien dirba su sportininkais ir ne vadovai bėga, šoka ar meta. Tą atlieka atletai, o juos ruošia treneriai. Yra nemažas būrys nuoširdžiai ir moderniai dirbančių trenerių, besidominčių sporto-mokslo pasiekimais. Bet jų yra ženkliai per mažai, – teigė E.Skrabulis.

– Treneriai praranda autoritetą lengvaatlečių akyse. Kodėl? Nes sportininkai sustoja tobulėti, gauna traumas. Geras sportininkas visą save atiduoda sportui ir to paties ar bent kažko panašaus reikalauja ir iš trenerio. Nesulaukęs pradeda blaškytis, kyla konfliktai, išvykstama į užsienį ar net baigiamos karjeros.“

Po LLAF prezidento kalbos revizijos komisijos įgaliotas Viktoras Meškauskas pristatė 2015-ųjų ataskaitą, federacijos generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva pateikė praėjusių metų finansinę ataskaitą bei pristatė šių metų biudžetą, o vyr. rinktinės treneris Kęstutis Jezepčikas apžvelgė praėjusių metų rezultatus bei 2016-ųjų perspektyvas.

Konferencijos metu taip pat patvirtinti du nauji LLAF nariai – sporto klubas „Focus“ (Vilnius) bei lengvosios atletikos klubas „Šokliukas“ (Raseiniai). Tylos minute pagerbtas anapilin iškeliavęs profesorius Aleksas Stanislovaitis ir kiti garbūs lengvosios atletikos šeimos atstovai.

Dar prieš konferenciją vykusiame LLAF Taybos posėdyje patvirtina, kad trečiąja maratonininke, kuri galės vykti į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, tapo Vaida Žūsinaitė, o atsargine šios rungties atstove laikoma Monika Juodeškaitė. Analogiškai situacijai susiklosčius tarp moterų 20 km sportinio ėjimo rungties atstovių nutarta, kad į Brazilija vyks Brigita Virbalytė-Dimšienė ir Neringa Aidietytė, o trečia laimingoji bei atsarginė sportininkės paaiškės po savaitgalį vyksiančių pasaulio komandinio čempionato varžybų.

Konferencijoje taip pat patvirtinti prašymai tarptautinio meistro vardą suteikti ėjikei Monikai Vaiciukevičiūtei, o sporto meistro vardą – rutulio stūmikui Mantui Laurinavičiui.

Kita LLAF konferencija bus ne tik ataskaitinė, bet ir rinkiminė.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite