SVARBŪS PRANEŠIMAI:
LLAF būstinėje – istorinis bėgimo organizatorių susitikimas
2018-01-25

Trečiadienį Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) būstinėje Vilniuje rinkosi bėgimo renginių organizatoriai. Antrą kartą drauge susibūrę bėgimų iniciatoriai susitikimo metu dalijosi patirtimi bei sprendė aktualias varžybų rengimo problemas.

„Bėgimas ir fizinis aktyvumas daugeliui tampa vis didesne gyvenimo būdo dalimi. Džiugu, kad tiek bėgimo renginių organizatoriai, tiek rėmėjai, bėgimo klubai ir patys bėgikai pradeda bendrą dialogą ir ieško būdų kaip drauge pasiekti didesnių rezultatų ir užtikrinti geresnes sąlygas ir galimybes bėgiojantiems“, – sakė susitikimą iniciavusios VšĮ „Tarptautinis maratonas“ direktorius Darius Mikulis.

Susitikime dalyvavo 20 įvairių organizacijų atstovų, tarp kurių buvo ne tik bėgimo renginių organizatoriai, bet ir sporto pardavimų industrijos atstovai bei sporto klubų deleguoti asmenys.

„Susirinko visi tie, kurie formuoja bėgimo kultūrą, daro iniciatyvas ir yra atsakingi už tai, kaip viskas vyksta. Pastarųjų kelerių metų tendencija rodo, kad bėgimo populiarumas auga, atsiranda įvairių to formų – plento bėgimai, trail bėgimai, miške bėgimai – ir tas džiugina“, – pasakojo susitikimą koordinavęs  „Vilniaus bėgimo klubo“ vadovas Karolis Urbelionis.

Bėgimo specialistas teigė, kad atsirandą tokių iniciatyvų, kurios nėra koordinuojamos, dėl to tokie organizatorių susibūrimai yra ypač svarbūs.

„Labai smagu, kad visi susirinkome prie vieno stalo ir galime sutarti tiek dėl registracijos dalykų, rezultatų talpinimo, tiek dėl bendrų problemų, kas liečia infrastruktūrą, vaikų edukaciją ir panašius dalykus, – sakė K.Urbelionis. – Tie visi žmonės turi daug gerų minčių, džiugu, kad jomis dalijasi ir tiesiog reikia jas spausti toliau, įtraukti institucijas, kad ta bėgimo kultūra augtų. Šalia turime kaimynų pavyzdžių – latviai, estai toli pažengę ir nesinori atsilikti.“

Susitikimo metu kalbėta apie bėgimą liečiančią edukaciją, naujos kartos ugdymą, pasidalinta pasiteisinusiomis ir nepasiteisinusiomis praktikomis, idėjomis bei aktualiausiomis problemomis.

Planuojama išlaikyti susitikimų tęstinumą bei bėgimo organizatorius suburti kelis kartus per metus.

Bėgimo kultūrą skatinančių organizacijų susitikimo dalyviai:

  • VšĮ „Tarptautinis maratonas“
  • Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF)
  • Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija (LBMA)
  • Vilniaus miesto savivaldybė
  • Bėgimo renginių organizatoriai: Kauno maratonas, Miško trasa, Laukinis trail, Bėgimo taurė, Vilties bėgimas, Trakų pusmaratonis.
  • Sporto pardavimų industrijos atstovai: Sportpoint, S-Sportas, Nike, Sportland
  • Bėgimo klubų atstovai, treneriai: Vilniaus bėgimo klubas, Klaipėdos miesto bėgikų klubas „Maratonas“

 

LLAF informacija

Roberto Trakio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite