SVARBŪS PRANEŠIMAI:
LLAF taurė: dar viena A. Skujytės pergalė ir istoriniai barjerininkų rezultatai
2017-06-02

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadioną vėl užtvindė lengvaatlečiai – penktadienį čia prasidėjo tradicinės LLAF taurės varžybos. Pirmą pirmenybių dieną užfiksuoti net dešimt geriausių šalies sezono rezultatų.

Vienos pirmųjų nugalėtoją išsiaiškino 100 m barjerinio bėgimo dalyvės: šioje rungtyje triumfavo septintą rezultatą per visą šalies istoriją užfiksavusi Irma Mačiukaitė. Tik vakar po sezono JAV į Lietuvą grįžusi pasvalietė distanciją įveikė per 13,78 sek.

„Pasiektas asmeninis rekordas nustebino. Turėjau varžybas praėjusią savaitę, reikėjo poilsio, bet ruošiausi startui Lietuvoje, – pasakojo I.Mačiukaitė. – Apšilimas buvo geras, bet nenorėjau džiaugtis per anksti, kol rezultato neparodžiau. O po finišo galvoje buvo „koks vėjas“, nes buvau bėgusi tokiu laiku, pučiant per stipriam vėjui.“

Sportininkė realiai pretenduoja vykti į Europos komandinį čempionatą – visas varžoves ji aplenkė kone pusę sekundės arba dar daugiau. Be to, I.Mačiukaitė yra ir 400 m barjerinio bėgimo rungties sezono lyderė.

„100 m barjerų rungtis labiau patinka, bet 400 m barjerai tapo arkliuku. Negaliu pasverti, kuri rungtis svarbesnė, – sakė I.Mačiukaitė. – O Europos komandinis čempionatas planuose visada yra, bet ne visada pavyksta – reikia parodyti rezultatą.“

Dviejose rungtyse jėgas išbandė Austra Skujytė. Šiemet karjerą planuojanti baigti dviejų olimpinių žaidynių prizininkė ir vėl sužibėjo rutulio stūmime (16,50 m – pirma vieta), tačiau ieties metimo rungtyje parodytu rezultatu neliko patenkina: 45,13 m ir užimta vos šešta pozicija.

„Žinojau, kad rutulio stūmime galiu gerai, galėjau ir dar geriau, bet, kaip visada, pritrūko bandymų. O ieties metimas klostėsi taip pat, kaip ir pernai – tada irgi metėme į vėją, lygiai taip pat „pjoviau grybą“. Paskutiniu bandymu kažkaip 45 metrus užtaikiau, bet rezultatas vis tiek neįspūdingas“, – dienos pasirodymą reziumavo A.Skujytė.

Daugiakovininkė planavo LLAF taurės varžybose dalyvauti septynkovėje, tačiau dėl besitęsiančių Achilo sausgyslės skausmų pasirinko dvi jėgos rungtis ir 200 metrų, kuriuos bėgs šeštadienį.

„Vis dar nesu šimtu procentų sveika. Achilo skausmas nėra labai aštrus, tad bus įdomu pažiūrėti 200 m. O septynkovę dabar planuoju „eiti“ Europos daugiakovių taurės varžybose, jei pavyks pilnai išsikapanoti“, – vilčių patekti į pasaulio čempionatą nelaidojo A.Skujytė.

Moterų 400 m rungtyje triumfavo Eva Misiūnaitė: Europos uždarų patalpų čempionate praėjusią žiemą dalyvavusi bėgikė distanciją įveikė 54,41 sek.

„Kadangi sezono pradžia nėra labai sėkminga – antradienį negalėjau išlipti iš lovos dėl peršalimo – pirmą startą vertinu kaip labai gerą. Traumos neturiu, bet apsaugos dėlei užsidėjau teipą, kad nepažeisčiau raumens“, – pasakojo bėgikė, rodydama į suteipuotą koją.

Penktą rezultatą šalies istorijoje užfiksavo 110 m barjerinio bėgimo specialistas Rapolas Saulius. 21-erių sportininkas pirmą kartą distanciją įveikė greičiau nei per 14 sekundžių – 13,95 sek.

„Bėgau atsipalaidavęs, varžovų visiškai nejutau. Kai kurie barjerai gavosi daug greičiau, yra kur tobulėti, bet varžybos geros – puikus oras, geras vėjas – nebuvo jokių kliūčių, – džiaugėsi asmeninį rekordą dar parengiamajame bėgime užfiksavęs R.Saulius. – Finale oras buvo šiek tiek atvėsęs ir labai ilgai reikėjo laukti starto, tai gal sunkiau išsijudinau.“

Pagrindinis barjerininko iššūkis šiemet – Europos iki 23 metų čempionatas. Beje, į stadioną R.Saulius sugrįžo po priverstinės pertraukos: žiemos sezoną bėgikas dėl traumos praleido.

„Tai išėjo į naudą – nebėra traumos, išsigydžiau, galiu sportuoti pilnu pajėgumu. Dabar tikiuosi kiekvienose varžybose pasirodyti kuo geriau ir gerinti asmeninius rekordus“, – vylėsi R.Saulius.


Vyrų 100 m bėgimo finalas

Pirmą varžybų dieną gerais rezultatais išsiskyrė rutulio stūmikas Šarūnas Banevičius (19,46 m), 100 m bėgęs Rytis Sakalauskas (10,49 sek.), netikėtai 5000 m rungtį laimėjusi olimpiečio Remigijaus Kančio sesuo Loreta Kančytė (17 min. 7,01 sek.), ieties metikė Liveta Jasiūnaitė (57,75 m) bei šuolininkas į tolį Ramūnas Kleinauskas (7,70 m).

Šeštadienį didžiausią intrigą Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione kels disko metimo rungtys – pasirodys olimpinių žaidynių finalininkai Andrius Gudžius bei Zinaida Sendriūtė. Varžybų pradžia – 10.45 val.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite