Lietuvos kroso taurės II etapo (Trakai, balandžio 20 d.) patikslinta programa

Metų chronologija: įspūdingiausi 2020-ųjų startai
2020-12-25

Pandemijos metai – 2020-ieji – priartėjo prie finišo tiesiosios. Metai, kurie prasidėjo komplikuota ėjikų stovykla dėl gaisrų nukentėjusioje Australijoje, išsiskyrė krūva atšauktų arba perkeltų čempionatų, tad lengvaatlečiams svarbiausiais startais tapo Lietuvos bei Baltijos čempionatai, pavieniams atletams – ir Deimantinės lygos etapai.

Tačiau pergalių ir aukštų rezultatų buvo. Chronologine tvarka prisiminkime įsimintiniausius metų startus.

Sausio 29 d. Airinė Palšytė tradiciškai sezoną atidarė Kotbuse (Vokietija). Ten ji įveikė 192 cm bei užėmė penktą vietą.

Vasario 1 d. Modesta Morauskaitė įvykdė kitų metų Europos uždarų patalpų čempionato normatyvą, 400 m Valensijoje (Ispanija) nubėgusi per 53,40 sek.

Vasario 1 d. LLAF taurės varžybose Vilniuje išsiskyrė šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas (225 cm) ir 60 m bėgęs Gediminas Truskauskas (6,78 sek.), kurie pasiekė aukšto lygio asmeninius rekordus uždarose patalpose.

Vasario 4 d. „World Athletics Indoor Tour“ varžybose Diuseldorfe (Vokietija) trečią vietą iškovojo Dovilė Kilty. Trišuolio rungtyje ji nušoko 14,06 m ir pasiekė antrą geriausią karjeros rezultatą uždarose patalpose.

Vasario 8 d. Maglingene (Šveicarija) Europos uždarų patalpų čempionato normatyvą įvykdė Agnė Šerkšnienė. Ji 400 m nubėgo per 53,64 sek.

Vasario 15 d. Lietuvos studentų čempionate Kaune driokstelėjo Ieva Zarankaitė. Rutulį ji nustūmė 17,25 m, pagerino asmeninį rekordą bei pasiekė šeštą rezultatą šalies istorijoje.

Vasario 16 d. Stambule (Turkija) asmeninį rekordą pagerino G.Truskauskas. 60 m jis įveikė per 6,77 m bei įvykdė Europos uždarų patalpų čempionato normatyvą.

Vasario 16 d. Klemsone (JAV) asmeninį uždarų patalpų rekordą pasiekė Jogailė Petrokaitė, į tolį nušokusi 6,46 m.

Vasario 21 d. Klaipėdoje prasidėjusiame Lietuvos čempionate net 39-erius metus gyvavusį varžybų rekordą pagerino Simas Bertašius. Jis 1500 m įveikė per 3 min. 43,25 sek.

Vasario 22 d. Klaipėdoje šalies čempionate trečią sezono rezultatą pasaulyje 3000 m sportinio ėjimo rungtyje užfiksavo Živilė Vaiciukevičiūtė. Ji šį nuotolį nužingsniavo per 12 min. 32,65 sek.

Vasario 27 d. Belgrade (Serbija) Lietuvos 1500 m rungties uždarų patalpų rekordą pasiekė S.Bertašius. Jo rezultatas – 3 min. 42,06 sek.

Birželio 25 d. Birštone vyko metimų taurės varžybos, kuriose Andrius Gudžius pasiekė devintą rezultatą pasaulyje (65,81 m), o I.Zarankaitė pagerino asmeninį rekordą (58,66 m).

Birželio 29 d. septinta Lietuvos disko metike, įveikusia 60 m ribą, tapo I.Zarankaitė. Vilniaus miesto sporto centro čempionate ji įrankį numetė 60,60 m. Tuo tarpu A.Gudžius pasiekė savo sezono rekordą – 67,08 m.

Liepos 8 d. Klaipėdos čempionate aštuntą geriausią rezultatą savo karjeroje ir ketvirtą pasaulyje vasaros sezono metu pasiekė A.Gudžius. Diską jis numetė 68,68 m – tai geriausias jo 2020 metų rezultatas.

Liepos 15 d. baigėsi dvi dienas Vilniuje vykusios LLAF metimų taurės varžybos. Favoritai pateisino savo statusą: A.Gudžius numetė 67,83 m, I.Zarankaitė – 60,60 m.

Liepos 19 d. Randverėje (Estija) I.Zarankaitė trečią kartą šį sezoną pagerino asmeninį rekordą – 61,60 m.

Liepos 19 d. vyko Vilniaus 100 km varžybos, kuriose šios ultra bėgimo rungties Lietuvos rekordą pagerino Gitana Akmanavičiūtė. Net 55 min. buvusį rekordą viršijusi kaunietė distanciją įveikė per 7 val. 38 min. 58 sek.

Liepos 24-25 d. Vilniuje vykusiame Lietuvos jaunimo čempionate suspindo šuolininkai: Luka Garšvaitė šuoliuose į tolį pasiekė trečią rezultatą tarp bendraamžių pasaulyje (6,33 m), o Augustas Bukauskas šuoliuose į aukštį – penktą (216 cm). Mykolas Alekna diską švystelėjo 62,16 m, pasiekė Lietuvos 17-mečių rekordą bei ketvirtą rezultatą jaunimo grupėje planetoje iki tos dienos.

Rugpjūčio 7 d. Palangoje prasidėjusiame Lietuvos čempionate lengvaatlečiai startavo puikiai – aukštesnius rezultatus nei pernai užfiksavo net 14 čempionų iš 16 individualiose rungtyse. Sėkmingai pasirodė A.Gudžius (disko metimas 68,16 m), ketvirtą rezultatą šalies istorijoje pasiekė G.Truskauskas (100 m – 10,37 m), rekordą pagerinti bandė S.Bertašius (1500 m – 3 min. 40,34 sek.), geriausią savo rezultatą po traumos pasiekė A.Šerkšnienė, 400 m nubėgusi per 52,29 sek.

10 000 m rungtyje Ignas Brasevičius po 17 metų pertraukos tapo pirmuoju lietuviu, nuotolį įveikusiu greičiau nei per pusvalandį (29 min. 53,81 sek.), o Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė pasiekė dešimtą rezultatą Lietuvos istorijoje (34 min. 40,86 sek.).

Rugpjūčio 8 d. čempionatas baigėsi dviem varžybų rekordais: G.Truskauskas 200 m įveikė per 20,83 sek. (antras rezultatas Lietuvos istorijoje), o trišuolyje D.Kilty nušoko 14,18 m. Geriausius metų rezultatus pasiekė ieties metimo lyderiai: Edis Matusevičius numetė 81,38 m, o Liveta Jasiūnaitė – 60,27 m.

Rugpjūčio 14 d. pirmą Uogrėje (Latvija) vykusio Baltijos čempionato dieną lietuviai laimėjo 6 rungtis, o ant prizininkų pakylos iš viso kopė 17 sykių. Pergales iškovojo diskininkė I.Zarankaitė (59,51 m), 400 m bėgusi M.Morauskaitė (53,22 sek.), 1500 m bėgęs S.Bertašius (3 min. 41,21 sek.), 100 m laimėjęs G.Truskauskas (10,50 sek.), šuolininkas į tolį Tomas Lotužis (7,55 m) bei vyrų estafetės 4×100 m komanda (41,28 sek.).

Rugpjūčio 15 d. Baltijos čempionate lietuviai laimėjo daugiausiai rungčių, tačiau komandinėje įskaitoje į priekį praleido estus. Antrą varžybų dieną čempionais tapo 5000 m sportinio ėjimo rungtį laimėjusi Brigita Virbalytė (22 min. 20,05 sek.), 10 000 m sportinio ėjimo rungtyje pirmas finišavęs Marius Žiūkas (40 min. 49,89 sek.), 800 m bėgęs Benediktas Mickus (1 min. 49,54 sek.), trišuolininkas T.Lotužis (15,57 m), rutulį stūmusi I.Zarankaitė (15,55 m), 400 m barjerinį bėgimą laimėjusi M.Morauskaitė (57,69 sek.), 200 m bėgęs G.Truskauskas (21,12 sek.), šuolininkas į aukštį A.Glebauskas (222 cm), moterų 4×400 m estafetės komanda (3 min. 42,84 sek.).

Geriausiais Baltijos čempionato lengvaatlečiais tapo aukščiausius rezultatus tarp visų trijų šalių atletų užfiksavę disko metikas A.Gudžius (68,41 m – čempionato rekordas) ir šuolininkė į tolį J.Petrokaitė (6,57 m).

Rugpjūčio 22 d. Vilniuje vykusiose LLAF taurės varžybose Lietuvos 1 mylios bėgimo rekordą pagerino S.Bertašius – 3 min. 59,25 sek.

Rugpjūčio 22 d. Jelgavoje (Latvija) pasaulio elitui priklausančias Latvijos ietininkes pranoko L.Jasiūnaitė, laimėjusi Janio Lūsio atminimo varžybas – 59,13 m.

Rugpjūčio 23 d. vienintelėse šiemet Deimantinės lygos varžybose, kuriose buvo vykdoma disko metimo rungtis, A.Gudžius užėmė trečią vietą (66,80 m).

Rugpjūčio 31 d. Pabianicėse (Lenkija) vykusiose „Ultra Park Weekend 2020“ varžybose Aleksandras Sorokinas pagerino Lietuvos 100 km bėgimo rungties rekordą – 6 val. 43 min. 13 sek.

Rugsėjo 5 d. Birštone pasiektas geriausias pasaulio sezono rezultatas 10 000 m sportinio ėjimo rungtyje. Jo autore tapo B.Virbalytė, nuotolį nužingsniavusi per 44 min. 18,53 sek.

Rugsėjo 11 d. Poznanėje (Lenkija) sau pačiam priklausiusį Lietuvos 1500 m rekordą po dvejų metų pertraukos pagerino S.Bertašius – 3 min. 38,01 sek.

Rugsėjo 13 d. Bazelyje Šveicarijos čempionate geriausią sezono rezultatą pasiekė A.Šerkšnienė, 400 m nubėgusi per 51,84 sek.

Rugsėjo 13 d. „World Athletics Continental Tour“ serijos varžybose Berlyne (Vokietija) A.Gudžius įveikė visą sezoną vien pergales skynusį švedą Danielį Stahlį. Lietuvio rezultatas – 66,72 m.

Rugsėjo 15 d. paskutinėse sezono „World Athletics Continental Tour“ varžybose Zagrebe (Kroatija) A.Gudžius diską metė toliausiai – 68,22 m. Tai jam užtikrino antrąją vietą.

Rugsėjo 17 d. Romoje (Italija) Deimantinės lygos varžybose debiutavo A.Šerkšnienė. Debiutas įspūdingas – 51,80 sek. bei antroji vieta.

Rugsėjo 18 d. Alytuje vyko „European Athletics Permit Meeting“ serijos varžybos, 46-asis Alytaus sportinio ėjimo festivalis. Jis baigėsi B.Virbalytės pergale, kuri nuotolį nužingsniavo per 1 val. 30 min. 54 sek., įvykdė Tokijo olimpinių žaidynių normatyvą bei tapo pirmąja pasaulio lengvaatlete, kuriai po COVID-19 pandemijos pradžios pavyko iškovoti teisę dalyvauti kitų metų žaidynėse.

Spalio 17 d. Gdynėje (Lenkija) vyko pasaulio pusės maratono bėgimo čempionatas, kuriame Lietuvos komanda pasirodė ypač sėkmingai – visi šeši bėgikai pagerino asmeninius rekordus. Remigijus Kančys 21,098 km įveikė lygiai per 1 val. 4 min., pasiekė naują Lietuvos rekordą ir užėmė 82 vietą.