SVARBŪS PRANEŠIMAI:

WA patvirtintas leistinos sportinės avalynės sąrašas

Lietuvos jaunučių čempionatas (Druskininkai, 06 14-15): patikslinta programa, dalyvių sąrašas 

Metų laureatai – Palšytė, Gudžius ir Bačianskaitė!
2017-11-27

Pirmadienį iškilminguose apdovanojimuose „Vilnius Grand Resort“ komplekse antrus metus iš eilės geriausiais Lietuvos metų lengvaatlečiais pripažinti disko metikas Andrius Gudžius ir šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė.

Tiesa, nors abiem atletams šie apdovanojimai ne naujiena, pasiekimai, už kuriuos jie apdovanoti šiemet – įspūdingi. Po sunkaus 2016-ųjų metų sezono Andriui Gudžiui šie metai tapo auksiniais.

Disko metikas pasaulio čempionate Londone laimėjo aukso medalį (69,21 m) ir tapo pirmu lietuviu per 12 metų, iš pasaulio pirmenybių parvežusiu apdovanojimą, o sezoną užbaigė triumfu Deimantinės lygos varžybose (68,16 m). A.Gudžius rinkimuose už nugaros paliko ieties metiką Edį Matusevičių ir maratonininką Remigijų Kančį.

Airinė Palšytė tapo uždarų patalpų Europos čempione Belgrade ir du kartus gerino Lietuvos rekordą (200 cm ir 201 cm) bei Universiadoje iškovojo bronzą (191 cm). Geriausiųjų rinkimuose lengvaatletė pranoko antroje vietoje likusią bėgikę Eglę Balčiūnaitę bei ėjikę Živilę Vaiciukevičiūtę.

Kylančios žvaigždės apdovanojimą atsiėmė septynkovininkė Urtė Bačianskaitė. Mergina pasaulio jaunių čempionate iškovojo bronzą (5467 tšk.), pagerino Lietuvos 16-mečių, 17-mečių ir U18 rekordus. Nugalėtojams prizus įsteigė Druskininkų sveikatingumo ir poilsio centras AQUA bei SPORTLAND.

Karjerą baigusiai Austrai Skujytei ir geriausiems metų treneriams Vaclovui Kidykui bei Tatjanai Krasauskienei įteikti dailininko-keramiko Irmanto Kazlausko autoriniai darbai. Geriausiems metų lengvaatlečiams ir prizininkams – meninio stiklo studijos „Glasremis“ specialiai sukurti apdovanojimai.

Apdovanojimų metu koncertavo Vilniaus Kolegijos menų ir kūrybinių technologijų katedros dėstytojai džiazo atlikėja Vita Sasnauskienė ir pianistas Leonidas Mieldažis. Geriausi 2017-ųjų lengvaatlečiai paaiškėjo susumavus portalo 15min skaitytojų, sporto žurnalistų bei LLAF Tarybos narių balsus.

Tikėtina, kad A.Gudžius ir A.Palšytė taps geriausiais šalies sportininkais ir tarp visų sporto šakų – disko metikas yra vienintelis individualiai startavęs Lietuvos atletas, 2017-aisiais tapęs pasaulio čempionu olimpinėje rungtyje.

Geriausi Lietuvos lengvaatlečiai

2009 m. – Lina Grinčikaitė (100 m) ir Virgilijus Alekna (disko metimas)

2012 m. – Austra Skujytė (septynkovė) ir Virgilijus Alekna (disko metimas)

2013 m. – Zinaida Sendriūtė (disko metimas) ir Virgilijus Alekna (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Benediktas Mickus (800 m)

2014 m. – Zinaida Sendriūtė (disko metimas) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Jogailė Petrokaitė (šuoliai į tolį)

2015 m. – Brigita Virbalytė-Dimšienė (20 km sportinis ėjimas) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Edis Matusevičius (ieties metimas)

2016 m. – Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Urtė Baikštytė (šuoliai į aukštį)

2017 m. – Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Urtė Bačianskaitė (septynkovė)

 

Autorė – Dovilė Šeduikytė, 15min.lt

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite