SVARBŪS PRANEŠIMAI:

Dėl techninių kliūčių LLAF taurės šuolių su kartimi varžybos (buvo numatytos gruodžio 14 d.) nebus vykdomos

Sostinės SC jaunučių ir jaunių čempionatai perkelti į sausio mėnesį, gruodžio 7 d. vyks SSC kvalifikacinės varžybos

Modesta Morauskaitė Ispanijoje pagerino asmeninį rekordą, nors apšilimą turėjo atlikti lauke
2021-01-24

Nežinia apgaubtas 2021 metų lengvosios atletikos žiemos sezonas prasidėjo. Nacionalinius čempionatus dėl COVID-19 pandemijos jau atšaukė tokios šalys kaip Didžioji Britanija ir JAV, apie viso sezono atšaukimą prabilo latviai, tuo tarpu Lietuvos lengvosios atletikos federacija jokių varžybų nevykdo bent sausį.

Tad dvi olimpinės rinktinės kandidatės sezoną atidarė Ispanijoje. Šeštadienį Valensijoje vykusiose „GP de Atletismo Ciudad de Valencia“ varžybose pergales iškovojo Modesta Morauskaitė ir Diana Zagainova.

Moterų 400 m rungtyje M.Morauskaitė nuotolį įveikė per 53,05 sek. bei pasiekė asmeninį uždarų patalpų rekordą. Pagal „World Athletics“ taškų skaičiavimo lentelę šis rezultatas svaresnis ir už geriausią sportininkės rezultatą stadione.

„Buvau pasiruošusi ganėtinai geram rezultatui, tikrai tikėjausi pradėti sezoną greičiau nei per 54 sekundes. Nė vienais metais nebuvo pavykę taip pradėti sezono, todėl toks buvo vienas iš tikslų. Pagal visą savijautą, treniruotes jaučiau, kad tai nėra neįmanoma. Tačiau tokio rezultato, kokį parodžiau, nelabai tikėjausi. Man tai labai aukštas rezultatas, įrodantis, kad einame teisinga linkme treniruotėse“, – džiaugėsi M.Morauskaitė.

Varžybas rengę ispanai ėmėsi griežčiausių priemonių, siekdami užtikrinti dalyvių saugumą. Sportininkai apšilimą turėjo atlikti… lauke.

„Į šias varžybas buvo užsiregistravusių daug atletų iš užsienio, bet likus savaitei pranešė, kad čia dalyvauti galės tik Ispanijos federacijos licenciją turintys sportininkai. Aš priklausau Ispanijos klubui, turiu licenciją, tad man buvo leista dalyvauti, – pasakojo M.Morauskaitė. – Apšilimą turėjome daryti lauke, o į maniežą atletai įleidžiami tik prieš pat rungtį, nėra jokio kontakto su ne savo rungties sportininkais. Sudalyvavus savo rungtyje, kiek įmanoma greičiau esi išvedamas iš maniežo, nebent turi atlikti dopingo kontrolę, kaip kad man teko (juokiasi – lengvoji.lt). Priemonės labai griežtos, į viską žiūrima labai atsakingai.“

Sportininkė iškovojo 1135 „World Athletics“ reitingo taškus, kurie svarbūs kovojant dėl kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes. Kitą savaitę lietuvė reitinge turėtų pakilti į 51 poziciją, o į žaidynes pateks 48 bėgikės 400 m rungtyje. Beje, kita Lietuvos sportininkė Agnė Šerkšnienė klasifikuojama 49-a.

„Aš tikrai apsidžiaugiau, kad Tokijo olimpinės žaidynės buvo nukeltos. Pirmo karantino metu buvau Ispanijoje, kur karantinas buvo labai griežtas. Man papildomi metai išėjo į naudą, galėjau dar labiau sustiprėti, dar labiau pasiruošti. Turiu visas galimybes pakliūti į Tokijo žaidynes, o šiandieninės varžybos tą tik parodė“, – sakė M.Morauskaitė.

Trišuolio varžybose kelialapį į Tokiją jau turinti D.Zagainova nušoko 13,42 m. Tiesa, net penki sportininkės bandymai iš šešių buvo nesėkmingi.

Abi sportininkės jau turi normatyvus į kovo 4-7 dienomis Torūnėje (Lenkija) vyksiantį Europos uždarų patalpų čempionatą.

 

Autorius – Robertas Trakys

Alfredo Pliadžio nuotr.

Grįžti į naujienas
Pasidalinkite